I samarbeid med CMC Markets
DAX
11 596,89-0,02%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om DAX

Moderate markedsutslag etter rentedommen

I og med at rentebeslutningen fra Den europeiske sentralbanken kom inn omtrent som ventet, er heller ikke markedsutslagene all verdens:
I aksjemarkedet har den tyske DAX-indeksen falt omtrent 50 poeng til 10.691,8 poeng.
I valutamarkedet vedvarer den moderate styrkelsen i euroen mot dollar, som beskrevet under. Utslaget har imidlertid ikke blitt betydelig større.
Renten på tyske statsobligasjoner sti...Se mer

Europa mister høyde

Utviklingen på de europeiske børsene er relativt flat i det vi nærmer oss lunsjtider.
Den tyske DAX-indeksen er ned 0,20 prosent så langt i dagens handel, drevet av nedgang for industrikonsernet Linde. I motsatt retning trekker Lufthansa.
Her hjemme har Oslo Børs mistet noe av høyden fra i dag morges. Hovedindeksen er nå opp 0,26 prosent til 628,06 poeng.

Grønn børstorsdag i Europa

Oslo Børs holder høyden relativt bra etter noe over en times handel. Hovedindeksen er fortsatt opp 0,45 prosent til 629,25 poeng.
I resten av Europa er den tyske DAX-indeksen opp 0,09 prosent. Best fart er det på de britiske øyer, der FTSE 100 har steget 0,50 prosent.
I våre naboland har Stockholm åpnet ned 0,07 prosent, mens København er opp 0,33 prosent.

Pause i parademarsjen for Europas børser

Etter en lengre periode med oppgang på flere av de større børsene i Europa, er utviklingen mindre positiv tirsdag.
FTSE 100 i London ligger så langt an til å bryte en rekke på åtte dagers opptur, og er ned 0,42 prosent etter rundt halvannen times handel. Den tyske DAX-indeksen er ned 0,86 prosent.
I våre naboland faller børsene i Stockholm og København henholdsvis 0,65 prosent og 0,89 prosent.
Her hjemme er utviklingen noe...Se mer

Oljeaksjene tynger Oslo Børs

En liten formiddagsoppdatering fra markedet:
Oljeprisen faller rundt én prosent for dagen, hvilket tynger de energirelaterte aksjene på Oslo Børs. Hovedindeksen er ned 0,55 prosent til 602,99 poeng, drevet av blant annet et fall på 1,62 prosent til 140 kroner per aksje for lokomotivet Statoil.
Mest av alle faller brønnselskapet Archer, som er ned 11,83 prosent til 6,26 kroner per aksje. Aker-selskap...Se mer

Børsfall i Europa

Stemningen er ikke den aller beste i det europeiske aksjemarkedet mandag morgen.
Her hjemme har Hovedindeksen på Oslo Børs falt under nullstreken, og er nå ned 0,22 prosent til 565,07 poeng.
I Tyskland er DAX-indeksen ned 0,64 prosent. FTSE 100 i London er ned 0,37 prosent.
I våre naboland faller børsene i Stockholm og København henholdsvis 0,34 og 0,67 prosent.

God stemning i børs-Europa

Oljetunge Oslo Børs holder hodet over vannet. Hovedindeksen er opp 0,68 prosent til 566,75 poeng etter en snau halvtimes handel.
Oljeprisen vaker rundt 40 dollar. Spotprisen på et fat brentolje er i skrivende stund 39,91 dollar.
Tilsvarende er det god stemning på de større børsene på kontinentet. Dax-indeksen i Frankfurt er opp 0,51 prosent. FTSE 100 i London har åpnet opp 0,38 prosent og CAC 40 i P...Se mer

Blandet i Europa - mot opptur på Wall Street

En liten oppdatering idet den europeiske handelsdagen drar seg mot slutten og Wall Street om ikke så alt for lenge åpner dørene:
Med noen unntak er stemningen i det europeiske markedet god, drevet av overraskende sterke kinesiske makrotall i dag morges og siden stigende oljepris. Oslo Børs er i skrivende stund opp 0,5 prosent til 562,67 poeng.
Den europeiske samleindeksen Euro Stoxx 50 er opp 0,25 p...Se mer

Moderat børsstart i Europa

Oslo Børs holder dampen en snau halvtime inn i dagens handel. Hovedindeksen er nå opp 0,38 prosent til 561,9 poeng.
Utviklingen er omtrent som beskrevet under, men har forsterket seg noe: Nel er nå ned 6,45 prosent, mens Norwegian stiger 3,34 prosent.
I resten av Europa er den tyske DAX-indeksen omtrent i null. Samleindeksen Euro Stoxx 50 stiger beskjedne 0,11 prosent.
I våre naboland har imidlertid...Se mer

Rødt i Europa

Oslo Børs faller 1,28 prosent til 559,61 poeng tirsdag formiddag, og følger dermed trenden i resten av Europa.
I Tyskland er DAX-indeksen ned hele 2,24 prosent, drevet av børsfall på over tre prosent for større selskaper som Thyssenkrupp, Volksvagen og Deutsche Bank.
I London har FTSE 100 åpnet ned 0,92 prosent, mens franske CAC 40 er ned 1,60 prosent.
Børsene i Stockholm og København er ned 1,64 pro...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen698,780,80%
FTSE 1007 208,44-0,54%
DAX11 596,89-0,02%
OMXN401 473,70-0,08%
S&P 5002 263,69-0,36%
Dow Jones19 732,06-0,37%
Nasdaq Comp.5 540,08-0,28%
Nikkei 22519 072,250,94%
Hangseng23 049,96-0,21%
Brent Spot54,19-0,06%
Amerikanske dollar8,452-0,48%
Euro9,008-0,21%
Svenske kroner0,944-0,55%
Britiske pund10,430,11%
EUR v. USD1,0660,26%
USD v. JPY114,830,22%
Gull1 196,05-1,54%
Sølv16,99-0,29%
VinnereSiste+/-%
Targovax13,5513,39%
Polarcus0,51013,33%
Oceanteam2,9807,58%
Solvang27,307,06%
Link Mobility Group159,507,05%
American Shipping Company26,806,35%
Odfjell ser. A33,905,94%
Stolt-Nielsen127,005,83%
Odfjell Drilling16,705,70%
REC Silicon1,4705,38%
TapereSiste+/-%
Intex Resources2,040-12,45%
Techstep5,830-8,19%
Solon Eiendom0,140-6,67%
Serodus2,150-6,52%
Sevan Drilling6,350-6,48%
Funcom3,710-5,84%
Spectrum35,50-5,59%
Badger Explorer1,040-5,45%
Avocet Mining8,110-5,04%
Atlantic Petroleum14,50-4,61%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil476 mill.-0,19%
Norsk Hydro394 mill.3,72%
DNB341 mill.1,19%
Marine Harvest319 mill.1,04%
Telenor178 mill.-0,38%
Yara International162 mill.0,55%
Orkla144 mill.2,17%
Funcom142 mill.-5,84%
Subsea 7122 mill.0,66%
Petroleum Geo-Services90 mill.2,43%