I samarbeid med CMC Markets
Schlumberger N.V.
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Schlumberger N.V.

Oljeservicegigant nådde forventningene

Verdens ledende oljeserviceleverandør, Schlumberger, har lagt frem tall for fjerde kvartal, og leverer et sterkere resultat enn på samme tid i fjor.
Perioden ga et negativt resultat på 204 millioner dollar, tilsvarende 15 cents per aksje. Dette er en bedring fra minus 1,02 milliarder dollar i fjerde kvartal 2015 – et kvartal som var tungt preget av restruktureringskostnader.
Det justerte resultatet per ak...Se mer

Schlumberger og Baker Hughes skal bistå nye Statoil-rigger

Statoil melder onsdag at de har tildelt kontraktene for integrerte boring- og brønntjenester til de to nye CAT J-riggene, kalt Askepott og Askeladden.
Kontraktene er tildelt oljeservicegigantene Schlumberger og Baker Hughes. De løper i fire år, og kan forlenges i to omganger med opsjoner på to år av gangen.
De to riggene skal i arbeid på Gullfaks- og Oseberg-feltene i Nordsjøen. På Oseberg skal en a...Se mer

Subsea Integration Alliance får kontrakt i Mexico

Alliansen bestående av Subsea 7, OneSubsea og Schlumberger får kontrakt i Mexicogulfen, melder hegnar.no, som siterer TDN Finans.
Kontrakten tildeles av Murphy Oil for et større subsea tieback-prosjekt.
Installasjonen er planlagt for 2018.

Schlumberger vurderer nedbemanning ved Asker-kontoret

De vanskelige tidene i oljeindustrien gjør at Schlumberger vurderer å kutte jobber i Norge, ved kontoret i Asker.
Det bekrefter kommunikasjonsdirektør Ariana Labadens i oljeserviceselskapet overfor E24.
- Selv om vi mener at vi har nådd bunnen av syklusen ser vi ikke en innhenting som er bærekraftig på kort sikt, og vi må ta den vanskelige avgjørelsen om å vurdere en nedbemanningsprosess ved vårt «I...Se mer

Schlumberger skriver under Iran-avtale

Til tross for trusler fra USAs neste president Donald Trump om at han vil fjerne den internasjonale atomavtalen med Iran, har Schlumberger skrevet under en foreløpig avtale om å bidra til Irans oljesektor, skriver Wall Street Journal.
Avtalen med det iranske nasjonale oljeselskapet er en av de mest betydelige kontraktene som er signert med Iran etter USA-valget, skriver avisen. Schlumberger har vær...Se mer

Helge Lund inn i Schlumberger-styret

Tidligere Statoil- og BG-sjef Helge Lund trer inn i styret i oljeserviceselskapet Schlumberger, melder Dagens Næringsliv.
Avisen viser til dokumenter innsendt til de amerikanske finansmyndighetene.
Schlumberger er verdens største i sin sektor, og ledes av nordmannen Pål Kibsgaard.

Milliardoppkjøp i oljeservice

Oljeserviceselskapet Schlumberger byr 14,8 milliarder dollar for oljeserviceselskapet Cameron.
Schlumberger svekker seg 0,9 prosent i førhandelen, mens Cameron stiger hele 35 prosent.
Aksjonærene i Cameron vil motta 0,716 Schlumberger-aksjer og 14,44 dollar kontant for hver aksje de eier i Cameron.
Basert på gårsdagens sluttkurs i Cameron og Schlumberger representerer budet en premie på 56 prosent...Se mer

Oljeservicekjempe investerer i Russland

Schlumberger, verdens største oljeserviceselskap, kjøper en andel i den russiske boregiganten Eurasia Drilling for 1,7 milliarder dollar.
Dette melder flere medier, deriblant Businessweek.
Avtalen innebærer at Schlumberger kjøper 46,45 prosent av aksjene i det russiske selskapet, og en opsjon på de øvrige aksjene tre år etter at avtalen sluttføres.
Det er ventet at Eurasia Drilling tas av børs i forb...Se mer

Oljeservicekjempen Schlumberger øker utbyttet

Siden slutten av juni i fjor har oljeprisen mer enn halvert seg fra over 110 dollar fatet til under 50 dollar fatet i skrivende stund. Dette sjokket har satt en allerede presset oljenæringen under et enda større press.
Verdens største oljeserviceselskap, fransk-amerikanske Schlumberger, annonserer likevel at de nå øker utbyttet sitt med 25 prosent. Selskapets styre har bestemt at det kvartalsvise u...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,180,04%
Amerikanske dollar8,3580,07%
Euro8,9620,01%
Svenske kroner0,943-0,01%
Britiske pund10,470,10%
EUR v. USD1,072-0,06%
USD v. JPY113,66-0,18%
Gull1 216,80-
Sølv17,04-0,28%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%