I samarbeid med CMC Markets
PCI Biotech Holding
-5,71%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om PCI Biotech Holding

Biotekselskap melder om overtegning på 109 prosent

Tegningsperioden for emisjonen i PCI Biotech Holding har utløpt, og det meldes om betydelig interesse.
Selskapet skal ustede opp til 10 millioner nye aksjer, og det er tegnet for 20,9 millioner aksjer.
- Vi er fornøyde med fortsatt støtte fra våre aksjonærer og tegningsrettsemisjonen er overtegnet. Kapitaløkningen på 70 millioner kroner vil gi oss mulighet til å videre utvikle både vår «pipeline» og...Se mer

Biotek-aksje stiger på USA-godkjennelse

PCI Biotech stiger kraftig på børsen onsdag.
Aksjen, som er notert på markedsplassen Oslo Axess, er opp 18,01 prosent til 15,40 kroner.
Det skjer etter en melding om at selskapet får teste kreftmedisinen fimaporfin på pasienter i USA. Det er United States Food and Drug Administration som har gitt tillatelsen.
Selskapet sier at uttestingen er i tråd med tidligere planer om å utvide testprogrammet til...Se mer

Biofarmasiselskap vil hente penger

PCI Biotech Holding har lagt frem rapport for tredje kvartal. Her meldes det om flere milepæler, og det varsles at selskapet vil hente 70 millioner kroner i ny egenkapital.
PCI Biotechs underskudd i tredje kvartal var på 9,28 millioner kroner, omtrent tilsvarende som året før.

Handelspausen opphevet i PCI Biotech

Handelen i aksjen til PCI Biotech er igjen åpen, etter at Oslo Børs har opphevet handelspausen.
Det skjer etter at Børsen har gjennomgått kursbevegelsene. Aksjen ble på det høyeste handlet for 21,5 kroner, en oppgang på 57 prosent, men har falt tilbake til 17,3 kroner i skrivende stund.

Kurshopp for PCI Biotech Holding

PCI Biotech Holding-aksjen stiger 27 prosent i tidlig handel tirsdag.
Oppgangen kommer etter at selskapet i en børsmelding mandag kveld skrev at om at selskapets produkt for behandling av kreft har fått positiv omtale av Det europeiske legemiddelbyrået.
Dermed er selskapet kommet et lite skritt nærmere mulig godkjennelse og salg av produktet i det europeiske markedet.

Forskningssamarbeid for PCI Biotech

PCI Biotech har tirsdag lagt frem sitt regnskap for tredje kvartal, der det fremgår at selskapet har inngått et forskningssamarbeid med et større farmasiselskap.
Det er ellers progresjon i selskapets gallegangsstudie, med en mulig fase to-studie i første halvår 2016.
Enn så lenge er imidlertid ikke regnskapet til PCI Biotech allverden. Selskapet hadde inntekter på 2,4 millioner kroner, opp fra 1,9 m...Se mer

Potensielt storsamarbeid for PCI Biotech

PCI Biotech melder torsdag at selskapet innleder undersøkelser sammen med et større legemiddelselskap. Målet er å finne ut om PCI Biotechs teknologi kan forbedre partnerens nukleinsyreprodukter.
Partneren beskrives som en global leder innen nukleinsyreterapi.
Kostnadene relatert til de prekliniske studiene vil bli bekostet av det ikke oppgitte farmasiselskapet. Evalueringsperioden er i utgangspunkte...Se mer

PCI Biotech går videre med studie

Biofarmasiselskapet PCI Biotech Holding melder tirsdag at det er gjennomført en ny fase I/II-studie for produktet Amphinex, som benyttes på pasienter med gallegangskreft. Amphinex er et fotosensitivt stoff som som benyttes til såkalt fotokjemisk internalisering.
Det er ikke observert problemer med doseringen på det aktuelle nivået. Det foreslås dermed at studien skal gå videre, og den neste pasient...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 094,741,11%
Brent Spot55,680,40%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,10%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%