I samarbeid med CMC Markets
Hovedindeksen
700,850,30%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Hovedindeksen

Oslo Børs trosset moderat oljefall

Hovedindeksen på Oslo Børs endte opp 0,5 prosent til 696,24 poeng på ukens siste handelsdag.
Det på en dag der oljeprisen har gått litt ned til 55,5 dollar fatet.
Børslokomotivet Statoil bidro til å trekke Hovedindeksen opp fredag. Oljeaksjen steg nesten 1,2 prosent og var dagens desidert mest omsatte aksje.
Uken under ett er Hovedindeksen omtrent uendret.

Oslo Børs henter seg inn igjen og er i pluss

Oslo Børs har hentet seg inn i løpet av dagen og er nå positiv, blant annet fordi oljeprisen har steget gjennom dagen og gitt drahjelp til flere oljetunge aksjer.
Hovedindeksen er opp 0,05 prosent til 659,23 poeng.
Statoil-aksjen stiger 0,68 prosent, Aker Solutions er opp 0,47 prosent, og PGS er opp 3,14 prosent.
Norsk Hydro er dagens mest omsatte aksje, med en oppgang på 2,49 prosent, etter at alumi...Se mer

Oslo Børs åpner lavere, Telenor faller etter omorganisering

Oslo Børs åpner lavere torsdag.
Ti minutter ute i handelen er hovedindeksen ned 0,34 prosent til 692,51.
Telenor-aksjen faller drøyt 3 prosent etter varsel om at strukturen i selskapet skal endres og flere direktører skal ut av konsernledelsen (se egen melding lenger nede i Aksjeliven).
Noreco-aksjen faller kraftig, og er ned 7,78 prosent etter nyheten om en anke på en dom knyttet til forsikringsoppg...Se mer

Venter fall fra start på Oslo Børs

Oslo Børs vil trolig åpne ned 0,18 prosent torsdag, tror Netfonds.
Nettmegleren tror det ligger an til en avventende start på børsen, på grunn av blandede signaler som investorene må ta hensyn til.
– På den positive siden har vi oljeprisen, som er opp over en prosent siden i går. På den negative siden derimot, har vi uttalelser fra USAs kommende President, Donald Trump, skriver Netfonds.
Nettmegleren påpeker at Trump...Se mer

Oljeprisen drar med seg børsen

Hovedindeksen ved Oslo Børs stengte med en oppgang på 0,68 prosent til 694,91 poeng.
Oljeprisen økte gjennom dagen noe som også dro med seg børsen før den falt igjen akkurat klokken 16.30 etter nye lagertall fra USA
Den økte oljeprisen drar med seg Statoil som avslutter opp 0,50 prosent.
Status for dagens mest omsatte aksjer:
  • Statoil opp 0,63 prosent
  • DNB ned 0,67 prosent
  • Norsk Hydro opp 1,39 prosent
  • Marine Harvest opp 1,77 prosent
  • Telenor opp 0,75 prosent
  • Petroleum Geo-Services (PGS) opp 0,30 prosent

Oljeprisen stiger, og Oslo Børs snur oppover

Etter noen timers handel onsdag snur Oslo Børs oppover.
Like før klokken 12 er hovedindeksen opp 0,13 prosent til 691,13.
Statoil-aksjen har hentet inn mye av tapet og er ned 0,13 prosent, mens DNB også har hentet inn noe av nedgangen fra tidligere og er ned 0,60 prosent.
Oljeprisen har passert 54 dollar fatet, etter å ha falt mye siden i går på oljelagertall fra USA.
Oslo Børs snur oppover
Infront

Statoil og DNB tar med seg Oslo Børs nedover

Statoil-aksjen faller med 1,44 prosent og DNB med 1,79 prosent onsdag.
Det bidrar til å sende Oslo Børs enda lenger ned.
Tre kvarter inn i børsdagen er hovedindeksen ned 0,63 prosent til 685,91.

Oslo Børs faller fra start onsdag

Oslo Børs faller fra start onsdag, blant annet etter at oljeprisen har falt noe det siste døgnet.
Hovedindeksen faller 0,16 prosent til 689,12.
Statoil er ned 0,44 prosent, mens DNB faller 1,42 prosent.
Norsk Hydro åpner 0,57 prosent høyere.

Tror Oslo Børs vil åpne lavere onsdag

Oslo Børs vil åpne 0,15 prosent lavere onsdag, tror Netfonds.
Asiatiske børser stiger, mens børsene i USA er blandet, sier nettmegleren.
– Når det er sagt, året så langt har startet bra, da de fleste indekser i verden, inkludert hovedindeksen her hjemme, er opp 1 prosent i 2017, skriver Netfonds.
Hongkongs Hang Seng-indeks, hvor noen av Kinas største selskaper er listet, leder an med en oppgang på he...Se mer

Oslo Børs åpner svakere tirsdag

Oslo Børs åpner svakere tirsdag, etter at den først steg i noen sekunder.
Hovedindeksen faller 0,11 prosent til 688,76.
Blant aksjene som faller er Telenor, som er ned rundt 2 prosent og PGS som faller 0,75 prosent.
Statoil stiger 0,19 prosent, mens Marine Harvest er opp 0,62 prosent.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%