I samarbeid med CMC Markets
Serodus
--6,52%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Serodus

Styrelederen kjøper i Serodus

Styreleder Svein Jacobsen har i forbindelse med en pågående emisjon tegnet seg for 100.000 aksjer i Serodus. Prisen er 2,70 kroner per aksje.
Jacobsen sitter på 54.621 tegningsretter, 135.676 aksjer og 200.000 warrants i selskapet.

Sjefen tegner seg i Serodus-emisjonen

Eva Steiness har tegnet 749.015 aksjer i den pågående emisjonen i Serodus til en kurs på 2,70 kroner per aksje. Steiness har 375.015 tegningsretter i emisjonen.
Steiness eier fra før 931.939 aksjer i Serodus.

Nå skal Serodus-aksjonærene få stemme over emisjonen

Legemiddelselskapet Serodus har nå kalt inn til ekstraordinær generalforsamling i Oslo den 17. august. Der skal aksjonærene blant annet stemme over forslaget om å hente inn mellom 25 og 30 millioner kroner gjennom en fortrinnsrettemisjon.
Serodus-aksjen er ned 10,3 prosent på Oslo Axess fredag, og ligger i øyeblikket på en kurs på 2,60 kroner.
Tegninsperioden for emisjonen er planlagt til å være fra...Se mer

Serodus sikrer patent

Legemiddelselskapet Serodus har fått et patent i Japan, på en legemiddelkandidat for bruk ved akutt hjerteinfarkt.
Patentet har det klingende navnet «IL-4-derived peptides for modulation of the chronic inflammatory response and treatment of autoimmune diseases».

Grønt lys for legemiddeltesting

Serodus har fått godkjenning av tyske helsemyndigheter til å starte opp en fase IIa-sikkerhetsstudie for legemiddelkandidaten SER150 på pasienter med diagnostisert med diabetisk nefropati - en nyresykdom forårsaket av diabetes som i ytterste konsekvens ødelegger nyrefunksjonen.
- Dette er nok en viktig milepæl for Serodus. Utviklingen av legemiddelkandidaten SER150 for diabetisk nefropati går nå in...Se mer

Serodus vurderer å hente penger

Bioteknologiselskapet Serodus gikk med et underskudd på 8,49 millioner kroner i første kvartal, og selskapet klarte i samme periode å få en inntekt på en million kroner i støtte.
Selskapets kontantbeholdning har falt fra 39,9 til 15,4 millioner fra første kvartal i fjor til i år.
Serodus utvikler medisiner mot sykdommer i hjerte og blodomløpet. Selskapet ble børsnotert i april 2013.
For å sikre finansielle ressur...Se mer

Serodus søker nytt patent

Serodus har søkt patent for en av sine produktkandidater, som nå også skal omfatte pulmonal hypertensjon (forhøyet trykk i lungene).
Dette opplyser selskapet i en børsmelding mandag.
- Vi er glade for å introdusere en ny indikasjon for en av våre medikamentkandidater. SER100 vil nå også bli utviklet for pulmonial hypertensjon og prosjektet vil få navnet SER200, sier konsernsjef Eva Steiness i en kom...Se mer

Serodus styrker ledelsen

Legemiddelselskapet Serodus har ansatt Jürgen Langhärig som ny direktør for forretningsutvikling. Langhärig har en doktorgrad i mikrobiologi og lang fartstid i bransjen.

Serodus-sjefen innløser warrants i selskapet

Dr. Eva Steiness, konsernsjef i det bioteknologiselskapet Serodus har utøvd 15.000 warrant til en innløsningskurs på 2,42 kroner per aksje, ifølge en børsmelding.
Etter transaksjonen sitter Steiness på 841.141 aksjer og 100.000 warrants i selskapet.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,190,05%
Amerikanske dollar8,3540,03%
Euro8,9610,01%
Svenske kroner0,943-0,02%
Britiske pund10,470,07%
EUR v. USD1,073-0,02%
USD v. JPY113,75-0,11%
Gull1 216,80-
Sølv17,06-0,16%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%