I samarbeid med CMC Markets
Reach Subsea
-6,64%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Reach Subsea

Aksjehopp for Reach Subsea

Aksjen til Reach Subsea sendes til topps på Oslo Børs fredag morgen.
Oppgangen på 42 prosent kommer etter at oljeserviceselskapet har hentet friske penger gjennom en rettet emisjon samt oppdatert markedet om utviklingen i 2016.
I emisjonen, som skal finansiere innkjøp av fjernstyrte ubåter og andre selskapsformål, fikk Reach inn 85 millioner kroner.
De foreløpige regnskapstallene for 2016, som selska...Se mer
Reach Subsea.
Reach Subsea stiger 42 prosent på Oslo Børs.

Reach Subsea henter 85 millioner kroner

Reach Subsea har gjennomført en rettet emisjon som var betydelig overtegnet, og hentet inn 85 millioner kroner.
Pengene skal finansiere innkjøp av fjernstyrte ubåter og andre selskapsformål.
Det skriver selskapet i en melding.

Halverte inntekter for Reach Subsea

Et av de mindre oljeserviceselskapene på Oslo Børs, Reach Subsea, har levert resultatrapporten for tredje kvartal.
Selskapet, som hadde tre skip i drift i kvartalet, fikk inntekter på 86 millioner kroner, som er mer enn en halvering fra 192,7 millioner i tilsvarende kvartal i fjor.
Lenger ned i regnskapet var driftsresultatet minus 5,5 millioner kroner, mot pluss 3,2 i fjor, mens resultatet før ska...Se mer

North Energy Capital kjøper seg opp i Reach Subsea

I en flaggemelding kommer det frem at North Energy Capital den 23. september kjøpte 4,6 millioner aksjer i Reach Subsea. Etter kjøpet sitter North Energy Capital med 8,95 millioner aksjer, tilsvarende 9,8 prosent av aksjene i selskapet.
Reach Subsea har tidligere i år vært gjennom en restrukturering som blant annet førte til en gjeldsreduksjon. I tillegg kom Solstad Offshore og Østensjø Rederi inn...Se mer

Reach Subsea-emisjonen godkjent

Reach Subsea melder at Finanstilsynet har godkjent selskapets prospekt for utstedelsen av 15 millioner nye aksjer.
Aksjene skal utstedes til to kroner stykket.
De 30 millionene som man planlegger å få inn gjennom i den rettede emisjonen er bare én del av en omfattende restrukturering som ble annonsert den 26. april.
Restruktureringen innebærer at Solstad Offshore og Østensjø Rederi kommer inn som a...Se mer

Reach med kvartalsresultat

Reach Subsea hadde en EBITDA på -5,9 millioner kroner og en kontantstrøm fra operasjonelle aktiviteter på -8,8 millioner kroner i første kvartal 2016.
– Det negative resultatet er en refleksjon av sesongsvingninger og utfordrende markedsforhold, men også påvirket av transitt perioder og planlagt verkstedsopphold, skriver selskapet i en børsmelding.
Majoriteten av negativt resultat før skatt i kvarta...Se mer

Reach inngår samarbeidsavtale

Reach Subsea har inngått en samarbeidsavtale med Aibel som omhandler prosjekter innen subseautvinning av olje og gass, fornybar energi, skips- og riggreparasjoner samt skroting av offshoreinstallasjoner.
Selskapene mener at samarbeidet vil gjøre partene i stand til å kvalifisere seg til prosjekter som de ikke kunne gjennomført hver for seg.

Reach-løft etter restrukturering

Offshoreselskapet Reach Subsea flyr høyt på Oslo Børs etter at selskapet tirsdag morgen meldte om at selskapet leieavtaler er reforhandlet.
Aksjen er i 9.40-tiden opp 16,11 prosent til 1,73 kroner.
Solstad Offshore og Østensjø Rederi vil som del av restruktureringen bli aksjonærer i Reach Subsea.
De umiddelbare finansielle implikasjonene av restruktureringen er:
** Utestående bankgarantier på 87 milli...Se mer

Reach Subsea restrukturerer

Reach Subsea har blitt enige om en omfattende restrukturering av sine charter avtaler.
Solstad Offshore og Østensjø Rederi vil som del av restruktureringen bli aksjonærer i Reach Subsea.
De umiddelbare finansielle implikasjonene av restruktureringen er:
** Utestående bankgarantier på 87 millioner kroner vil bli slettet.
** Leasing-gjeld vil bli redusert med 26 millioner kroner, mens bank gjeld vil øke...Se mer

Reach Subsea får kontrakt

Reach Subsea og MMT Sweden har inngått kontrakt for Stril Explorer i fransk sektor av det karibiske hav, ifølge en børsmelding.
«Prosjektet, som er en geofysisk og geoteknisk survey knyttet til et offshore kraftverk utenfor Martinique, har planlagt varighet de to første månedene i 2016 inkludert transit fra Nordsjøen,» heter det i børsmeldingen fra Reach Subsea.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 094,741,11%
Brent Spot55,680,40%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,10%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%