I samarbeid med CMC Markets
Bakkafrost
330,70-3,92%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Bakkafrost

DNB Markets tar inn våpen, gassfrakt og fisk i porteføljen sin

DNB Markets skriver i en oppdatering mandag at de denne uken gjør noen endringer i sin portefølje av anbefalte aksjer.
Inn kommer teknologi- og forsvarskonsernet Kongsberg Gruppen, gassfraktrederiet BW LPG og oppdrettsselskapet Salmar.
Ut går Statoil, oppdrettselskapet Bakkafrost og Sparebank 1 SR.

Mistanke om ILA-smitte i Bakkafrost-anlegg

Det færøyiske oppdrettsselskapet Bakkafrost melder om mistanke om infeksiøs lakseanemi ved et anlegg i Hvannasund på Færøyene.
Det skriver det Oslo-listede selskapet i en melding.
Lignende mistanke oppstod ved anlegget i juli i fjor, og det har derfor vært under overvåkning. Testene ble tatt av færøyiske veterinærmyndigheter som del av denne overvåkningen
Det er 1,2 millioner fisk med en snittvekt på...Se mer

Bakkafrost slaktet mindre fisk

Lakseoppdretteren Bakkafrost slaktet et volum på totalt 12.900 tonn sløyd vekt i fjerde kvartal 2016, ifølge en oppdatering.
Samtidig var fôrsalget på 25.000 tonn.
I tilsvarende kvartal året før var slaktevolumet på 13.675 tonn i fjerde kvartal i 2015.

Folketrygdfondet flagger i Bakkafrost

Folketrygdfondet flagger en eierandel på over fem prosent i den færøyske lakseoppdretteren Bakkafrost.
Det skjer etter at fondet har kjøpt 16.900 aksjer mandag.
Aksjekjøpet øker beholdningen til vel 2,45 millioner aksjer, noe som tilsvarer en eierandel på 5,02 prosent.

Lavere produksjon fra Bakkafrost

Det færøiske oppdrettsselskapet Bakkafrost har sluppet en oppdatering fra tredje kvartal, og melder om lavere slaktevolumer enn i det foregående kvartalet.
Selskapets høstet 10.700 tonn sløyd vekt, hvorav 10.400 stammer fra Farming North og 300 fra Farming West. Tilsvarende i andre kvartal var 13.000 tonn.
Fôrsalget var på 28.900 tonn i tredje kvartal.

Oppdretter i føringen på grønn børs

I likhet med resten av Europa - og tross en liten korreksjon i oljeprisene - steg Oslo Børs gjennom tirsdagen. Hovedindeksen er opp 0,92 prosent til 618,02 poeng.
Blant dagens klare vinnere finner man oppdretteren Bakkafrost, som på morgenkvisten la frem tall for andre kvartal. Aksjen er opp 6,84 prosent til 311 kroner per aksje.
- Bakkafrost har lagt frem sin andrekvartalsrapport i dag, og her kom...Se mer

Bedring på Børsen - Bakkafrost opp etter resultatslipp

Oslo Børs slet med å finne retningen ved åpning tirsdag, men har siden 09:30-tiden steget jevnt oppover. Fra å være ned knappe 0,2 prosent på det meste har Hovedindeksen steget til 614,34 poeng, tilsvarende en oppgang på 0,3 prosent.
Fiskeaksjen Bakkafrost har funnet veien inn på listen over de mest omsatte aksjene tirsdag etter at selskapet slapp sine kvartalsresultater. Selv om tallene var noe sv...Se mer

Bakkfrost med bedre drift

Det færøyske lakseoppdretsselskapet Bakkafrost fikk et driftsresultat (EBIT) på 307 millioner danske kroner i andre kvartal 2016 mot 303 millioner kroner i andre kvartal 2015.
Inntektene har falt noe, fra 800 millioner danske kroner i andre kvartal i fjor til 790 millioner danske kroner i andre kvartal 2016.
Dermed stiger også den operasjonelle EBIT-marginen fra 37,9 til 38,9 prosent.
Selv om høye spotpriser på lak...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen697,17-0,53%
FTSE 1007 151,18-0,66%
DAX11 545,75-0,73%
OMXN401 467,73-1,12%
S&P 5002 265,30-0,26%
Dow Jones19 795,06-0,16%
Nasdaq Comp.5 551,12-0,08%
Nikkei 22518 891,03-1,29%
Hangseng22 898,520,06%
Brent Spot55,33-0,21%
Amerikanske dollar8,372-0,46%
Euro8,983-0,16%
Svenske kroner0,946-0,08%
Britiske pund10,450,41%
EUR v. USD1,0730,30%
USD v. JPY113,13-1,28%
Gull1 212,851,02%
Sølv17,160,05%
AktuelleSiste+/-%
Apple Inc.120,080,07%
Bakkafrost330,70-3,92%
Halliburton Company 54,41-3,61%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
McDonald's Corporation 121,58-0,56%
Marine Harvest154,10-1,28%
Nordic Mining3,810-1,04%
Odfjell ser. A33,500,60%
QUALCOMM Incorporated55,55-11,66%
Statoil158,00-1,19%
VinnereSiste+/-%
African Petroleum Corporation3,47020,91%
PCI Biotech Holding23,009,52%
Golden Ocean Group48,407,56%
North Energy2,3007,48%
Storm Real Estate5,4707,25%
Napatech25,206,78%
Aasen Sparebank132,006,45%
The Scottish Salmon Company9,6905,79%
Hiddn Solutions9,5004,97%
Philly Shipyard80,754,87%
TapereSiste+/-%
Funcom3,090-16,71%
GC Rieber Shipping13,45-8,50%
Seadrill24,25-8,35%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
Solvang26,00-7,14%
Questerre Energy Corporation4,720-6,72%
Awilco Drilling36,00-5,51%
Techstep5,800-5,38%
Fred. Olsen Energy21,30-5,33%
Insr Insurance Group6,560-4,93%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil353 mill.-1,19%
Norsk Hydro274 mill.0,40%
Marine Harvest246 mill.-1,28%
DNB209 mill.-0,29%
Telenor158 mill.0,08%
Yara International153 mill.-0,06%
Funcom136 mill.-16,71%
Orkla121 mill.0,32%
Golden Ocean Group97 mill.7,56%
Subsea 792 mill.-2,30%