I samarbeid med CMC Markets
Telenor
--0,15%

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
155 mill.
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om Telenor

Telenor gjør endringer i konsernstrukturen

Telenor gjør store endringer i konsernstrukturen og ledelsen, ifølge en melding.
Ni direktører går ut av konsernledelsen, men fortsetter som administrerende direktører for sine markeder, skriver Telenor.
De som går ut av ledelsen er Gunnar Sellæg, Patrik Hofbauer, Jesper Hansen, Ingeborg Øfsthus, Michael Foley, Albern Murty, Irfan Wahab Khan, Sharad Mehrotra og Lars Erik Tellmann.
Konsernets operative enheter s...Se mer

Sjef i Telenor-eid selskap går til konkurrent

Tidligere sjef i Telenor-eide Grameenphone i Bangladesh, Rajeev Sethi, begynner som operasjonell leder hos konkurrenten Airtel Africa, melder DN.
Rajeev Sethi tok over stillingen som sjef i Grameenphone etter Vivek Sood i desember 2014. I oktober i fjor sluttet han brått i selskapet, og forlot også Telenor-konsernet.
Nå får han ifølge Dagens Næringsliv ansvaret for å implementere en ny forbrukerstr...Se mer

Telenor dominerte handelen på ny rekorddag

Oslo Børs startet 2017 med en oppgang på 1,12 prosent, og kunne dermed sette ny historisk rekord med en sluttkurs på Hovedindeksen på 691,5 poeng.
Det var mandag 5. desember i fjor, for en knapp måned siden, at Børsen passerte den forrige rekorden vi så i midten av april 2015.
Oslo Børs fulgte mandag utviklingen vi så rundt på kontinentet, der markedene i blant annet Tyskland, Frankrike, Storbritann...Se mer

- Indisk selskap vurderer å kjøpe Telenors India-virksomhet

Indiske Bharti Airtel vurderer å kjøpe Telenors India-virksomhet for 350 millioner dollar, oppgir avisen Economic Times, ifølge Bloomberg.
Bharti Airtel er den største mobiloperatøren i India og topp tre i verden med rundt 363 millioner abonnenter.
Telenors konsernsjef Sigve Brekke har tidligere bekreftet at selskapets frekvenssituasjon i landet ikke er bærekraftig.
Telenor har også bekreftet at de...Se mer

Tidligere Bangladesh-sjef og markedsdirektør går av i Telenor

Vivek Sood, konserndirektør for Marked i Telenor-konsernet har sagt opp stillingen med virkning fra 23. desember, ifølge en børsmelding. Han skal ha takket ja til en jobb i et annet selskap.
Telenor skriver videre at Gunnar Sellæg har blitt utnevnt som fungerende direktør i Soods stilling. Han kommer fra jobben som direktør for Produkt og Innovasjon i konsernet.
Sood ledet Grameenphone i Bangladesh....Se mer

Telenor skal bygge svensk 5G-mobilnett med Tele2

Telenor skal bygge neste generasjons 5G-mobilnett i Sverige sammen med Tele2.
Selskapene deler allerede på utviklingen og driften av 2G- og 4G-nett i Sverige gjennom et felles selskap, Net4Mobility, og hevder at 4G-nettet deres dekker 99 prosent av den svenske befolkningen.
De første kundene skal få 5G-hastigheter med full funksjonalitet i 2020, skriver Tele2.

Dette har skjedd med Telenor-aksjen under Brekke

Telenor holder pressekonferanse klokken 11, etter rapporter om at styreleder Gunn Wærsted skal ha bedt konsernsjef Sigve Brekke fratre.
Brekke tok over som konsernsjef etter Jon Fredrik Baksaas i august 2015.
Slik har Telenors aksjekurs utviklet seg sammenlignet med hovedindeksen på Oslo Børs under Brekke. (Merk at andre aksjer i samme bransje også har falt i denne perioden, for eksempel svenske Tel...Se mer
Telenor og OSEBX
Infront

Næringsministeren: Har tillit til Wærsted og styret

Etter at det tidligere denne uken ble kjent at det pågår en betent strid mellom Telenor-sjef Sigve Brekke og styreleder Gunn Wærsted, kommer næringsminister Monica Mæland nå på banen.
I en uttalelse til NTB skriver departementet:
– Næringsministeren har tillit til sittende styreleder (Gunn Wærsted, journ.anm.) og styret. Det har vi i alle selskaper hvor vi er eier.
Staten eier per i dag 54 prosent av...Se mer

Så bekymret er markedet for uroen i Telenor

Tel
Infront
Det har de siste dagene stormet rundt Telenor, der DN har avdekket at det skal være betydelig uenighet mellom styrelder Gunn Wærsted og konsernsjef Sigve Brekke.
Til tross for at dette er en uholdbar situasjon i lengden, at uenigheten skal skyldes såkalte «compliance»-saker fra Brekkes tid i Asia og flere andre usikkerhetsmomenter, stiger aksjen videre i fredagens handel (+0,46 prosent til 130,6 kroner).
Aksjen endte gårsdagen opp 2,12 prosent.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 776,45-0,20%
Hangseng23 099,351,13%
Brent Spot55,670,38%
Amerikanske dollar8,4690,24%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,26%
EUR v. USD1,069-0,15%
USD v. JPY113,100,34%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,12%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%