I samarbeid med CMC Markets
Sevan Drilling
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Sevan Drilling

Spørsmål

Paul Oliversen: Prøver igjen da jeg ikke har fått svar! Har dere noen formening om hvorfor sevandrilling går så bra i dag?? Takker for svar!

Anders Park Framstad:
Hei! Må nok dessverre skuffe deg, har ikke sett noe spesielt om eller fra selskapet.

Opphever børspausen i Sevan Drilling

Etter en oppgang på hele 73,9 prosent stanset Oslo Børs handelen i aksjen til Sevan Drilling.
Børsen pauset riggaksjen for en gjennomgang av kursbevegelsen. Etter å ha gjennomført undersøkelsen melder Oslo Børs at handelen vil starte igjen klokken 11.30.

Aksjehandelen stanses i Sevan Drilling

Oslo Børs har stanset handelen i Sevan Drilling.
Børsen skriver i en melding at børsbevegelsene i selskapet blir undersøkt.
Aksjen har i løpet av dagen steget 73,85 prosent til 6,05 kroner.

Spørsmål

Anonym: Hei, jeg kjøpte 3400 aksjer i Sevan drilling til en pris på 2.99 kr pr aksje. Er det håp?

Anders Park Framstad:
Hei! Kan ikke utelukke noe, ser at aksjen går ganske mye sammen med flere av søsterselskapene. Dog er det mange røde flagg i denne som ikke blir borte selv om oljeprisen stiger noen dollar: Markedet er dårlig. Selskapet er i stor grad prisgitt Seadrill, som skal gjennom det som kan bli en meget omfattende restrukturering. De brenner cash. De forhandler med bankene om gjeldsgrep, og de må sikre uts...Se mer

Sevan Drilling skriver ned riggverdier

Sevan Drilling snur til et negativt resultat etter skatt i tredje kvartal, sammenlignet med samme kvartal ett år tidligere, etter en avskrivning på 37,5 millioner dollar.
Resultat etter skatt er på minus 53,1 millioner dollar, mot 26,4 millioner dollar året før, mens brutto driftsresultat (ebitda) faller til 20,2 millioner dollar fra 59,5 millioner dollar for ett år siden.
Selskapet skriver ned verdien...Se mer

Sevan Drilling utsetter ny rigg for tredje gang

Riggselskapet Sevan Drilling, som kontrolleres av John Fredriksen, melder at de har inngått en ny avtale om leveringsutsettelse for Sevan Developer-riggen.
Dette er tredje gang Sevan Drilling får Cosco-verftet med på å utsette leveransen. Nå har partene benyttet den tredje opsjonen på seks måneders utsettelse, slik at leveransen skyves til 15. april 2017.
Sevan Drilling skriver at de også har blitt...Se mer

Inntektene barbert for Sevan Drilling

Sevan Drillings driftsinntekter i andre kvartal falt til 61,5 millioner dollar, mot 91,4 millioner dollar i tilsvarende kvartal i fjor.
Før skatt endte resultatet på 29,1 millioner dollar, som er vesentlig svakere enn samme kvartal i fjor, hvilket endte på 52,1 millioner dollar.
Netto tap i kvartalet er på 7,4 millioner dollar, mot et overskudd på 13,7 millioner dollar i fjor.
Per aksje er det et tap på 0,2...Se mer

Fredriksen-selskap er Børsens største taper

Oljeserviceselskapet Sevan Drilling er en halv time etter åpningstid Oslo Børs største taper. Selskapet stupte 8,13 prosent fra start, og topper nå listen av selskapene som taper på en ellers grønn Børs.

Jojo-bevegelser i Sevan Drilling

Det er kraftige kursbevegelser i aksjen til riggselskapet Sevan Drilling. Og dette uten at det er kommet noen nyheter fra selskapet.
Handel i aksjen ble stoppet, og åpnet igjen klokken 10.20. Da falt kursen videre ned. På det meste var fallet 22,9 prosent til de laveste nivåene som aksjen er blitt handlet for på Børsen.
Så ble handelen stoppet igjen, og gjenopptatt igjen. Da hentet seg aksjen inn ig...Se mer

Fra positiv til negativ bunnlinje

Riggselskapet Sevan Drilling legger torsdag frem resultatene for første kvartal.
Tallene viser at selskapet har redusert inntektene med over 30 millioner dollar sammenlignet med samme periode for ett år siden, til 52,8 millioner dollar.
Inntektsfallet må ses i lyset av at Petrobras reduserte omfanget av kontraktene for riggene Sevan Driller og Sevan Brasil i mars måned.
Driftsresultatet før av- og ne...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 776,45-0,20%
Hangseng23 100,631,14%
Brent Spot55,670,38%
Amerikanske dollar8,4690,24%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,26%
EUR v. USD1,069-0,15%
USD v. JPY113,100,34%
Gull1 216,05-
Sølv17,13-0,23%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%