I samarbeid med CMC Markets
Sevan Drilling
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Sevan Drilling

Fra positiv til negativ bunnlinje

Riggselskapet Sevan Drilling legger torsdag frem resultatene for første kvartal.
Tallene viser at selskapet har redusert inntektene med over 30 millioner dollar sammenlignet med samme periode for ett år siden, til 52,8 millioner dollar.
Inntektsfallet må ses i lyset av at Petrobras reduserte omfanget av kontraktene for riggene Sevan Driller og Sevan Brasil i mars måned.
Driftsresultatet før av- og ne...Se mer

Sevan Drilling utsetter rigg-levering

Det John Fredriksen-kontrollerte riggselskapet Sevan Drilling melder fredag morgen at det har fått utsatt en milliardregning. Og ikke bare det. Selskapet får kontanter fra verftet som har gått med på utsettelsen.
Det er verftet Cosco som har gått med på å utsette levering av boreriggen Sevan Developer med nye seks måneder til 15. oktober i år. 
Samtidig er det fastsatt at betalingen ved levering ska...Se mer

Terminert kontrakt og lavere rate for Sevan Drilling

Sevan Drilling melder onsdag morgen at det gjøres endringer i kontraktene for riggene Sevan Driller og Sevan Brasil. Petrobras og Sevan Drilling har avtalt tidlig terminering av kontrakten til Sevan Driller, mens den kontraktsfestede dagraten for Sevan Brasil reduseres.
Selskapet skriver i meldingen at dette var å foretrekke fremfor en potensiell terminering av begge kontraktene og en mulig runde i...Se mer

Trekker seg fra Sevan Drilling-styret

Kristian Johansen trekker seg fra Sevan Drilling-styret.
Bakgrunnen er at Johansen er utpekt som Robert Hobbs etterfølger i TGS. Sevan Drilling takker for innsatsen og gratulerer med ny jobb.

Sevan Drilling har hittil ikke avdekket korrupsjon i intern granskning

Sevan Drilling opplyser i dag at selskapets egen granskning pågår fortsatt, og at det hittil ikke er funnet noen bevis for klanderverdige handlinger fra selskapets side.
Selskapet samarbeider med myndighetene i å identifisere og gjøre tilgjengelig alle dokumenter som myndighetene anser som relevante, og har frivillig kontaktet brasilianske myndigheter i forbindelse med saken.
Det var i midten av oktober de...Se mer

Høy riggaktivitet gir solid forbedring for Sevan Drilling

Sevan Drilling melder tirsdag om bedring i tredje kvartal, drevet av høyere oppetid på flåten og lavere kostnader.
Selskapets topplinje økte til 98,4 millioner dollar i perioden, opp fra 69,8 millioner. Kostnadene falt til 56,7 millioner dollar, sammenlignet med 70,6 millioner i fjor.
Bunnlinjen viser et overskudd for perioden på 26,4 millioner dollar, mot et tap på 21,1 millioner i tredje kvartal 2...Se mer

Investor selger litt i Fredriksen-selskap

Bermuda-selskapet FIL Limited solgte i går  9.000 aksjer i det John Fredriksen-kontrollerte selskapet Sevan Drilling.
Det bringer aksjebeholdningen ned til 1.486.513 aksjer, hvilket utgjør en eierandel på 4,99 prosent.
Ettersom salget medfører at eierandelen passerer fem prosent, er investoren pliktig til å melde det til Oslo Børs.

Refundering for Sevan Drilling

Sevan Drilling og Cosco-verftet har blitt enige om å benytte seg av den første seksmånedersopsjonen og utsetter leveringen av riggen Sevan Developer til 15. april 2016.
I den forbindelse skal Cosco refundere 26,3 millioner dollar, tilsvarende fem prosent av kontraktsprisen, innen 1. desember.

Betydelig Sevan-fall på Oslo Børs

Oslo Børs åpner uken med opptur. Hovedindeksen stiger 0,2 prosent til 615 poeng etter noen minutters handel.
Børslokomotivet Statoil drar lasset, med en oppgang på 0,7 prosent til 143 kroner per aksje. Spotprisen på et fat brentolje er i skrivende stund 50,24 dollar per fat.
De største utslagene mandag morgen finner man ikke overraskende hos de litt mindre selskapene. Blant dagens tapere er Sevan Ma...Se mer

Høyere inntekter for Sevan Drilling

Riggselskapet Sevan Drilling hadde i andre kvartal inntekter på 99,4 millioner dollar og fikk et brutto driftsresultat (EBITDA) på 52,1 millioner dollar.
I samme kvartal i fjor hadde selskapet inntekter på 88,6 millioner dollar og en EBITDA på 40,8 millioner dollar.
Årsaken til oppgangen i inntekter og resultat var at selskapets tredje rigg, Sevan Louisiana var i full drift gjennom hele kvartalet,...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,180,04%
Amerikanske dollar8,3580,07%
Euro8,9620,01%
Svenske kroner0,943-0,01%
Britiske pund10,470,10%
EUR v. USD1,072-0,06%
USD v. JPY113,66-0,18%
Gull1 216,80-
Sølv17,03-0,34%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%