I samarbeid med CMC Markets
SAS AB
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om SAS AB

Aviser: SAS vurderer å registrere fly i Irland

Ifølge danske medier vurderer SAS å søke irsk lisens, hvilket vil kunne bane vei for for nye, utenlandske SAS-baser og irskregistrerte fly.
Slik E24 tidligere har omtalt, evaluerer SAS disse dager måten virksomheten er strukturert på, med tanke på den ekstreme konkurransen som er i luftfartsmarkedet.
Det ventes en avgjørelse på om man går videre med planene på et styremøte den 31. januar.

Ser «anseelig» potensiale i SAS-manøver

I dag morges slapp flyselskapet SAS sine kvartalstall, og nå er analytiker Jacob Pedersen i Sydbank ute med sin analyse av rapporten.
Pedersen skriver at omsetningen kom inn to prosent bedre enn Sydbank hadde sett for seg, men at resultatet var betydelig svakere grunnet engangsposter. Selv justert for dette «bommet» SAS med omtrent 100 millioner svenske kroner, ikke minst grunnet høyere utgifter ti...Se mer

SAS finansierer flere fly med leasing

Flyselskapet SAS melder at de har finansiert ytterligere fem av de nye Airbus A320neo-flyene gjennom en salg- og leasingavtale. Det er SMBC Aviation Capital som er SAS sin motpart i avtalen.
Meldingen kommer kort tid etter at SAS den 29. november meldte at de hadde finansiert fem andre fly i Airbus-ordren på samme måte.
SAS mottok tidligere i år det første av de totalt 30 Airbus A320neo kortdistanse...Se mer

SAS lander finansiering av fem fly

SAS melder at det har sikret finansiering av fem fly av typen Airbus A320neo gjennom en salgs- og tilbakeleieavtale med selskapet Jackson Square Aviation LLC.
Flyene skal leveres i perioden mellom 2016 og 2018.
Avtalen innebære at SAS selger flyene når de leveres for deretter å leie de tilbake.
SAS har frem til nå sikret finansieringen av syv slike fly av en ordre på 30 fly. Der er inngått intensjon...Se mer

- SAS vurderer driftstillatelse utenfor Skandinavia

SAS vurderer muligheten for en driftstillatelse utenfor Skandinavia, slik at fly kan flagges ut for på den måten å sikre lavere produksjonskostnader, skriver bransjenettstedet check-in.dk, som viser til en epost sendt ut til de SAS-ansatte.
Der skriver SAS-sjef at Rickard Gustafson ifølge nettstedet at flyselskapet «vurderer nye måter å operere på, inkludert en mulig lansering av en driftstillatels...Se mer

SAS advarer om trippel negativ effekt

Flyselskapet SAS har mandag formiddag sluppet sine trafikktall for oktober. Her fremgår det at passasjerantallet økte med over tre prosent og at selskapet hadde fullere fly.
Den finansielle utviklingen er imidlertid begredelig. Yielden (inntekt per fløyede setekilometer og PASK (inntekt per tilgjengelige setekilometer) falt med henholdsvis ti og åtte prosent, riktignok inkludert engangseffekt relat...Se mer

Danske myndigheter avviser SAS-salg nå

Den danske regjeringen har ingen aktuelle planer om å følge etter Norge og Sverige, som det siste døgnet har gjort et større nedsalg i SAS.
Den danske staten vil således fortsatt eie 14,3 prosent av flyselskapet.
- SAS er inne i en positiv utvikling og har forbedret sine resultater de siste årene. Den vellykkede transaksjonen viser også at markedet har tillit til SAS, og at selskapet står sterkt rus...Se mer

Staten drar inn 132 mill. på SAS-salg

Den norske staten drar inn 142,6 millioner svenske kroner på salg av SAS-aksjer, tilsvarende drøyt 132 millioner norske kroner.
Norge har solgt 9,2 millioner ordinære aksjer til 15,50 svenske kroner per aksje gjennom en bokbyggingsprosess.
Beholdningen etter salget er 37,8 millioner aksjer.
Samtidig har den svenske staten solgt 13,8 millioner aksjer og sitter igjen med en eierandel på 56,7 millioner...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen697,17-0,53%
FTSE 1007 151,18-0,66%
DAX11 545,75-0,73%
OMXN401 467,73-1,12%
S&P 5002 265,36-0,26%
Dow Jones19 770,89-0,28%
Nasdaq Comp.5 544,46-0,20%
Nikkei 22518 891,03-1,29%
Hangseng22 898,520,06%
Brent Spot55,30-0,27%
Amerikanske dollar8,372-0,46%
Euro8,984-0,16%
Svenske kroner0,946-0,07%
Britiske pund10,450,41%
EUR v. USD1,0730,30%
USD v. JPY113,18-1,24%
Gull1 212,851,02%
Sølv17,160,07%
AktuelleSiste+/-%
Apple Inc.120,000,00%
Bakkafrost330,70-3,92%
Halliburton Company 54,38-3,67%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
McDonald's Corporation 121,56-0,57%
Marine Harvest154,10-1,28%
Nordic Mining3,810-1,04%
Odfjell ser. A33,500,60%
QUALCOMM Incorporated55,43-11,85%
Statoil158,00-1,19%
VinnereSiste+/-%
African Petroleum Corporation3,47020,91%
PCI Biotech Holding23,009,52%
Golden Ocean Group48,407,56%
North Energy2,3007,48%
Storm Real Estate5,4707,25%
Napatech25,206,78%
Aasen Sparebank132,006,45%
The Scottish Salmon Company9,6905,79%
Hiddn Solutions9,5004,97%
Philly Shipyard80,754,87%
TapereSiste+/-%
Funcom3,090-16,71%
GC Rieber Shipping13,45-8,50%
Seadrill24,25-8,35%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
Solvang26,00-7,14%
Questerre Energy Corporation4,720-6,72%
Awilco Drilling36,00-5,51%
Techstep5,800-5,38%
Fred. Olsen Energy21,30-5,33%
Insr Insurance Group6,560-4,93%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil353 mill.-1,19%
Norsk Hydro274 mill.0,40%
Marine Harvest246 mill.-1,28%
DNB209 mill.-0,29%
Telenor158 mill.0,08%
Yara International153 mill.-0,06%
Funcom136 mill.-16,71%
Orkla121 mill.0,32%
Golden Ocean Group97 mill.7,56%
Subsea 792 mill.-2,30%