I samarbeid med CMC Markets
Solstad Offshore ser. A
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Solstad Offshore ser. A

Solstad inngår kontrakt med Saipem i Indonesia

Offshorerederiet Solstad Offshore, der Kjell Inge Røkkes Aker er blant storaksjonærene, melder at de har inngått en kontrakt med PT. Saipem Indonesia.
Kontrakten omfatter offshore installasjonsarbeid for Jangrik FPU, som er en del av Jangrik-prosjektet som Eni er operatør for.
Solstad Offshore skal benytte CSV-fartøyet Norman Installer til arbeidet og skal også bistå Saipem med prosjektledelse, innk...Se mer

Solstad sikrer arbeid i Australia

Solstad Offshore melder at det har fått en kontrakt med McDermott International for konstruksjonsskipet «Normand Reach».
Kontrakten omfatter blant annet installasjon av et flytende produksjonsskip (FPSO) og subsea-aktiviteter utenfor kysten av Australia.
Ingen verdi oppgis og Solstad viser til at betingelsene er konfidensielle mellom partene.

Spørsmål

hastde: Hvordan kan man finne ut hvor mange aksjer et selskap hadde i for eks 2009? For eks hvor mange aksjer var det i Solstad i 2009?

Anders Park Framstad:
Hei! Sjekk årsrapport. For Solstad sin del er tallet 37,6 millioner.

Solstad sikrer Dong-kontrakt

Solstad Offshore har inngått kontrakt med Dong Energy Wind Power for befrakting av konstruksjonsfartøyet Rem Installer og ytterligere ett skip av denne typen.
Rem Installers kontrakt begynner i februar og varer i 23 måneder med opsjon på ytterligere seks.
Kontrakten for båt nummer påbegynnes 1. april 2018 og har varighet på syv måneder med fast opsjon på ytterligere åtte måneder.
- Kontrakten med DONG Energy W...Se mer

Åge Remøy selger seg ned i Solstad

Åge Remøy har gjennom selskapet Forsa AS solgt vel 263.000 A-aksjer i Solstad Offshore, ifølge en børsmelding.
Salget ble gjort til en snittkurs på 11,77 kroner per aksje. Etter salget har Forsa en beholdning på 5,2 millioner A-aksjer og seks millioner B-aksjer.
Samlet sett eier Remøy med tilknyttede selskaper 5,2 millioner A-aksjer og 7,07 millioner B-aksjer, tilsvarende 13,9 prosent av aksjekapit...Se mer

Børsen kutter i boten til Rem Offshore

Oslo Børs melder at de nå nedjusterer boten de ila Rem Offshore, med Åge Remøy i spissen. Boten blir nå nedjustert fra tre til to ganger årlig kursnoteringsavgift. Dermed ender boten på 329.200 kroner, ifølge en uttalelse fra Børsen.
Den opprinnelige boten var på 493.800 kroner. Rem Offshore fikk boten for to forhold. Det ene var måten restruktureringen i Rem Offshore ble gjennomført på før fusjone...Se mer

Solstad og Rems fusjon i boks

Gjennomføringen av fusjonen mellom Rem Offshore og Solship Invest er registrert i Foretaksregisteret.
I en separat melding skriver Rem Offshore at den finansielle restruktureringen av selskapet også er gjennomført i forbindelse med fusjonen.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%