I samarbeid med CMC Markets
Nikkei 225
Stengt
18 723,47
-
Brent Spot
Stengt
55,68
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,465
-
Euro
Stengt
9,055
-
FTSE 100
Stengt
7 220,38
-
DAX
Stengt
11 540,00
-
S&P 500
Stengt
2 267,89
-
Dow Jones
Stengt
19 826,77
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 538,73
-
Hovedindeksen
Stengt
689,87
-

Én av fem må gå i Skagen

Skagenfondene kutter én av fem ansatte, blant annet på grunn av kundeflukten og fallet i antallet milliarder de har til forvaltning som er hovedårsaken.
Det melder Dagens Næringsliv.
Ifølge avisen skal det nå være gitt sluttpakketilbud til alle ansatte, og målet skal være at rundt 20 prosent sier ja. Avisen får kuttet bekreftet at Skagen-gründer Kristoffer Stensrud.
Det har skjedd store endringer i Skagenfondene de siste par årene. I november 2014 ble det kjent at to av nøkkelpersonene skulle gi seg og at de tre gründerne jobbet med å finne nye eiere. Det var Harald Espedal og Kristian Falnes som ville ut, mens den kjente forvalteren av Kon-Tiki-fondet, Kristoffer Stensrud, ble værende, selv om han nå har trappet ned en del.
Kommentarfeltet er stengt mellom 22:00 - 06:00
Relaterte saker

Siste nytt

Amerikanske børser faller etter Trumps dollarkommentar

Børsene i USA stenger lavere tirsdag, etter at påtroppende president Donald Trump sa at dollaren er altfor sterk mot blant annet kinesiske yuan.
– Selskapene våre kan ikke konkurrere med dem nå fordi vår valuta er for sterk. Og det kverker oss, sier Trump ifølge avisen.
  • Dow Jones er ned 0,3 prosent til 19.826,77
  • Nasdaq Composites faller 0,63 prosent til 5.538,73
  • S&P 500 faller 0,3 prosent til 2.267,89

Nyhetsbyrå: Aker vurderer å selge Aker Solutions

Aker vurderer å selge oljeserviceselskapet Aker Solutions, og skal være i diskusjoner med Goldman Sachs som potensiell rådgiver.
Det skriver DN, som viser til nyhetsbyrået Bloomberg som igjen viser til kilder med kjennskap til saken.
– Det er en artikkel som står for Bloombergs regning, sier Akers pressetalsmann Atle Kigen til E24.
Akers konsernsjef Øyvind Eriksen har flere ganger sagt at Aker er åpe...Se mer

USA fullfører milliardforlik med Deutsche Bank

USAs justisdepartement fullførte i dag et forlik med Deutsche Bank som innebærer at banken betaler 7,2 milliarder dollar til staten, boligeiere og låntakere, ifølge Marketwatch.
Avtalen kommer etter beskyldninger om at den tyske banken villedet investorer om verdipapirer basert på boliggjeld i 2006 og 2007. Banken skal ha innrømmet dette, skriver Marketwatch.
Vilkårene i den endelige avtalen skal væ...Se mer

Oljeprisen faller til 55 dollar fatet

Oljeprisen faller tirsdag kveld, etter å ha nærmet seg 57 dollar fatet tidligere på dagen, som er det høyeste nivået siden sommeren 2015.
Like etter klokken 21 tirsdag handles Brent-olje til 55,41 dollar fatet.
Oljeprisen faller tirsdag kveld
Infront

Svenkerud tar over spakene i Bank Norwegian

Pål Svenkerud blir midlertidig administerende direktør i Bank Norwegian og Norwegian Finans Holding fra og med 20. januar.
Det skriver Bank Norwegian i en melding.
Nåværende administerende direktør Erik Jensen fratrer sin stilling. Svenkerud har vært finansdirektør i Bank Norwegian siden banken ble etablert i 2007.
Svenkerud vil fungere som både finansdirektør i Bank Norwegian og administrerende dire...Se mer

Kan bli pundets beste dag siden 2008

Det britiske pundet styrker seg etter statsminister Theresa May holdt en viktig tale om hvordan britene vil rive seg løs fra EU, og dette kan bli pundets beste dag siden 2008, ifølge Reuters.
Siden midnatt i går har pundet styrket seg rundt tre prosent mot mot dollar. Et pund kan kjøpe 1,23 dollar, fra tidligere 1,20 dollar.
Mot kronen er pundet verdt 20 øre mer enn i dag tidlig. Et pund kan kjøpe 1...Se mer
Pundet stiger
Infront

Wal-Mart stiger etter nyheter om milliardinvesteringer

Wal-Mart stiger nær tre prosent på New York-børsen.
Det skjer etter at selskapet annonserte milliardinvesteringer som vil gi 34.000 nye jobber, 24.000 av dem i byggefasen.
Wal-Mart stiger mest av komponentene i Dow Jones-indeksen, ifølge Marketwatch. Indeksen er svakt ned, med et fall på 0,09 prosent.
Selskapet vil bygge nye og renovere gamle butikker og distribusjonsbygg, og i tillegg satse på nettb...Se mer

Oslo Børs stenger lavere tross høyere oljepris

Oslo Børs stenger lavere tirsdag, til tross for en økning i oljeprisen gjennom dagen til godt over 56 dollar fatet.
Hovedindeksen er ned 0,24 prosent til 689,87. Blant de store selskapene faller Statoil, tross meldinger om et nytt funn. Selskapet er ned 0,8 prosent. Aker BP trekker også ned, med et fall på 1,56 prosent.
Også Norsk Hydro faller, med en nedgang på 1,24 prosent etter et fall i aluminiu...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 097,101,12%
Brent Spot55,680,40%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,10%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%