I samarbeid med CMC Markets
Seadrill
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Seadrill

Knalluken fortsetter for Fredriksen-aksje

Riggselskapet Sevan Drilling, som er kontrollert av John Fredriksens Seadrill, har hatt en fantastisk start på året.
Også onsdag har aksjen pen utvikling. I 9.45-tiden er aksjen opp 5,4 prosent. Det skjer etter aksjen fikk et løft på 13,3 prosent mandag, før den tok en pause med en oppgang på 0,6 prosent tirsdag.
Så langt i år er aksjen opp 20,22 prosent.

Seadrill forlenger riggkontrakt - verdt nær en milliard

Riggselskapet Seadrill sier at det har forlenget en kontrakt med Saudi Aramco for jackup-riggen AOD III med tre år.
Avtalen vil øke selskapets ordrebeholdning med 112,5 millioner dollar, eller 976 millioner kroner, ifølge Seadrill.
Forlengingen er på tre år fra utløpet av den eksisterende kontrakten som varer til desember 2019, skriver selskapet i en melding.
Avtalen kommer etter at kontraktene med t...Se mer

Oljefesten fortsetter

Hovedindeksen på Oslo Børs endte dagen med en oppgang på 0,45 prosent, etter helgens nyhet om at Opec og 11 andre land har blitt enig om produksjonskutt.
Og med det har indeksen nok en gang avsluttet rekordhøyt, som den gjorde de tre siste dagene i forrige uke. Hovedindeksen endte i dag på 686,1 poeng, og nærmer seg 700 med stormskritt.
Dagens største fart fikk oljemyggen Questerre, etter at loven...Se mer

Termineringsvarsel for Seadrill-rigg

Seadrill Partners har mottatt et varsel om terminering av kontrakten for West Leo av Tullow Ghana.
Bakgrunnen for termineringen er at Tullow erklærte force majure i oktober, grunnet regulatoriske utfordringer. Subsidiært mener selskapet at kontrakten bortfaller på grunn av såkalt «frustration», altså at den ikke kan oppfylles men at ingen av partene kan klandres for dette.
Seadrill Partners bestrider be...Se mer

Stort underskudd for Seadrill, men spor av optimisme

Seadrill har lagt frem tall for tredje kvartal, og store nedskrivninger gir en knallrød bunnlinje.
Selskapet leverer imidlertid noe bedre enn ventet, og er tilsynelatende mer optimistiske enn på flere år.
- Offshore-boremarkedet er fortsatt utfordrende, men vi ser en bedring i anbudsnivået. Mesteparten av det nye arbeidet er kortsiktige kontrakter på eller nær kontantstrøms-lønnsomhetspunktet, og 2017 er ventet å forbli utfordrende. Vi venter imidlertid at markedet gradvis vil bedres ettersom kostnader har blitt tilbakestilt gjennom verdikjeden og mer boreaktivitet vil være nødvendig for å unngå akselererte produksjonsfall, sier Per Wullf i en kommentar.
Ved forrige korsvei meldte konsernsjefen om et betydelig overtilbud, men at «noe volumer returnerer til spotmarkedet», og varslet fortsatt fokus på effektivitet og sikkerhet.

Seadrill-opptur etter refinansierings-nytt

Seadrill har på morgekvisten varslet at de utsetter den planlagte refinansieringen til våren.
Samtidig har de sluppet mer detaljer rundt forhandlingene med bankene - inkludert utsettelse av forfall på en lånefasilitet.
Dette liker markedet tilsynelatende godt:
Seadrill
Infront

Seadrill utsetter restrukturering til april 2017

Seadrill sier onsdag at selskapet forventer å være enig med kreditorene om en restruktuering innen utgangen av april 2017.
Selskapet har tidligere sagt at det ville restrukturere i løpet av året.
Seadrill sier det har blitt enige med kreditorene om å utsette forfallet for lån relatert til West Eminence-riggen til 30. april neste år. Lånet hadde opprinnelig forfall 31. desember i år.
Selskapet sier det har gjort f...Se mer

Opptur i rigg etter gigantens tall

Flere av aktørene i riggsektoren på Oslo Børs får et aldri så lite løft i torsdagens handel.
Seadrill er opp 2,17 prosent til 16,97 kroner per aksje og Songa er opp 5,26 prosent til 0,2 kroner per aksje. Boligriggselskapet Prosafe stiger 11,54 prosent til 0,29 kroner etter å ha lagt frem bedre tall enn ventet på morgenkvisten.
Fred. Olsen Energy og Odfjell Drilling er imidlertid ned henholdsvis 1,41...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%