I samarbeid med CMC Markets
Fred. Olsen Energy
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Fred. Olsen Energy

Flat ukestart på Oslo Børs - riggselskap til topps

Oslo Børs åpnet uken sidelengs. Hovedindeksen er mandag ned marginale 0,02 prosent til 612,41 poeng.
Børsen ble i hovedsak tynget av et fall på 1,78 prosent til 132,1 kroner per aksje for børslokomotivet Statoil. Oljeprisen har falt det siste døgnet, og spotprisen på et fat brentolje er nede i 49,49 dollar.
I motsatt retning trakk flere av de andre tungvekterne, deriblant DNB (+1,27 prosent) og Tel...Se mer

SEB oppgraderer Fred Olsen Energy etter forlik

Meglerhuset SEB oppgraderer riggselskapet Fred Olsen Energy fra Hold til Kjøp etter nyheten om at selskapet har inngått et forlik med Hyundai-verftet i Korea.
Det kommer frem i en melding fra TDN Finans, sitert av Hegnar Online.
Ifølge SEB utgjør forliket som Fred Olsen Energy har inngått en verdi som tilsvarer 22 kroner per aksje, og at forliket er et betydelig skritt i riktig retning, bort fra fin...Se mer

Fred Olsen Energy inngår forlik om nybygg

I en børsmelding mandag morgen melder riggselskapet Fred. Olsen Energy at deres heleide datterselskap Bollsta Dolphin Pte Ltd har inngått et forlik med det sør-koreanske verftet Hyunday Heavy Industries om den halvt nedsenkbare riggen Bollsta Dolphin.
Boreriggen skulle vært levert i mai i fjor. I oktober kansellerte Fredf Olsen Energy byggearbeidet etter det ble kraftig forsinket. Det førte til at...Se mer

Fred Olsen-direktør kjøper seg inn

Finansdirektør i Fred Olsen Energy, Hjalmar Krogseth Moe, har i dag ervervet 10.000 aksjer til kurs 16,40 kroner per aksje.
Krogseth Moe eier nå 10.000 aksjer i selskapet.

Nytt fall for Fred. Olsen Energy

Riggselskapet Fred. Olsen Energy har fredag en ny tøff dag på Oslo Børs.
Aksjen faller nye 10,1 prosent, etter å ha falt 16,47 prosent torsadag.
Den kraftige nedturen startet etter at selskapet torsdag morgen varslet at de nedskriver verdiene på selskapets rigger med hele 1,34 milliarder kroner.
Analytikere er skeptiske till om selskapet skal klare å skaffe nye leiekontrakter til rigger som går ut av...Se mer

Fred. Olsen-ras etter riggtap

Fred. Olsen Energy straffes på Oslo Børs etter at selskapet i regnskapet for andre kvartal foretok en nedskriving av verdiene på selskapets rigger med hele 1,34 milliarder kroner.
Aksjen 9.29-tiden ned 8,43 prosent, noe som gjør Fred. Olsen Energy til dagens største taper så langt.

Fred OIsen Energy tar milliardtap på rigger

Fred Olsen Energy har nedskrevet verdiene av selskapets borerigger med hele 159 millioner dollar i regnskapet for andre kvartal.
Nedskrivningen tilsvarer 1,34 milliarder norske kroner.
Det fører til at selskapet fikk et underskudd før skatt på 107 millioner dollar, ifølge en børsmelding.
Omsetningen var på 219 millioner dollar og brutto driftsresultat (EBITDA) havnet på 143 millioner dollar.
Analytiker Janne Kvernland i N...Se mer

Offshore.no: Dolphin Drilling kutter 165 ansatte

Riggselskapet Dolphin Drilling kutter om lag 150 offshoreansatte og 25 ansatte på land, melder nettstedet Offshore.no.
Selskapet er en del av Fred Olsen Energy-konsernet. De vil ikke bekrefte tallene overfor nettstedet.
– Vi er midt i prosessen og kan ikke på nåværende tidspunkt bekrefte antallet som blir berørt, sier Hjalmar Krogseth Moe, finansdirektør i Fred Olsen Energy, til Offshore.
– I forbindelse med de fortsa...Se mer

Fred. Olsen Energy leverer såvidt under forventning

Fred. Olsen Energy ASA rapporterer et resultat før avskrivninger (EBITDA) på 139 millioner dollar i første kvartal 2016.
Inntektene kom inn på 235 millioner dollar.
Resultat før skatt landet på 39 millioner dollar. Det er en nedgang fra 74,9 millioner dollar sammenlignet med samme kvartal i fjor. På forhånd ventet analytikerne 40,4 millioner dollar, ifølge SME Direkt Online.
Selskapet tilbyr tjenester til...Se mer

Tror Fred. Olsen kan stå igjen med én riggkontrakt

DNB Markets er ute med en oppdatering på riggselskapet Fred. Olsen Energy, som i går la frem kvartalstall. Det er til dels dyster lesning.
Meglerhuset mener at svake markedsforhold og flere rigger som går av kontrakt i første del av 2017 kan føre til at selskapet står igjen med én rigg i arbeid i andre kvartal dette året.
Dersom selskapet skulle sikre arbeid for noen av sine øvrige rigger, er analyt...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,44-
Amerikanske dollar8,411-0,47%
Euro8,998-0,10%
Svenske kroner0,9470,38%
Britiske pund10,41-0,13%
EUR v. USD1,0700,37%
USD v. JPY114,60-0,40%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,380-
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%