I samarbeid med CMC Markets
Odfjell Drilling
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Odfjell Drilling

Spørsmål

Anonym: Hvorfor går Odfjell så mye ned i dag?

Marius Lorentzen:
_Hei. Det har ikke kommet noen spesielle nyheter fra Odfejll Drilling i dag, men det er en bred nedgang i flere riggaksjer i dag, og det er trolig forklaringen. Fred Olsen Energy er ned 26 prosent, Awilco er ned 7 prosent og Seadrill er ned 5,5 prosent. FOE falt etter en ny DNB Markets-analyse som kom i dag som mente egenkapitalen i realiteten er verdt null i selskapet, og at aksjen er 300 prosent...Se mer

Romjulsknekk for riggaksje

Riggselskapet Odfjell Drilling opplever et betydelig ras i aksjekursen onsdag formiddag.
I 10.18-tiden er aksjen ned hele 8,47 prosent til 17,30 kroner, uten at det har kommet noen nyheter fra selskapet.
Nedturen kommer imidlertid etter en nesten kontinuerlig opptur etter at selskapet gjennomførte en refinansiering i løpet av sommeren.
Etter det har aksjen sget fra nivåer under fem kroner til 19,90 k...Se mer

Førjulsgave til Odfjell Drilling

Riggselskapet Odfjell Drilling kan etter et tøft år glede seg over en liten gladnyhet på tampen av året.
Selskapet har nemlig sikret en ny borekontrakt med Faroe Petroleum for den delvis nedsenkbare boreriggen Deepsea Bergen. Når dagens kontrakt med Statoil går ut skal riggen rett over på Faroe-kontrakten rundt midten av juli 2017.
Kontrakten omfatter boring av én brønn på norsk sokkel, med opsjon p...Se mer

Borekontrakt for Odfjell Drilling

Odfjell Drilling har blitt tildelt en kontrakt av Wintershall på plattformboretjenester på Brage-plattformen.
Kontrakten er på fire år og har en estimert verdi på mellom 50 og 70 millioner dollar. Det er i tillegg to ganger to års opsjon.

DNB Markets lemper ut riggaksje

Aksjeplukkerne i DNB Markets krymper porteføljen av anbefalte aksjer denne uken.
Ut av den ukentlige porteføljen tas aksjen til riggselskapet Odfjell Drilling, opplyser meglerhuset i en aksjerapport.
For øvrig var uken som gikk positiv for porteføljen, som nå består av syv aksjer. Avkastningen er foreløpig beregnet til 4,3 prosent mot 1,4 prosent på Oslo Børs.
DNBs portefølje denne uken:
Orkla
SalMar
Ocean Yield...Se mer

Odfjell Drilling og Fredriksen-løft på flat Oslo Børs

Oslo Børs starter som ventet ganske flatt mandag, med en forsiktig oppgang på 0,2 prosent.
Flere av John Fredriksens selskaper løfter seg fra start, inkludert Sevan Drilling (opp 4,2 prosent), oljeserviceselskapet Archer (opp 7,0 prosent), Marine Harvest (opp 0,7 prosent) og tørrlastredereiet Golden Ocean (opp 0,9 prosent). Seadril starter opp 0,4 prosent.
Golden Ocean stiger etter at meglerhuset Pa...Se mer

Odfjell Drillings refinansiering i boks

Odfjell Drilling opplyser at alle forbeholdene i selskapets refinansiering er oppfylt som planlagt.
Selskapet har dermed sikret en ny lånefasilitet på 525 millioner dollar.

Odfjell Drilling anker ikke pålegg fra Finanstilsynet

Odfjell Drilling melder at styret ikke anker beslutningen fra Finanstilsynet som pålegger selskapet å skrive ned to rigger.
Tilsynet konkluderte med at riggene Deepsea Atlantic og Deepsea Stavanger skal nedskrives med effekt fra 30. september 2015. Selskapet skriver at de nå vil oppdatere regnskapene sine fra og med 30. september og frem til i dag.
De oppdaterte tallene vil bli offentliggjort i forb...Se mer

Finanstilsynet tvinger Odfjell til nedskriving

Finanstilsynet har kontrollert enkelte forhold ved årsregnskapet for 2014 og kvartalsrapportene for 2015 for Odfjell Drilling, melder tilsynet i en børsmelding. 
Det dreier seg hovedsakelig om at tilsynet stilte seg kritiske til den benyttede diskonteringsrenten i nedskrivningsmodellen, samt til forutsetningene knyttet til nivået på normaliserte dagrater og normaliserte driftskostnader for enkelte...Se mer

Odfjell-rigg får arbeid

Odfjell Drilling har sikret arbeid for ultradypvannsboreskipet Deepsea Metro I i Malaysia. Selskapet har signert en avtale med Petronas for én brønn pluss opsjon på fire brønner.
Oppstart er ventet sent i andre kvartal. Arbeidet under den faste delen av kontrakten er estimert til å vare i mellom 60 og 70 dager, med en verdi på 11 til 13 millioner dollar.
Videre kan opsjonene gi en varighet på opp ti...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,44-
Amerikanske dollar8,411-0,47%
Euro8,998-0,10%
Svenske kroner0,9470,38%
Britiske pund10,41-0,13%
EUR v. USD1,0700,37%
USD v. JPY114,60-0,40%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,380-
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%