I samarbeid med CMC Markets
Norsk Hydro
-0,37%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
90 mill.
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Norsk Hydro

Sterkt fra Norsk Hydro

Norsk Hydro leverer et bedre enn ventet resultat i tredje kvartal.
Resultatet etter skatt var på 1,12 milliarder kroner i kvartalet, mot forventninger om resultat etter skatt på 1,03 milliarder kroner.

Hydro gjør endringer i konsernledelsen

Norsk Hydros konserndirektør for forretningsområdet Bauksitt og Alumina, Alberto Fabrini, fratrer stillingen i dag, tirsdag.
Inn kommer Eivind Kallevik som konstituert konserndirektør for forretningsområdet, skriver selskapet i en børsmelding. Prosessen med å finne en permanent etterfølger har startet, opplyser selskapet. 

Hydro overrasker - øker forventningene

Hydros underliggende resultat før finansposter og skatt økte til 1.618 millioner kroner i andre kvartal, sammenlignet med 1.501 millioner kroner i første kvartal og 2.667 millioner i andre kvartal i fjor.
Det var på forhånd ventet 1.387 millioner, ifølge SME Direkt for TDN Finans.
Hydro skriver i kvartalsrapporten av fremgangen speiler høyere realiserte priser på aluminium og alumina og økte salgsvo...Se mer

Hydro-konkurrent steg på kvartalsregnskap

Aluminiumsgiganten Alcoa steg hele 3,55 prosent i den uoffisielle etterhandelen på Wall Street mandag kveld.
Aksjen steg 3,55 prosent, hvilket er mye for et selskap av Alcoas størrelse.
Oppgangen kom etter at selskapet hadde offentliggjort sitt regnskap for 2. kvartal.
Det viste en nedgang i overskuddet på fire prosen, men både lønnsomheten og omsetningen var bedre enn det analytikerne hadde sett for...Se mer

Hydro sikrer strømkontrakt i Tyskland

Norsk Hydro har sikret seg en langtidsavtale for strøm til sitt tyske aluminiumsverk i Neuss. Kontrakten er på 1,3 TWh i året og går fra 2021 til 2025. 
«Jeg er svært fornøyd med at vi har klart å sikre kraft til vårt aluminiusverk i Neuss til slutten av 2025. I likhet med den globale trenden har tyske fremtids-strømpriser falt under 25-30 euro etter 2012. I tillegg til «Better Rolled Products»-pro...Se mer

Statoils fornybartopp blir nestleder i Hydro-styret

Bedriftsforsamlingen i Norsk Hydro har nå valgt Irene Rummelhoff som ny nestleder i styret i aluminiumsselskapet. Det kommer frem i en børsmelding.
Rummelhoff er til vanlig sjef for Statoils fornybardivisjon.
Thomas Schulz og Marianne Wikholt er forøvrig valgt inn som styremedlemmer i Hydro. Schulz er tysk og er konsernsjef i FLSMidth, mens Wikholt er finansdirektør i det danske oljeselskapet Dong E...Se mer

Hydro får ny investor-kontakt

Norsk Hydro har ansatt Stian Hasle som nye leder av Investor Relations, ifølge en børsmelding.
Hasle kommer fra stillingen som senior analytiker Primærmetall i Hydro.
Hasle overtar etter Pål Kildemo som går over i en stilling som leder av økonomi og finans i forretningsområdet Primær Metall.

Hydro dropper Brasil-kjøp

Hydro skrinlegger avtalen om det mulige oppkjøpet av Vales eierandel på 40 prosent i den brasilianske bauksittprodusenten Mineracao Rio do Norte (MRN).
Bakgrunnen er at de to selskapene ikke har kommet til enighet om prisen. Det var høsten 2015 at Hydro og Vale annonserte at en intensjonsavtale var signert.
Dagens annonsering innebærer at Hydro vil eie fem prosent i MRN, samt kjøpe bauksitt fra Vale...Se mer

Hydro får tilbake 700 millioner på skatten

Aluminiumselskapet Hydro melder at selskapet nå har fått medhold i en skattesak mot norske myndigheter. Dette innebærer ifølge selskapet at de nå vil få igjen skatt og renter på totalt 700 millioner kroner. Rentene utgjør rundt 100 millioner av beløpet.
Det er Skatteklagenemnden som har gitt Hydro medhold i en klage på skattemyndighetenes opprinnelige vedtak fra 2013. Der besluttet myndighetene at...Se mer

Advarer mot tøffe tider i aluminium

Morningstar er ute med oppdatering på aluminium, der de skriver at de venter at lavere kinesisk vekst og kronisk overkapasitet vil slå bena under håp om oppsving i aluminiumprisen.
Kina er nøkkellandet i aluminiummarkedet, og her ventes det at etterspørselsveksten vil avta til to prosent per år til 2020, mot 15 prosents årlig vekst det siste tiåret.
På sikt estimeres det en aluminiumpris på 1.440 do...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,30-0,71%
FTSE 1007 326,70-0,15%
DAX11 556,79-0,62%
OMXN401 481,26-0,37%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,32-0,40%
Amerikanske dollar8,5350,39%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,64%
EUR v. USD1,060-0,42%
USD v. JPY114,06-0,38%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,81-0,36%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,80-0,74%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,40-0,07%
Stolt-Nielsen117,003,54%
Spectrum37,00-6,80%
Storebrand47,77-0,85%
Subsea 7106,30-3,28%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,41015,20%
Sevan Drilling6,25013,84%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,2006,77%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Goodtech6,9704,03%
RenoNorden4,7803,69%
TapereSiste+/-%
Hiddn Solutions8,400-12,50%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Fred. Olsen Energy21,60-8,47%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
Spectrum37,00-6,80%
Incus Investor1,120-6,67%
Odfjell Drilling14,95-5,97%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil235 mill.-0,68%
Yara International154 mill.-2,26%
Marine Harvest140 mill.-0,07%
Subsea 7134 mill.-3,28%
DNB119 mill.-0,74%
Aker BP101 mill.-0,99%
Norsk Hydro90 mill.0,37%
Telenor88 mill.-1,35%
Funcom88 mill.15,20%
Storebrand85 mill.-0,85%