I samarbeid med CMC Markets
EAM Solar
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om EAM Solar

Stenger 17 av 23 solkraftverk

EAM Solar stengte i tredje kvartal 17 av sine 23 solkraftverk, og har etter dette betydelig lavere inntekter og et større tap i perioden.
Slik E24 tidligere har skrevet (se lenke under) mener selskapet at det har blitt utsatt for svindel og bedrageri i forbindelse med kjøpet av de nå nedstengte verkene, og forfølger saken i rettssystemet.
Det fremgår av kvartalsrapporten at videre rettsbehandling vi...Se mer

EAM Solar tok første stikk i retten

Solselskapet EAM Solar jakter et større erstatningsbeløp i retten etter et trøblete kjøp i Italia, og ser ut til å ha tatt et første stikk.
Selskapet skriver i en børsmelding onsdag at selgerne av den aktuelle porteføljen, Avelos, Avelar Energy og Enovos Luxembourg, er finansielt ansvarlige i sakens anledning. Behandlingen av saken vil fortsette den 2. november.
Du kan lese mer om EAM Solar og deres...Se mer

Solkraftverkselskapet seiler i motvind

Solkraftverkselskapet EAM Solar publiserte natt til fredag resultatene for andre kvartal.
Selskapet, som blant annet har gått rettens vei i Italia i år, leverer en bunnlinje på minus 6,2 millioner euro.
Inntektene for andre kvartal kom inn på 1,8 millioner euro, mot 4,2 millioner euro i fjor. Det tilsvarer en nedgang i omsetningen på over 50 prosent.
Da EAM Solar gikk på børs våren 2013 var den klok...Se mer

EAM Solar får ikke italiensk strømoppgjør

EAM Solars 25 solkraftverk i Italia produserer elektrisitet som de skal, men for 17 av dem får EAM Solar inntil videre ikke betalt for strømmen.
Dette beløper seg nå til 10 millioner euro, ifølge en børsmelding.
Bakgrunnen for at betalingen er stanset er en større italiensk økokrim-sak hvor EAM Solar nå har offisiell status som offer.
EAM Solar har nå utsatt den planlagte offentliggjøringen av regnsk...Se mer

Solen skinner over EAM Solars resultater

Solkraftverkselskapet EAM Solar hadde i andre kvartal en kraftig vekst i resultatene, målt mot samme periode i fjor:
*Omsetningen økte fra 1,38 til 4,25 millioner euro
* Resultat etter skatt økte fra 206 til 898 millioner euro
Selskapet som har som mål å betale så mye utbytte som mulig, betaler ikke utbytte for andre kvartal.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,190,05%
Amerikanske dollar8,3590,08%
Euro8,9620,01%
Svenske kroner0,943-0,01%
Britiske pund10,470,09%
EUR v. USD1,072-0,07%
USD v. JPY113,77-0,09%
Gull1 216,80-
Sølv17,05-0,22%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%