I samarbeid med CMC Markets
TGS-NOPEC Geophysical Company
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om TGS-NOPEC Geophysical Company

Storbank jekker opp norsk oljeservice

Ifølge Hegnar.no løfter storbanken Barclays flere av de norske oljeserviceselskapene.
Dette inkluderer Aker Solutions, der kursmålet tas opp til 40 fra 37 kroner, PGS (34 fra 30 kroner), Subsea 7 (120 fra 100 kroner) og TGS (240 fra 180 kroner).
Anbefalingen på Akastor holdes uendret.

Solid positiv overraskelse fra TGS

Seismikkselskapet TGS melder mandag morgen at selskapet hadde nettoinntekter på 165 millioner dollar i fjerde kvartal.
Dette sender selskapets totale inntekter for året til 456 millioner dollar.
Inntektene i fjerde kvartal er en oppgang fra 132 millioner dollar i fjerde kvartal 2015. Det var på forhånd ventet en topplinje på 112 millioner dollar, ifølge SME Direkt for TDN.
- Vi er veldig fornøyde med de...Se mer

UBS oppgraderer TGS

UBS oppgraderer anbefalingen på seismikkselskapet TGS til nøytral fra selg og høyner kursmålet til 170 fra 106 kroner, skriver Dow Jones Newswires.
På den positive siden fremhever banken blant annet kontantstrømmen til TGS, samt forretningsmodellen som er basert på en såkalt lett balanse, altså at TGS leier inn skip istedenfor å eie de selv.

Seismikk-hopp på børsen

Mens investorene venter på amerikanske jobbtall setter Oslo Børs kursen såvidt oppover fredag morgen. Hovedindeksen er opp 0,1 prosent til 633,6 poeng, mens børsene i Frankfurt, Paris og London åpner flatt til opp 0,5 prosent for sistnevnte. I oljemarkedet handles nordsjøoljen for 52,5 dollar fatet, lite endret siden torsdag ettermiddag, men opp over seks prosent den siste uken. Et positivt resu...Se mer

Inntektsfall for TGS - men bedre enn fryktet

Seismikkselskapet TGS-Nopec Geophysical Company melder fredag at selskapets inntekter i tredje kvartal vil havne rundt 113 millioner dollar.
Dette er svakere enn 169 millioner dollar i samme periode i fjor, men ifølge selskapet 17 prosent sterkere enn det analytikerkorpset hadde sett for seg.
Ifølge SME Direkt for TDN var det ventet 97,9 millioner dollar.
Selskapet skriver videre at multiklientinvest...Se mer

TGS og PGS kjøper Dolphins seismikkdata

Sesmikkselskapene TGS og Petroleum Geo-Services (PGS) kjøper opp databiblioteket til det konkursrammede seismikkselskapet Dolphin, opplyser TGS i en børsmelding.
– Dolphins bibliotek er en godt strategisk tilskudd for TGS og vil bidra ytterligere til vår sterke posisjon i områder som Barentshavet, Nordsjøen, Nordvest-Afrika og Australia, sier administrerende direktør Kristian Johansen i TGS.

TGS inngår avtale om brønndata i Uruguay

Seismikkselskapet TGS melder at selskapet har inngått en eksklusiv avtale om brønndata med myndighetene i Uruguay.
Kontrakten går ut på at TGS skal standardisere og kommersialisere et multiclient-brønndataprogram for letebrønner i landet. Gjennom dette kan flere aktører få tilgang til data fra letebrønner via TGS, som samler og håndterer dataene på et sted.
TGS viser til at en rekke internasjonale e...Se mer

TGS stiger på børsen

Seismikkselskapet TGS stiger på Børsen etter at selskapets kvartalstall viste langt mindre fall i både omsetning og EBITDA enn hva som var ventet.
Selskapet er i skrivende stund opp 2,83 prosent på Oslo Børs.

TGS med ny guiding

Seismikkselskapet TGS varsler at selskapet forventer nettoinntekter på 114 millioner dollar for andre kvartal. Multi-klient investeringer for andre kvartal er forventet å lande på omtrent 62 millioner dollar. Konsensusestimatet lå på 81 millioner dollar for kvartalet, så selskapet overrasker positivt.
«Oljeselskapene fortsetter å være under press når det gjelder å redusere budsjettene til leting o...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen689,87-0,24%
FTSE 1007 220,38-1,46%
DAX11 540,00-0,13%
OMXN401 469,68-0,70%
S&P 5002 267,89-0,30%
Dow Jones19 826,77-0,30%
Nasdaq Comp.5 538,73-0,63%
Nikkei 22518 723,47-0,48%
Hangseng23 098,441,13%
Brent Spot55,690,41%
Amerikanske dollar8,4650,19%
Euro9,0550,09%
Svenske kroner0,9510,08%
Britiske pund10,45-0,31%
EUR v. USD1,070-0,10%
USD v. JPY113,020,27%
Gull1 216,05-
Sølv17,15-0,13%
AktuelleSiste+/-%
Aker334,00-0,30%
Aker Solutions41,951,70%
General Motors Company 37,31-0,08%
Norwegian Finans Holding71,00-2,41%
Statoil160,40-0,80%
Wal-Mart Stores, Inc. 68,421,92%
VinnereSiste+/-%
SeaBird Exploration22,8015,74%
Induct19,407,78%
Avance Gas Holding33,107,47%
Reach Subsea2,4106,64%
Fred. Olsen Energy22,906,51%
Photocure41,005,94%
PCI Biotech Holding18,505,71%
RomReal2,8505,56%
Badger Explorer1,2005,26%
Avocet Mining8,6505,23%
TapereSiste+/-%
Oceanteam2,800-9,68%
Goodtech6,500-6,74%
Hofseth BioCare1,310-5,76%
North Energy2,200-5,58%
Wentworth Resources3,400-5,56%
WR Entertainment1,900-5,00%
IDEX7,360-4,42%
Sino Agro Food32,00-4,19%
NattoPharma9,180-3,37%
Kid36,00-3,23%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil525 mill.-0,80%
DNB282 mill.0,30%
Norsk Hydro213 mill.-1,24%
Marine Harvest207 mill.0,27%
Yara International190 mill.0,73%
Subsea 7176 mill.0,57%
Telenor155 mill.-0,15%
Orkla129 mill.-0,86%
Aker BP123 mill.-1,56%
Funcom92 mill.1,51%