I samarbeid med CMC Markets
RenoNorden
-3,69%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om RenoNorden

Reno Norden får mer å gjøre i Stockholm

Avfallselskapet RenoNorden melder om at selskapet har sikret seg 7 av 11 renovasjonskontrakter for Stockholm kommune. I dag sitter selskapet med 6 av 11 kontrakter for Sveriges hovedstad.
Dette innebærer at RenoNorden fra 1. april 2017 vil få mer å gjøre. Totalt gir kontraktene inntekter på rundt 117 millioner svenske kroner i året, melder selskapet. Kontraktene løper i fem år med mulighet for forl...Se mer

Reno-sjefen trekker seg

Staffan Ebenfelt i RenoNorden har besluttet å trekke seg som sjef i selskapet, opplyser selskapet i en børsmelding.
Han opplyser at det skjer som følge av personlige årsaker.

Svakere marginer for avfallsselskap

Avfallshåndteringsselskapet Renonorden øker inntektene i tredje kvartal, men noterer en svakere driftsmargin for perioden.
Driftsinntektene endte på 481,3 millioner kroner, hvilket er en økning fra 414,2 millioner i samme kvartal i fjor.
Driftsresultatet (EBIT) falt imidlertid til 57,9 millioner, ned fra fjorårets 60,1 millioner. Bunnlinjen viser et resultat på 34,0 millioner, en reduksjon fra 42,7...Se mer

Folketrygdfondet kjøper i avfallsselskap

Folketrygdfondet kjøpte etter stengetid i går 2,5 millioner aksjer i Renonorden, og eier etter dette 9,2 prosent av aksjekapitalen i selskapet.
Det har også kommet en melding om at CapVest og Accentfourteen Holding, hovedaksjonærer i Renonorden før børsnoteringen, har solgt et tilsvarende antall aksjer til en «norsk institusjonell investor».
Aksjene ble solgt til 39 kroner per stykk.

Langt fra søplekvartal for Renonorden

Avfalls- og gjenvinningsselskapet Renonorden kan slå i bordet med høyere inntekter, betydelig bedring på bunnlinjen og en tykkere ordrebok.
Selskapets inntekter i andre kvartal økte til 442 millioner kroner, opp fra 395 millioner i samme kvartal i fjor. Lavere finanskostnader førte til en økning på 109 prosent i resultatet etter skatt til 23,8 millioner kroner.
Ordreboken økte med 300 millioner ette...Se mer

Sikret dansk søppelkontrakt i millionklassen

Avfallshåndteringsselskapet RenoNorden, som ble børsnotert i Oslo i desember i fjor, melder at selskapet har sikret seg en ny kontrakt i Danmark.
Selskapet anslår at inntektene fra kontrakten vil ligge på rundt 50 millioner danske kroner i året.
Kontrakten omfatter rundt 94.000 husholdninger og gjelder fra 1. mai 2016 i en periode på seks år. I tillegg er det en opsjon for å forlenge kontrakten med...Se mer

Kutter kursmålet på søppelselskap

DNB Markets er ute og kutter sitt kursmål på RenoNorden fra 75 kroner til 60 kroner per aksje i etterkant av selskapet tirsdag varslet at de hadde tapt anbudet for søppelkjøring i Oslo.
Tapet av anbudet gjør at meglerhuset tar nedjusterer både estimatene på inntekter og marginer for selskapet.
- Aktøren som vant anbudet i Oslo fikk nylig også en kontrakt i Vestfold, hvilket signaliserer at konkurr...Se mer

Ingen anbudsjubel for renholdsselskap

Renonorden har ikke blitt tildelt noen kontrakter i en fersk anbudsrunde i Oslo. Dette skriver selskapet i en børsmelding.
Det opplyses at selskapet opererer i to av fire områder i hovedstaden. De aktuelle kontraktene her løper ut i september 2016.
Det understrekes ellers at Renonorden har vunnet kontrakter i andre kvartal hvis verdi overstiger de nåværende Oslo-kontraktene.

RenoNorden kjøper ATS Miljø

Avfalls- og renovasjonsselskapet RenoNorden melder at de har kjøpt selskapet NTS Miljø AS, som er et datterselskap av NTS-konsernet. Prisen for kjøpet er 4,6 millioner kroner.
RenoNorden opplyser at oppkjøpet vil bli bokført med effekt fra 1. januar 2015.
NTS Miljø har i dag en kontrakt for avfallshåndtering med kommunene Roan, Osen, Namdalseid, Flatanger, Namsos, Fosnes, Overhalla, Grong og Høyland...Se mer

Avfallsselskap leverer tall

Avfallshåndteringsselskapet RenoNorden legger frem sine første tall for Oslo Børs. De melder om inntekter på 406,5 millioner kroner, en oppgang på 27,6 prosent fra samme kvartal året før.
Driftsresultatet før av- og nedskrivninger endte på 55 millioner kroner, en økning på vel fem millioner fra samme kvartal året før.
Styret i selskapet har foreslått å betale et utbytte på 50 millioner kroner for...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,54-0,68%
FTSE 1007 327,76-0,14%
DAX11 557,89-0,61%
OMXN401 481,49-0,36%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,36-0,32%
Amerikanske dollar8,5320,35%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,66%
EUR v. USD1,060-0,38%
USD v. JPY114,03-0,41%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,82-0,29%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,90-0,67%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,40-0,07%
Stolt-Nielsen116,503,10%
Spectrum37,00-6,80%
Storebrand47,75-0,89%
Subsea 7106,40-3,18%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,41015,20%
Sevan Drilling6,24013,66%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,2006,77%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Goodtech6,9704,03%
RenoNorden4,7803,69%
TapereSiste+/-%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
Hiddn Solutions8,700-9,38%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
Fred. Olsen Energy21,80-7,63%
SeaBird Exploration20,30-6,88%
Spectrum37,00-6,80%
Incus Investor1,120-6,67%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil233 mill.-0,68%
Yara International153 mill.-2,26%
Marine Harvest139 mill.-0,07%
Subsea 7133 mill.-3,18%
DNB117 mill.-0,67%
Aker BP101 mill.-0,99%
Norsk Hydro89 mill.0,32%
Funcom87 mill.15,20%
Telenor86 mill.-1,35%
Storebrand83 mill.-0,89%