I samarbeid med CMC Markets
NattoPharma
--3,37%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om NattoPharma

Rød bunnlinje for Nattopharma

Nattopharma melder om en økning i inntektene til 10,8 millioner kroner i tredje kvartal, opp fra 6,1 millioner i tilsvarende periode året før. Bunnlinjen viser imidlertid et tap på 9,4 millioner kroner, en forverrig fra 8,2 millioner i fjor.
Selskapet skriver at den fremste prioriteten fremover er å beskytte balansen.

Emisjon og opsjon i NattoPharma

Legemiddelselskapet NattoPharma, mest kjent for sitt arbeid med HIV-medisiner melder fredag morgen at selskapet har utstedet 312.500 opsjoner til nøkkelpersoner og strategiske partnere, blant annet direktør Daniel Rosenbaum.
I tillegg melder selskapet i en annen børsmelding at de utsteder 125.000 nye aksjer, hver med en nominell verdi på 3 kroner per aksje. Emisjonen er rettet, og aksjene tildeles...Se mer

Natto Pharma henter penger fra ledelsen

Bioteknologiselskapet Natto Pharma melder at styret i selskapet har valgt å utstede 305.000 nye aksjer til tre kroner stykket. Dermed får selskapet inn 915.000 kroner.
Aksjene utstedes til konsernsjefen, finansdirektøren og tre andre i ledelsen. Fortrinnsrettemisjonen gjennomføres etter vedtak i generalforsamlingen. Les hele meldingen fra Natto Pharma her.

Nattopharma har fått godkjent patent i USA

Det opplyser selskapet i en børsmelding tirsdag, og det dreier seg om vitaminet K2.
– Godkjenningen av dette patentet er nok en bekreftelse av den vitenskapelige og kommersielle betydningen oppdagelsen av den positive helse-effekten vitamin K2 har på arteriene våre.  Forskningen som ligger bak observasjonene som har ført til godkjenning av dette patentet, er utført av NattoPharma og forskere i Maas...Se mer

Nattopharma flyr høyere på Oslo Børs

De siste dagene har vært hyggelige for Nattopharma-aksjen.
Det begynte fredag 27. mai da storaksjonæren Karstein Gjersvik flagget at hans selskap KG Investment gjennom kjøp av 823.586 aksjer hadde kommet opp i en eierandel på 13 prosent i selskapet.
Den dagen steg aksjene hele 13,18 prosent. Mandag og tirsdag la aksjen på seg ytterligeree 2,9 og 4,0 prosent.
Tirsdag meldte selskapet om nye forsknings...Se mer

NattoPharma med inntektsrekord – men taper penger

Ernæringsselskapet NattoPharma fikk i årets første kvartal inntekter på 12,5 millioner kroner, som er en vekst på hele 84 prosent sammenlignet med fjorårets første tre måneder.
Bruttomarginen til selskapet kom inn på 50,4 prosent, sammenlignet med 28 prosent i fjor.
Selskapet taper imidlertid fortsatt penger. Resultatet før av- og nedskrivninger kom inn på minus 1,7 millioner kroner, sammenlignet me...Se mer

Fortsatt rødt for Nattopharma

Helsekostselskapet Nattopharma melder onsdag om stigende inntekter i tredje kvartal. Selskapets bunnlinje er imidlertid fremdeles rød.
Inntektene økte til 6,2 millioner kroner, opp fra 5,1 millioner i tredje kvartal 2014. Driftsresultatet for perioden var negativt med 11,1 millioner. Resultatet etter skatt ble et tap på 8,1 millioner, mot 6,0 millioner i samme periode i fjor.
Det understrekes at selskapet...Se mer

Farmasiselskap stiger etter yoghurtnytt

En ny studie viser et Nattopharmas kosttilskudd MenaQ7® øker vitamin K-nivåene hos friske mennesker også når tilskuddet tilsettes og spises i yoghurt.
Det melder selskapet i en børsmelding torsdag morgen.
– Denne studien viser at MenaQ7 også kan inntas gjennom yoghurt, sier Eric
Anderson, som er global markeds- og salgsansvarlig i NattoPharma i børsmeldingen. 
– Forbrukerne kjenner allerede yoghurt...Se mer

Millionstipend til Nattopharma

Vitaminprodusenten Nattopharma har blitt tildelt et stipend på 2,9 millioner euro fra et av EU-kommisjonens forskningsprogram.
Bevilgningen vil blant annet bli brukt til å finansiere to forskere ved Universitetet i Maastricht de neste tre årene. Disse skal arbeide med «karakterisering og dokumentasjon av nye biologiske aspekter og effekter» av vitaminproduktet MenaQ7.

Nok et inntektshopp for Nattopharma

Nattopharma melder om høyere salgsinntekter i andre kvartal, men leverer likevel negativt på driften.
Selskapets inntekter beløp seg til 7,7 millioner kroner i perioden, mot 5,7 millioner i tilsvarende periode året før. Dette ga et driftsunderskudd på 7,9 millioner kroner, omtrent tilsvarende som på samme tid i fjor.
De relativt sett høye utgiftene forklares med fortsatte utgifter relatert til forsk...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 095,731,12%
Brent Spot55,680,40%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,09%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%