I samarbeid med CMC Markets
DNO
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om DNO

DNO-funnet kan inneholde 225 millioner fat

Oljeselsakpet DNO meldte mandag om et funn i Peshkabir-2-brønnen som ligger i Tawke-lisensen i Kurdistan.
I en oppdatering skriver analytikerne i Citi at ressurspotensialet i funnet er på rundt 225 millioner fat oljeekvivalenter, men at de foreløpig legger til grunn såkalte 2P-reserver på 62 millioner fat i deres base-case for aksjen som gir en verdijustert egenkapital tilsvarende 13 kroner per aks...Se mer

DNO har gjort funn i Tawke-lisensen

Oljeselskapet DNO melder mandag at selskapet har gjort et funn i Peshkabir-feltet, som ligger Tawke-lisensen i Kurdistan.
Det bores for tiden en brønn på det aktuelle feltet, og denne viser en stabil oljestrøm på 3.800 fat olje per dag.
Planen var opprinnelig å bore denne brønnen i 2015, men den har blitt utsatt grunnet oljeprisfallet og problemer med betalingene til selskapet fra de regionale myndi...Se mer

DNO kvalifisert til anbudsrunder i Iran

DNO er blant 29 internasjonale oljeselskaper som er forhåndskvalifisert til å delta i anbudsrunder for olje- og gassprosjekter i Iran.
Irans nasjonale oljeselskap (NIOC) publiserte listen over forhåndskvalifiserte selskaper mandag. Andre selskaper på listen er Total, Shell, Eni, Gazprom og Schlumberger.
Iran inviterte i oktober internasjonale oljeselskaper til å kjempe om 50 ulike lete- og produksjo...Se mer

DNO stiger etter rapport om mulig kjøp av konkurrent

Det Oslo-listede oljeselskapet DNO, som er tungt inne i Kurdistan i Irak hvor det er operatør for Tawke-feltet, stiger på børsen tirsdag formiddag.
Det skjer etter en rapport fra Bloomberg om at det kinesiske selskapet Sinopec skal vurdere å kjøpe DNOs konkurrent Gulf Keystone. Nyhetsbyrået viser til anonyme kilder.
DNO-aksjen er opp 2,08 prosent til 8,36 kroner, etter å ha handlet drøyt en prosent...Se mer

Oljefesten fortsetter

Hovedindeksen på Oslo Børs endte dagen med en oppgang på 0,45 prosent, etter helgens nyhet om at Opec og 11 andre land har blitt enig om produksjonskutt.
Og med det har indeksen nok en gang avsluttet rekordhøyt, som den gjorde de tre siste dagene i forrige uke. Hovedindeksen endte i dag på 686,1 poeng, og nærmer seg 700 med stormskritt.
Dagens største fart fikk oljemyggen Questerre, etter at loven...Se mer

Fagforbund: Domstol tar beslag i DNO-eiendeler

En domstol i Jemen har besluttet at det skal tas beslag i selskapets eiendeler i landet.
Dette melder fagforbundet IndustriEnergi på sine nettsider.
Bakgrunnen for dommen skal være en arbeidskonflikt.
Det var dn.no som først meldte om saken.

DNO har milliarder til gode i kurdisk Irak

DNOs styreleder Bijan Mossavar-Rahmani sier til nyhetsbyrået Dow Jones at selskapet har en milliard dollar til gode hos kurdiske regionmyndigheter i Irak.
Det tilsvarer 8,4 milliarder kroner med mandagens dollarkurs.
Pengene er knyttet til DNOS eierandel på 55 prosent i oljefeltet Tawke i kurdisk Irak.
Han sier videre at selv om det beregnes rente på pengene, så vil ikke DNO foreta ytterligere invest...Se mer

DNO har mottatt Tawke-betaling

DNO melder i en børsmelding at de har mottatt 36,2 millioner dollar fra kurdiske myndigheter som betaling for leveransene av olje fra Tawke-feltet til eksportmarkedet i september.
Midlene, som deles mellom DNO og partneren Genel Energy, inkluderer 30,36 millioner dollar for leveransene i september og 5,84 millioner dollar i betaling for tidliger leveranser.
Genel har sendt ut en tilsvarende børsmeld...Se mer

Schlumberger skriver under Iran-avtale

Til tross for trusler fra USAs neste president Donald Trump om at han vil fjerne den internasjonale atomavtalen med Iran, har Schlumberger skrevet under en foreløpig avtale om å bidra til Irans oljesektor, skriver Wall Street Journal.
Avtalen med det iranske nasjonale oljeselskapet er en av de mest betydelige kontraktene som er signert med Iran etter USA-valget, skriver avisen. Schlumberger har vær...Se mer

Statoil-oppgang til tross: DNB senket Børsen

Hovedindeksen på Oslo Børs endte ned 0,21 prosent til 645,25 poeng onsdag, og aksjemarkedet her hjemme fulgte dermed utviklingen vi har sett ellers i Europa. Unntaket er København-børsen som er opp 0,27 prosent.
Det var særlig én aksje som bidro til nedgangen i Hovedindeksen. Mens Statoil steg 0,8 prosent falt nemlig DNB med 2,01 prosent. Banken holder sin kapitalmarkedsdag i London onsdag, og aksj...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%