I samarbeid med CMC Markets
FTSE 100
7 208,44-0,54%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om FTSE 100

Europa har snudd

Stemningen i de europeiske aksjemarkedene har falt betraktelig gjennom dagen. Dette gjelder ikke minst oljetunge Oslo Børs, som på en oljepris under 91 dollar nå er ned 0,05 prosent til 570,67 poeng.
Tyske DAX holder «hodet over vannet» og er opp 0,22 prosent, mens FTSE 100 i London såvidt er i minus. Samleindeksen Euro Stoxx 50 er ned 0,07 prosent.
S&P- og Nasdaq-futures indikerte lenge opptur fra...Se mer

London-børsen leder an

Den Londonbaserte-børsen, FTSE100, leder an til å bli børsvinner i Europa. Indeksen er opp 1,46 prosent til 6.541 poeng.
CAC40-indeksen i Paris er opp 1,18 prosent.
Den tyske indeksen, DAX, velger å avstå fra børsfesten og er ned med 1,99 prosent.

Opptur i Europa

De større europeiske børsene stiger også fredag. FTSE 100 i London er opp 0,75 prosent, mens CAC 40 i Paris stiger 0,65 prosent.
I Tyskland er børsen stengt i forbindelse med feiring av gjenforeningen etter den kalde krigen.
Oslo Børs spurtet ut av startblokkene i dag morges, men har siden falt noe tilbake. Hovedindeksen er nå opp 0,39 prosent.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen698,780,80%
FTSE 1007 208,44-0,54%
DAX11 596,89-0,02%
OMXN401 473,70-0,08%
S&P 5002 263,69-0,36%
Dow Jones19 732,06-0,37%
Nasdaq Comp.5 540,08-0,28%
Nikkei 22519 072,250,94%
Hangseng23 049,96-0,21%
Brent Spot54,20-0,04%
Amerikanske dollar8,452-0,48%
Euro9,008-0,21%
Svenske kroner0,944-0,55%
Britiske pund10,430,11%
EUR v. USD1,0660,26%
USD v. JPY114,830,22%
Gull1 196,05-1,54%
Sølv16,99-0,31%
VinnereSiste+/-%
Targovax13,5513,39%
Polarcus0,51013,33%
Oceanteam2,9807,58%
Solvang27,307,06%
Link Mobility Group159,507,05%
American Shipping Company26,806,35%
Odfjell ser. A33,905,94%
Stolt-Nielsen127,005,83%
Odfjell Drilling16,705,70%
REC Silicon1,4705,38%
TapereSiste+/-%
Intex Resources2,040-12,45%
Techstep5,830-8,19%
Solon Eiendom0,140-6,67%
Serodus2,150-6,52%
Sevan Drilling6,350-6,48%
Funcom3,710-5,84%
Spectrum35,50-5,59%
Badger Explorer1,040-5,45%
Avocet Mining8,110-5,04%
Atlantic Petroleum14,50-4,61%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil476 mill.-0,19%
Norsk Hydro394 mill.3,72%
DNB341 mill.1,19%
Marine Harvest319 mill.1,04%
Telenor178 mill.-0,38%
Yara International162 mill.0,55%
Orkla144 mill.2,17%
Funcom142 mill.-5,84%
Subsea 7122 mill.0,66%
Petroleum Geo-Services90 mill.2,43%