I samarbeid med CMC Markets
Siem Offshore
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Siem Offshore

Siem Offshore kansellerer skipskontrakt

Siem Offshore har kansellert bestillingen av et supplyskip.
Selskapet bestilte på slutten av 2013 fire supplyskip fra polske Remontowa Shipbuilding S.A. I dag har selskapet kansellert det tredje av disse skipene på grunn av forsinket leveranse.
Det skriver selskapet i en melding.
Siem Offshore er dekket med refusjonsgarantier fra en internasjonal bank for alle betalinger gjort før leveransen, skriver...Se mer

Siem Offshore-datter får kontrakt

Siem Offshore Contractors, som er et datterselskap av Siem Offshore, har vunnet en kontrakt for å levere deler til Hornsea Offshore Wind Farm Project. Kontrakten innebærer transport og installasjon av deler til kabelsystemet til vindparken som ligger i Nordsjøen.
Parken eies av Dong Energy Wind Power A/S.

Siem Offshore dobler driftsinntektene

Siem Offshore har tapt mye penger de siste kvartalene, men er nå i ferd med å snu trenden. Selskapets bunnlinje ender med et tap på 0,5 millioner dollar.
Det er en vesentlig forbedring fra tredje kvartal i fjor da selskapet tapte 9,8 millioner dollar.
Driftsinntektene er mer enn doblet fra samme periode i fjor til 166,2 millioner dollar, sammenlignet med 82 millioner dollar for tredje kvartal i fj...Se mer

Siem Offshore selger forsvarsteknologi

Siem Offshore har besluttet å selge forsvarsteknologien combat management system til Bravo Industries.
Det er ikke ventet at transaksjonen vil gi store utslag på selskapets balanse fremover, opplyser selskapet i en børsmelding. Det er ventet at transaksjonen vil gjennomføres innen 30 dager.

Mindre rødt for Siem Offshore

Kristian Siems offshorerederi, Siem Offshore, presenterer torsdag resultatene for andre kvartal.
Regnskapet viser at inntektene utviklet seg i negativ retning, fra 124,4 millioner dollar i andre kvartal 2015 til 99,6 millioner dollar i andre kvartal 2016.
Det operasjonelle driftsresultatet kom på plussiden med 1,3 millioner dollar, som er en kraftig forbedring fra fjorårets negative driftsresultat...Se mer

Bankene sier ja til Siem Offshores redningsplan

Kristian Siems offshore rederi, Siem Offshore, melder at alle rederiets finansierende banker nå har sagt ja til den finansielle planen som ble foreslått for å sikre virksomheten fremover.
Bankenes godkjenning forutsetter imidlertid at Siem Offshore får samtykke til å restrukturere sine to offentlige obligasjonslån.
Ifølge en børsmelding har bankene blant annet godtatt:
* En tre års utsettelse av for...Se mer

Siem Offshore får forlenget kontrakt

Offshorerederiet Siem Offshore har inngått avtale om forlengelse av utleiekontrakten for seismikkskipet Hugin Explorer med 15 måneder frem til 1. juli 2019.
Ifølge børsmeldingen fra Siem Offshore er det en kjøpsforpliktelse ved utløpet av utleieavtalen.

ExxonMobil-kontrakter til Siem Offshore

Siem Offshores datterselskap Secunda Canada har vunnet charterkontrakter for to av fartøyene til selskapet med ExxonMobil i Canada. Det kommer frem i en børsmelding.
Fartøyene det er snakk om er Venture Sea og Siem Hanne.
Kontraktene løper ifølge Siem i om lag tre år, pluss opsjoner. Fartøyene skal arbeide med Sable-prosjektet.
Kontraktene gjør det ifølge Siem mulig å sikre en langsiktig tilstedevære...Se mer

Siem Offshore-skip sikret kontrakt på skotsk havvindanlegg

Offshorerederiet Siem Offshore har sikret en ny kontrakt med havvindselskapet Beatrice OWF, for prosjektet med samme navn. Havvindanlegget skal bygges ut nordøst på kysten av Skottland.
– Kontrakten bekrefter Siem Offshore Groups ekspansjon inn i markedet for fornybar energi offshore, skriver rederiet i en børsmelding.
Kontrakten Siem har sikret seg omfatter installasjons av kabelsystemer ved havvin...Se mer

Siem Offshore får forlenget kontrakt

Siem Offshore melder at Overseas Drilling Ltd. og Texas A&M Research Foundation har forlenget leien av forskningsskipet «Joides Resolution» med tre år, frem til 30. september 2019.
Overseas Drilling Ltd. er et heleid datterselskap av Siem Offshore.
De to selskapene har opsjoner som gjør at de kan forlenge leieavtalen for skipet hvert år frem til 30. september 2023.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 098,571,13%
Brent Spot55,700,43%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,14-0,17%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%