I samarbeid med CMC Markets
Ocean Yield
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Ocean Yield

Ocean Yield faller etter emisjon

Skipsselskapet Ocean Yield er ned 4,48 prosent på Oslo børs torsdag. Så langt er aksjen den mest omsatte på Oslo børs.
Fallet skjer etter at selskapet meldte om en emisjon onsdag. Torsdag melder selskapet om at emisjonen på 64 kroner aksjen er overtegnet.
Av de planlagte 13,4 millioner aksjene har Aker Capital AS tegnet seg for 6,7 millioner. Aker Capital er største aksjonær i selskapet.
Oslo Børs har i løpet av morge...Se mer

Røkkes utbyttemaskin tikker videre

Ocean Yield ser lyst på fremtiden og skriver i sin presentasjon for dagens kapitalmarkedsdag at selskapet sikter inn mot 10 prosents utbytte per år. 
Selskapet forventer å øke flåten til 27 skip innen første kvartal 2017, og sikter seg inn mot nybygg og drivstoffeffektive skip. Hele flåten er chartret ut på langtidskontrakter, gjennomsnittskontrakten er på 10,2 år. 
Ocean Yield leverte EBITDA 58,7 m...Se mer

Ocean Yield går ex. utbytte

Aksjene i Ocean Yield ASA noteres ex. utbytte fra og med i dag, 18. mai. Utbyttet er på 0,1675 dollar per aksje.

Valuta- og skattesmell for Røkkes viktigste selskap

Selskapet som utgjør den største investeringen for Kjell Inge Røkkes Aker meldte mandag om resultatnedgang.
Ocean Yield, som lever av å eie skip som leies ut til rederier på svært langsiktige kontrakten, fikk en nedgang i nettoresultatet fra 28,1 millioner dollar i første kvartal i fjor til 18,1 millioner dollar i første kvartal i år.
Selskapet forklarer nedgangen med urealiserte valuta- og derivatt...Se mer

Ocean Yield får nybygg-finansiering

Aker-selskapet Ocean Yield har fått tilsagn fra en gruppe banker om lån på i alt 202,5 millioner dollar, ifølge en børsmelding.
Lånene er finansiering av tre gassskip som er leid ut på langsiktig kontrakt til Hartmann-gruppen.

Nytt skip til Ocean Yield

Ocean Yield øker flåten etter å ha tatt levering av produkttankeren «Navig8 Sanctity» fra Sungdong-verftet.
Skipet skal på en 13-årig «hell and high water»-avtale med Navig8 Product Tankers.

Røkke-selskap foreslår økt utbytte

Ocean Yield, der Aker er største eier, meldte i en børsmelding onsdag kveld at selskapets styre foreslår en økning i det kvartalsvise utbyttet på 0,50 cents til 0,1625 dollar per aksje.
Dette foreslås etter et kvartal der selskapet øker sine inntekter og sitt driftsresultat før av- og nedskrivninger noe. Driftsresultatet er imidlertid påvirket av en nedskrivning av goodwill på eierselskapet av den...Se mer

DNB kaster ut Aker-selskap

DNB Markets tar ut Ocean Yield av sin portefølje med anbefalte aksjer. Ingen nye aksjer kommer inn i porteføljen.
Aker ASA er største eier i Ocean Yield med en eierandel på 72,97 prosent.

Røkkes shippingselskap øker utbyttet

Ocean Yield har mandag kveld norsk tid sluppet fasit for tredje kvartal.
Selskapets inntekter endte på 65,3 millioner dollar i perioden, ned fra 65,4 millioner i samme periode året før. Brutto driftsresultat økte imidlertid til 56,4 millioner, opp fra 54,2 millioner.
Dette ga en bunnlinje på 22,7 millioner, ned fra 24,5 millioner i tredje kvartal 2014.
En godbit for aksjonærene er en liten økning i u...Se mer

Ocean Yield har fått levert nytt skip

Ocean Yield har tatt levering av kjemikalietankeren Navig8 Azotic fra verftet Hyundai Mipo i Sør-Korea.
Skipet skal på en 15-årig «hell and high water»-kontrakt med Navig8 Chemical Tankers. Dette innebærer at kontrakten innebærer en betalingsgaranti.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,44-
Amerikanske dollar8,411-0,47%
Euro8,998-0,10%
Svenske kroner0,9470,38%
Britiske pund10,41-0,13%
EUR v. USD1,0700,37%
USD v. JPY114,60-0,40%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,380-
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%