I samarbeid med CMC Markets
Nikkei 225
Stengt
18 787,99
-
Brent Spot
Stengt
55,19
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,358
-
Euro
Stengt
8,962
-
FTSE 100
Stengt
7 150,34
-
DAX
Stengt
11 594,94
-
S&P 500
Stengt
2 280,07
-
Dow Jones
Stengt
19 912,71
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 600,96
-
Hovedindeksen
Stengt
701,48
-

Archer skal kutte antall ansatte med åtte til ti prosent

Det fremgår av selskapets kvartalsrapport fredag morgen.
Det er på grunn av forventet reduksjon i aktivitetsnivået, planlegger oljeservice-selskapet ser seg nødt til å kutte antall ansatte med åtte til ti prosent. Kuttene vil hovedsakelig komme i virksomhetene i Argentina, Norge og i Storbritannia, fremgår det av kvartalsrapporten.
Kommentarfeltet er stengt mellom 22:00 - 06:00

Siste nytt

Sterk dag på Wall Street

Det har vært en god dag på Wall Street og litt ved stengetid er det grønt over hele linja.
Blant annet positive kvartalsresultater er én av driverne for dagens oppgang.
Amerikanske bilprodusenter har fått seg en opptur etter at flere ledere møtte Donald Trump tirsdag morgen.
For Verizon derimot har det ikke vært noen stor dag. Selskapet leverte skuffende kvartalstall, og falt 4,37 prosent.
Dollar styrket seg mot britisk...Se mer

Mot budkrig om seismikkselskap

Det er allerede kjent at Geoex har fremmet et bud på 1,20 kroner per aksje for alle de utestående aksjene i Multiclient Geophysical.
Nå foreligger det imidlertid et konkurrerende bud, og det er høyere.
Spectrum byr nå 1,25 kroner per Multiclient-aksje. Dette verdsetter selskapet til 116 millioner kroner.
Den nye budgiveren skriver i en børsmelding at deres bud representerer en premie på 16 prosent ov...Se mer

Spørsmål

Omid Ashrafian: Er det noen spesielt som har skjedd med REC? Aksjen faller kraftig etter gårsdagen stigning. Dette er mer enn "pullback".

Anders Park Framstad:
Hei! TDN skriver at HSBC har nedgradert aksjen til reduser fra hold, hvilket kanskje kan tynge kursen. Ellers vet vi jo at Rec er blant selskapene som er rammet av handelskrig mellom USA og Kina, og det virker jo ikke som om sentimentet der har blitt noe bedre, for å si det pent.

Spørsmål

Tveitaskog: Hei! Vil du anbefale denne?

http://forumbilder.se/G75IQ/nexstim23-1kl1440

Anders Park Framstad:
Hei! Vi kommer dessverre ikke med egne konkrete anbefalinger, og for egen del kan jeg legge til at jeg ikke er noe racer på teknisk analyse.

Hydro-rally trakk Oslo Børs i pluss

Oslo Børs steg gjennom tirsdagen, ikke minst drevet av en oppgang på hele 7,86 prosent til 48,72 kroner for Norsk Hydro-aksjen.
Hovedindeksen endte dagen opp 0,62 prosent til 701,48 (et halvt poeng unna ny rekord).
Kursoppgangen i Hydro kommer samtidig som aluminiumprisene har nådd det høyeste nivået på 20 uker. De internasjonale nyhetsbyråene tilskriver dette mulige kapsitetskutt i Kina, drevet fre...Se mer

Opptur på Wall Street

Dørene på Wall Street har vært åpne en halvtimes tid, og stemningen er relativt bra.
Dow Jones stiger marginale 0,04 prosent, Nasdaq 0,12 prosent og S&P 500 0,09 prosent.

Tregere boligsalg i USA

Salget av eksisterende boliger i USA falt i desember med 2,8 prosent til en rate på 5,49 millioner.
Dette var noe svakere enn ventet, da analytikerne hadde sett for seg 5,51 millioner, ifølge Dow Jones Newswires.
Snittprisene økte imidlertid med 4,0 prosent i desember til 323.200 dollar.

Sparebanken Vest dumper ratingbyrå

Sparebanken Vest dumper nå ratingbyrået Fitch, fordi de mener det holder å ha én rating:
– Som del av Sparebanken Vest konsernets tiltak for å øke effektiviteten, forenkle driften og å redusere kostnadene har Sparebanken Vest konkludert med at det vil være tilstrekkelig med rating fra Moody's på foretakets utstedelser, skriver banken i en børsmelding.
I en pressemelding skriver Fitch at de avslutte...Se mer

Bloomberg: Trump vil godkjenne Keystone- og Dakota-rørledninger

USAs nye president, Donald Trump, planlegger å godkjenne byggingen av rørledningene Keystone og Dakota.
Det melder nyhetsbyrået Bloomberg, som siterer en kilde med «kjennskap til saken».
Tidligere president Obama stanset utbyggingen av begge rørledningene gjennom presidentordre, og ifølge nyhetsbyrået planlegger president Trump å gjenoppta byggingen med samme metode.
Dakota-rørledningen vil koste fl...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,190,05%
Amerikanske dollar8,3580,07%
Euro8,9620,01%
Svenske kroner0,943-0,01%
Britiske pund10,470,10%
EUR v. USD1,072-0,06%
USD v. JPY113,66-0,18%
Gull1 216,80-
Sølv17,03-0,34%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%