I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
19 826,77-0,30%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Dow Jones

Amerikanske børser faller etter Trumps dollarkommentar

Børsene i USA stenger lavere tirsdag, etter at påtroppende president Donald Trump sa at dollaren er altfor sterk mot blant annet kinesiske yuan.
– Selskapene våre kan ikke konkurrere med dem nå fordi vår valuta er for sterk. Og det kverker oss, sier Trump ifølge avisen.
  • Dow Jones er ned 0,3 prosent til 19.826,77
  • Nasdaq Composites faller 0,63 prosent til 5.538,73
  • S&P 500 faller 0,3 prosent til 2.267,89

Wall Street faller fra start

Etter å ha holdt stengt i anledning Martin Luther King jr.-dagen i går, åpner de amerikanske børsene i rødt tirsdag.
Dow Jones er ned 0,22 prosent, Nasdaq ned 0,27 prosent og S&P 500 faller 0,23 prosent.

Nok en ny rekord på Wall Street

Wall Street innledet ukens siste handelsdag i god stemning løftet av gode resultater for fjerde kvartal fra flere av de amerikanske storbankene.
Men jubelstemningen mistet noe av piffen.
Likevel ble det satt nok en ny rekord da Nasdaq-indeksen endte på historiens høyeste sluttnotering.
Da handelen stengte var situasjonen slik for de tre viktigste aksjeindeksene:
De amerikanske finansmarkedene tar nå l...Se mer

Storbanker løfter Wall Street

De amerikanske storbankene J.P. Morgan og Bank of America har begge lagt frem sterkere resutlater enn ventet for fjerde kvartal tidligere fredag.
Det får stemningen til å løfte seg på Wall Street.
Etter et par minutters handel er situasjonen for de tre viktigste aksjeindeksene som følger:
Førstnevnte har med andre ord begynt å klatre opp mot den magiske 20.000 poeng-grensen som meget vel kan bli brut...Se mer

Wall Street hevet seg over Trump

Aksjekursene på Wall Street fikk seg først en smekk under påtroppende president Donald Trumps pressekonferanse onsdag ettermiddag.
Særlig helseaksjer og bioteknologi-selskaper fikk unngjelde etter at Trump sa at han mente legemiddelselskaper slapp unna med drap.
Men etterhvert ristet aksjemarkedet det hele av seg.
Da handelen stengte klokken 22.00 var situasjonen slik for de tre viktigste aksjeindeks...Se mer

Wall Street lar 20.000-grensen være i fred

Den store snakkisen de siste ukene har vært om Dow Jones-indeksen skulle bryte 20.000-grensen. Ifølge Infront har den tradisjonsrike indeksen kun vært magre 0,37 poeng unna 20.000 poeng.
Men heller ikke mandag klarte indeksen å karre seg over grensen som etterhvert mer og mer fremstår som et «glasstak».
Da handelen stengte klokken 22.00 var situasjonen slik for de tre viktigste aksjeindeksene på Wal...Se mer

Wall Street styrer mot minus

Det ligger an til å ende med minus for to av de tre viktigste aksjeindeksene på Wall Street.
Knappe tre kvarter før handelen stenger klokken 22.00 er situasjonen slik for de viktigste indeksene:
  • Dow Jones er ned 0,28 prosent og har vel 92 poeng opp til den magiske 20.000 poeng-grensen.
  • Den bredere S&P500-indeksen er ned 0,27 prosent.
  • Teknologitunge Nasdaq er imidlertid opp 0,29 prosent.
Ifølge Marketwatch fordøyer markedet uttalelser fra sentralbankhold om at det kan bli så mange som tre økninger i den amerikanske styringsrenten i løpet av 2017.

Dow Jones jakter på 20.000

På en ellers flat og kjedelig børsdag er det store spørsmålet om den legendariske Dow Jones-indeksen skal klare å karre seg opp til 20.000 poeng.
Det skal ikke så mye til. Fredag endte indeksen på 19.963,80 poeng, men har altså aldri sett 20.000. Det høyeste den har vært er 19.999,63 poeng.
Mandagens jakt starter dårlig.
Etter et lite minutts handel er indeksen ned 0,16 prosent.
Men mye kan skje før handelen...Se mer

Venter årsbeste og ny rekord på Oslo Børs

Nettmegleren Netfonds spår Oslo Børs opp 0,39 prosent fra start mandag.
- Brorparten av indikatorene vi følger peker mot en positiv start på Oslo Børs i dag. Om vårt estimat treffer, blir det ny årsbeste, samt ny all-time high, i åpningsminuttene, skriver analysesjef Roger Berntsen i sin morgenkommentar.
Åpningen i Oslo følger en relativt moderat handelsdag i Asia, men opptur på Wall Street før helg...Se mer

Oppgang i New York før Fed løfter på sløret

Wall Street stiger moderat fra start i onsdagens handel. Dow Jones er opp 0,18 prosent til 19.915 poeng, Nasdaq stiger 0,34 prosent mens S&P 500 legger på seg 0,33 prosent.
Dow Jones er dermed svært nær milepælen på 20.000 poeng.
Senere i dag legges det frem rentereferat fra Federal Reserves møte i desember.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 776,45-0,20%
Hangseng23 102,741,15%
Brent Spot55,680,40%
Amerikanske dollar8,4690,24%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,26%
EUR v. USD1,069-0,15%
USD v. JPY113,100,34%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,12%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%