I samarbeid med CMC Markets
Scanship Holding
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Scanship Holding

Scanship får kontrakt på fiskeanlegg i Salangen

Scanship melder om en ny kontrakt, denne gangen for et vannfjernings- og tørkesystem til et klekkeri som bygges i Salangen.
Systemet skal håndtere biologiske rester fra et anlegg Kruger Kaldnes RAS installerer for Salangfisk AS, som er en del av Salaks AS, skriver Scanship i en melding.
Scanship-aksjen er opp 7,69 prosent fredag formiddag.
Dette er andre gang bedriften leverer systemer til et voksend...Se mer

Scanship-aksjen stiger etter melding om kontrakt

Scanship Holding-aksjen stiger 10,34 prosent etter at selskapet meldte om en kontrakt onsdag.
Det norske selskapet tilbyr forskjellige vann- og avfallssystemer til store skip, og har sikret seg en ny kontrakt med et norsk verft.
Se egen melding om dette lenger nede i Aksjelive-feeden.

Scanship sikrer kontrakter på to polare cruiseskip

Scanship Holding, det norske selskapet som tilbyr forskjellige vann- og avfallssystemer til store skip melder at de har sikret seg en ny kontrakt med et norsk verft.
Scanship skal levere sitt «Total Clean Ship System» med rensing av avfallsvann, håndtering av matavfall og søppel til to luksuscruiseskip som skal seile i polare strøk og som bygges for et europeisk rederi.
Scanship skriver ikke hvilke s...Se mer

Scanship ansetter ny finansdirektør

Scanship Holding har ansatt Erik Magelssen som ny finansdirektør, ifølge en børsmelding.
Han vil rapportere til administrerende direktør Henrik Badin og starter senest i stillingen 1. mars 2017.
Magelssen har tidligere blant annet vært finansdirektør i Wilh. Wilhelmsen ASA og Kongsberg Automotive.

Scanship skal kutte kostnadene med 20 %

Teknologiselskapet Scanship melder i en børsmelding at selskapet innfører et kostnadsreduserende program.
Dette skal senke driftskostnadene med minst 20 prosent, tilsvarende om lag én million kroner per dag.
Årsaken til at programmet iverksettes er lavere inntekter enn ventet de siste kvartalene.
Det er ventet at programmet vil ha full effekt fra starten av neste år.

Scanship med kontrakt til Italia

Scanship AS har blitt tildelt avtaler for levering av rengjøringssystemer til skip for to cruiseskip på et italiensk verft, opplyser selskapet i en børsmelding mandag.
Systemet inkluderer prosessteknologi for håndtering av matavfall, søppel og avløpsvann. Leveransene skal skje i 2017 og 2018.

Full gass for cruiseleverandøren Scanship

Det norske selskapet Scanship Holding, som ble børsnotert i april 2014, slapp tirsdag morgen resultatene for tredje kvartal. Selskapet leverer en rekke typer systemer til cruiseship, som vannrense- og avfallshåndteringssystemer.
Selskapet har i tredje kvartal levert utstyr til blant annet et Silversea-cruiseship på Fincantieri-verftet og det fjerde Oasis-skipet til Royal Caribbean på STX-verftet i...Se mer

Scanship med overskudd

Scanship Holding hadde inntekter på 50,3 millioner kroner i andre kvartal og fikk et resultat før skatt på 1,5 millioner kroner.
I samme kvartal i fjor hadde selskapet inntekter på 31,8 millioner kroner og et resultat før skatt på -3,9 millioner kroner.
Scanship Holding spesialiserer seg på vann- og avfallssystemer til skipsfarten, og spesielt cruiseindustrien

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 776,45-0,20%
Hangseng23 099,351,13%
Brent Spot55,670,38%
Amerikanske dollar8,4690,24%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,26%
EUR v. USD1,069-0,15%
USD v. JPY113,100,34%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,12%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%