I samarbeid med CMC Markets
Brent Spot
54,19-0,06%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Brent Spot

«Sjokkerende» oljeprishopp i 2016

Statsminister Erna Solberg viser ofte til at norsk økonomi har vært utsatt for et oljeprissjokk nå hun forsvarer regjeringens høye oljepengebruk.
I 2016 isolert er det eventuelt oljeprisoppgangen som har vært sjokkerende.
I skrivende stund onsdag formiddag handles brentolje fra Nordsjøen til 56,20 doller per fat. Det tilsier en oppgang i løpet av året på hele 49,57 prosent.
Prisen onsdag formiddag tilsva...Se mer

Oljeprisen over 55 dollar

Prisen på et fat nordsjøolje (Brent spot) ligger mandag morgen på 55,53 dollar per fat. Det har vært en jevn økning siden fredag ettermiddag.
Prisen på et fat amerikansk lettolje WTI koster 52,33 dollar per fat.
Infront

Oljeprisen stiger etter tegn på kutt-enighet

Prisen for et fat nordsjøolje har steget med 1,79 prosent, og ligger nå på 55,14 dollar.
Dette skjer etter tegn på at oljeprodusentene vil gå med på å kutte oljeproduksjonen, i tråd med Opec-avtalen, ifølge CNBC.
Det er produsenter i blant annet Kuwait, Saudi Arabia og Abu Dhabi som skal ha gitt beskjed til kunder at de vil kutte fra januar.

Oljeprisen holder seg over 54 dollar fatet

Oljeprisen (Brent Spot) har holdt seg stabil gjennom natten mellom 54,32 og 54,12 dollar per fat.
Litt før klokken 06.00 ligger prisen på 54,29 dollar per fat.
Prisen på et fat amerikansk lettolje (WTI) ligger på 51,22 dollar per fat.
Infront

Oljeprisen stiger

Prisen for et fat brentolje er nå på 54,09 dollar, noe som er litt høyere enn der den startet dagen, oppgangen ligger på 0,8 prosent. Oljeprisen har svingt, men har holdt seg mellom 53,15 dollar og 54,45 dollar i hele dag.

Oljeoppgangen minker etter Opec-hopp

Etter Opec-avgjørelsen ble kjent gjorde oljeprisen et hopp, men har i løpet av dagen i dag sunket igjen. I skrivende stund handles et fat brentolje fra nordsjøen for 55,3 dollar, mot 57,3 dollar like etter midnatt i natt norsk tid.
Oljeprisens utvikling fra fredag og til i dag
Infront

Oljefesten fortsetter

Hovedindeksen på Oslo Børs endte dagen med en oppgang på 0,45 prosent, etter helgens nyhet om at Opec og 11 andre land har blitt enig om produksjonskutt.
Og med det har indeksen nok en gang avsluttet rekordhøyt, som den gjorde de tre siste dagene i forrige uke. Hovedindeksen endte i dag på 686,1 poeng, og nærmer seg 700 med stormskritt.
Dagens største fart fikk oljemyggen Questerre, etter at loven...Se mer

Oljeprisen den siste uken

Siden mandag har oljeprisen falt med 0,2 prosent, og nå handles et fat nordsjøolje til 53,92 dollar.
Lørdag møtes ikke-Opec og Opec-medlemmer for å bli enige om kuttene som ikke-Opec skal gjøre. På pressekonferansen etter Opec-møtet i slutten av november ble det klart at ikke-Opec skal kutte 600.000 fat til sammen. Russland har i utgangspunktet gitt signaler om at de skal ta halvparten av kuttene.
Brent Spot
Infront

Rapport om lagerhopp ved oljeknutepunkt

Ifølge de ukentlige amerkanske lageranslagene fra API, som ble offentliggjort sent tirsdag kveld, var det i forrige uke har vært en voldsom økning i råoljelagrene i Cushing i Oklahoma.
Cushing er et svært viktig oljeknutepunkt i det amerikanske energimarkedet.
API-rapporten viser at lagrene i Cushing økte med hele 4,01 millioner fat, mot en forventet økning på 2,87 millioner fat, ifølge oilprice.com...Se mer

Oljeprisen stiger igjen

Etter en litt variable morgen har oljeprisen etter klokken 10.30 satt fart oppover.
Litt før klokken 11 er prisen på et fat nordsjøolje (brent spot) 54,88 dollar per fat.
Prisen på et fat amerikansk lettolje (WTI) er 51,55 dollar.

Tar seg opp
Infront

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen698,780,80%
FTSE 1007 208,44-0,54%
DAX11 596,89-0,02%
OMXN401 473,70-0,08%
S&P 5002 263,69-0,36%
Dow Jones19 732,12-0,37%
Nasdaq Comp.5 540,08-0,28%
Nikkei 22519 072,250,94%
Hangseng23 049,96-0,21%
Brent Spot54,19-0,06%
Amerikanske dollar8,452-0,48%
Euro9,008-0,21%
Svenske kroner0,944-0,55%
Britiske pund10,430,11%
EUR v. USD1,0660,26%
USD v. JPY114,830,22%
Gull1 196,05-1,54%
Sølv17,00-0,26%
VinnereSiste+/-%
Targovax13,5513,39%
Polarcus0,51013,33%
Oceanteam2,9807,58%
Solvang27,307,06%
Link Mobility Group159,507,05%
American Shipping Company26,806,35%
Odfjell ser. A33,905,94%
Stolt-Nielsen127,005,83%
Odfjell Drilling16,705,70%
REC Silicon1,4705,38%
TapereSiste+/-%
Intex Resources2,040-12,45%
Techstep5,830-8,19%
Solon Eiendom0,140-6,67%
Serodus2,150-6,52%
Sevan Drilling6,350-6,48%
Funcom3,710-5,84%
Spectrum35,50-5,59%
Badger Explorer1,040-5,45%
Avocet Mining8,110-5,04%
Atlantic Petroleum14,50-4,61%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil476 mill.-0,19%
Norsk Hydro394 mill.3,72%
DNB341 mill.1,19%
Marine Harvest319 mill.1,04%
Telenor178 mill.-0,38%
Yara International162 mill.0,55%
Orkla144 mill.2,17%
Funcom142 mill.-5,84%
Subsea 7122 mill.0,66%
Petroleum Geo-Services90 mill.2,43%