I samarbeid med CMC Markets
Apple Inc.
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Apple Inc.

Apple-sjefen tjente «bare» 8,7 millioner dollar

Tim Cook tjente mindre i fjor enn året før, melder Dow Jones Newswire.
Lønnen i 2016 falt fra 10,3 millioner dollar året i forveien. Dette skyldes at selskapet ikke nådde sine mål for salg og driftsresultat, hvilket medførte at kun 89,5 prosent av den incentivbaserte lønnen ble utbetalt.

Dow Jones med nok en rekorddag

Dow Jones har nådd enda en milepel, og er nå oppe i over 19.910 poeng. Indeksen aldri vært så nær 20.000-grensa før, samme dag som møtet i Federal Reserve begynner.
I løpet av dagen har indeksen hatt en økning på 100 poeng. IBM (opp 1,73 prosent) og Apple (opp 1,98 prosent) har vært blant selskapene som har bidratt mest til oppgangen.
  • Dow Jones endte opp 0,58 prosent
  • S&P 500 endte opp 0,65 prosent
  • Nasdaq Composit endte opp 0,95 prosent

Nasdaq Composite på rekordnivå

Etter en flat start, så har det blitt litt mer fart på Wall Street.
Dow Jones har en oppgang på 0,18 prosent, S&P 500 en oppgang på 0,3 prosent og Nasdaq composite opp 0,6 prosent, og er demed nok en gang på rekordnivå.
Sistnevnte får en godt dytt av teknologiselskapene, som Apple (opp 0,38 prosent), Google-eier Alphabet (opp 1,22 prosent), Netflix (opp 0,5 prosent) og Facebook (opp 1,30 prosent).

Apple synker i påvente av kvartalsresultat

Apple, som legger frem kvartalstall etter Wall Street stenger, har gått i jevn nedoverbakke siden start. I skrivende stund har aksjen en nedgang på 0,19 prosent til 117,4 dollar. Da børsen åpnet var den oppe i 118 dollar.
Dette speiler også den genrelle stemningen på Wall Street, der Dow Jones er ned 0,33 prosent, Nasdaq Composite er ned 0,5 prosent og S&P 500 har en nedgang på 0,39 prosent. 

Mot rød start på Wall Street

Drøyt halvannen time før dørene åpner på Wall Street, peker førhandelen mot en smått rød start på handelsdagen på den andre siden av Atlanterhavet. Futures på S&P og Nasdaq er ned i størrelsesorden 0,1 prosent.
For enkelte ser det imidlertid lysere ut. Apple er opp 0,6 prosent, og ligger ifølge Marketwatch an til sin lengste oppgangsrekke siden februar 2015.

Japanske myndigheter gransker Apple

Japanske tilsynsmyndigheter vurderer «grep» mot Apple i forbindelse med mulige brudd på konkurranselovgivningen i landet, sier kilder til Reuters.
Nyhetsbyrået viser til en rapport som viser til at tre større, navngitte nasjonale distributører nekter å selge overskytende lager av iPhone til andre. Ifølge kildene er også Apples leverandøravtaler med disse tre i søkelyset.

Bakrus for Apple

De amerikanske børsindeksene falt torsdag etter den europeiske sentralbanken holdt styringsrenten uendret.
Slik er situasjonen etter stengetid:
** Dow Jones er ned 0,26 prosent.
** Nasdaq Composite er ned 0,46 prosent.
** Nasdaq 100 er ned 0,58 prosent.
** S&P 500 er ned 0,22 prosent.
Apple og Nintendo korrigert
Apple slapp iPhone 7 onsdag kveld, og da var investorene begeistret både for Apple og Nint...Se mer

iPhone-salgstallene for første uke kommer ikke

Apple har ofte skrytt av hvor mange iPhone-telefoner som er blitt solgt den første uken. Tall for hvordan salget av iPhone 7 går den første uken, vil ikke komme fra Apple i år, ifølge Bloomberg.
Selskapet sier dette skyldes at man uansett vet at det første opplaget med telefoner vil bli utsolgt.
Salgstallene for iPhone følges alltid med spenning av investorer.
Dagen etter lanseringen av iPhone 7, h...Se mer

Apple-nedtur dagen etter iPhone-lansering

Den siste generasjon iPhone ble med brask og bram lansert onsdag kveld, og markedet sendte aksjen opp 0,61 prosent i kveldstimene.
Apple-aksjen faller torsdag 2,36 prosent til 105,800 dollar per aksje.
Gårsdagens store vinner, Nintendo, steg 28,79 prosent på nyheten om at et Super Mario-spill kommer for iOS.
Torsdag faller aksjen derimot 8,01 prosent til 33,410 dollar.
Sportsgiganten Niké steg på en...Se mer

Apple-nyheter gir Nintendo-rally

Aksjene til spillselskapet Nintendo skjøt i været i torsdagens handel i Japan.
Oppturen finner sted etter at Apple har opplyst at den meget populære spillkarakteren Super Mario kommer i app-store. En annen av Nintendos hits, Pokémon Go, skal lanseres for Apple Watch.
Dette medførte at prisen på Nintendos USA-noterte derivater steg med hele 29 prosent i går, før oppturen fortsatte på Nikkei. Her steg...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%