I samarbeid med CMC Markets
Kværner
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Kværner

Sturla Magnus blir sjef for Kværner Verdal

Oljeserviceselskapet Kværner melder at Sturla Magnus er ansatt som konserndirektør for Strucutral Solutions. Det medler selskapet i en pressemelding.
Jobben inkluderer blant annet at han får ansvaret for Kværners verft i Verdal og byggingen av stålkonstruksjoner og plattformunderstell som foregår der.
Magnus kommer fra Skanska og begynner i jobben 1. april. Han tar over etter Sverre Myklebust, som s...Se mer

Meglerhus dobler (nesten) kursmålet på Kværner før kvartalsrapporten

Oljeserviceselskapet Kværner slipper onsdag denne uken resultatene for tredje kvartal. Rett før har Arctic Securities oppdatert sin analyse av selskapet og løfter nå anbefalingen sin på aksjen fra Hold til Kjøp. Meglerhuset øker samtidig kursmålet saftig fra 6,50 til 12 kroner per aksje.
DNB Markets oppjusterer også sitt kursmål, men mer forsiktig. DNB Markets beholder Hold-anbefalingen, men øker k...Se mer

Kværner sikrer Statoil-arbeid for 350 mill.

Statoil har under rammeavtalen for oppgradering av plattformen Njord A tildelt Kværner et såkalt pre-EPC-oppdrag. Estimert verdi på dette arbeidet er rundt 350 millioner kroner.
Den siste tildelingen gjelder forberedelser og dokking av den aktuelle plattformen. EPC står for Engineering, procurement and construction.
Rammeavtalen for plattformen ble annonsert den 1. april, og Statoil har nå benyttet...Se mer

Forsikringsforlik i USA sikrer Kværner 160 mill.

Kværner melder at datterselskapet Kvaerner North American Construction Inc. i USA har inngått et forlik om deler av forsikringskravet selskapet hadde i kjølvannet av det såkalte Longview-prosjektet i West-Virginia.
Forliket sikrer Kværner 19,5 millioner dollar (om lag 160 millioner kroner med dagens dollarkurs). Beløpet vil trolig bli bokført i regnskapet for tredje kvartal under «avsluttet virksom...Se mer

Kværner bedrer marginen

Til tross for at omsetningen falt fra 3.125 millioner kroner i andre kvartal i fjor til 1.859 millioner kroner i årets andre kvartal, klarte Kværner nesten å opprettholde driftsoverskuddet.
Brutto driftsresultat (EBITDA), juster for engangseffekter, falt kun med tre millioner kroner til 106 millioner.
«I løpet av de siste årene har Kværner arbeidet aktivt med å forbedre kostnader, kvalitet, produkti...Se mer

Unaoil varsler søksmål etter korrupsjonsanklager

Det Monaco-baserte oljeserviceselskapet Unaoil varsler i en uttalelse at de nå vil gå til sak mot Fairfax Media og deres partnerne, som publiserte den store korrupsjonsavsløringen om selskapet tidligere i år.
Nyheten er omtalt av Upstream.
I en uttalelse på sine nettsider omtaler Unaoil sakskomplekset som «ondsinnede og skadelige påstander» som ble «uaktsomt publisert» av både de aktuelle mediene o...Se mer

Svak ordreinngang for Kværner

Kværner leverer et driftsresultat etter skatt på 26 millioner kroner i første kvartal, mot 77 millioner i samme periode i fjor.
Justert ble driftsresultatet 106 millioner i årets første kvartal, som er fem millioner bedre enn samme kvartal i fjor.
Det utgjør en marginforbedring fra 2,9 prosent i første kvartal i 2015 til 4,8 prosent i første kvartal i år.
Marginforbedringen kommer på tross av vansk...Se mer

Kværners finansdirektør trekker seg

Finansdirektør Eiliv Gjesdal i Kværner søker nye utfordringer utenfor selskapet og går av som finansdirektør den 6. april.
Idar Eikrem er utpekt som Kværners nye finansdirektør. Han tiltrer den 5. april og vil få støtte fra Gjesdal i en overgangsperiode frem til slutten av juni.
Eikrem har tidligere vært finansdirektør i Aibel og kanadiske Synenco Energy, og har lang arbeidserfaring fra Norsk Hydro.

Kværner sikrer kontrakt med Statoil

Kværner har signert en rammeavtale med Statoil for oppgradering av den halvt nedsenkbare plattformen Njord A. Samtidig har selskapet fått en tildeling under rammeavtalen med en anslått verdi på 120 millioner kroner.
Njord A skal nå taues til land i 2016 for arbeid med plattformens strukturelle integritet. I tillegg skal det gjøres generelle oppgraderinger på plattformen.
Boreoperasjonene på Njord A bl...Se mer

Kværner inngår USA-forlik: Får inn 35 millioner mindre enn ventet

Kværner melder onsdag at man nå har inngått et forlik med Amec Foster Wheeler i kjølvannet av Longview Power-prosjektet i West Virginia i USA. Prosjektet var en del av Kværner North America, som ikke lenger er en aktiv virksomhet.
Kværner skulle egentlig mottatt 74 millioner dollar fra Foster Wheeler i henhold til en avgjørelse i en volgiftsdomstol i USA, men dette beløpet nektet Foster Wheeler å b...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen698,780,80%
FTSE 1007 208,44-0,54%
DAX11 596,89-0,02%
OMXN401 473,70-0,08%
S&P 5002 263,69-0,36%
Dow Jones19 732,40-0,37%
Nasdaq Comp.5 540,08-0,28%
Nikkei 22519 072,250,94%
Hangseng23 049,96-0,21%
Brent Spot54,19-0,06%
Amerikanske dollar8,450-0,50%
Euro9,007-0,23%
Svenske kroner0,944-0,55%
Britiske pund10,430,12%
EUR v. USD1,0660,27%
USD v. JPY114,830,22%
Gull1 196,05-1,54%
Sølv17,00-0,22%
VinnereSiste+/-%
Targovax13,5513,39%
Polarcus0,51013,33%
Oceanteam2,9807,58%
Solvang27,307,06%
Link Mobility Group159,507,05%
American Shipping Company26,806,35%
Odfjell ser. A33,905,94%
Stolt-Nielsen127,005,83%
Odfjell Drilling16,705,70%
REC Silicon1,4705,38%
TapereSiste+/-%
Intex Resources2,040-12,45%
Techstep5,830-8,19%
Solon Eiendom0,140-6,67%
Serodus2,150-6,52%
Sevan Drilling6,350-6,48%
Funcom3,710-5,84%
Spectrum35,50-5,59%
Badger Explorer1,040-5,45%
Avocet Mining8,110-5,04%
Atlantic Petroleum14,50-4,61%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil476 mill.-0,19%
Norsk Hydro394 mill.3,72%
DNB341 mill.1,19%
Marine Harvest319 mill.1,04%
Telenor178 mill.-0,38%
Yara International162 mill.0,55%
Orkla144 mill.2,17%
Funcom142 mill.-5,84%
Subsea 7122 mill.0,66%
Petroleum Geo-Services90 mill.2,43%