I samarbeid med CMC Markets
TGS-NOPEC Geophysical Company
--

Laster...

Tid
-
Åpning
-
Høy
-
Lav
-
Volum
-
Omsetning
-
Markedsverdi
-
Valuta
-
Se mer på E24 Børs

Nyheter om TGS-NOPEC Geophysical Company

TGS stiger på børsen

Seismikkselskapet TGS stiger på Børsen etter at selskapets kvartalstall viste langt mindre fall i både omsetning og EBITDA enn hva som var ventet.
Selskapet er i skrivende stund opp 2,83 prosent på Oslo Børs.

TGS med ny guiding

Seismikkselskapet TGS varsler at selskapet forventer nettoinntekter på 114 millioner dollar for andre kvartal. Multi-klient investeringer for andre kvartal er forventet å lande på omtrent 62 millioner dollar. Konsensusestimatet lå på 81 millioner dollar for kvartalet, så selskapet overrasker positivt.
«Oljeselskapene fortsetter å være under press når det gjelder å redusere budsjettene til leting o...Se mer

Skal hente mer seismikk: TGS slår seg sammen med PGS i Canada

Seismikkselskapet TGS slår seg nå sammen med et annet seismikkselskap, som lett kan navneforveksles med dem selv, PGS.
De to skal nå innhente 3D-seismikk i Canada, nærmere bestemt Newfoundland-Labrador.
Seismikken er såkalt multi-client, altså at selskapene henter den inn med mulighet til å selge til flere oljeselskaper. Arbeidet skal være delfinansiert av oljeindustrien, ifølge børsmeldingen.
Det er PGS som skal innhente s...Se mer

Letepartnere varsler nye undersøkelser

TGS og PGS skal i sammen hente 2D-data utenfor østkysten av Canada.
Det er skipene Sanco Spirit og Atlantic Explorer som skal stå for datainnhentingen, som vil bli gjennomført over et område på 36.000 kilometer.
Arbeidet er ventet å begynne sent i mai måned, og resultatet vil bli gjort tilgjengelig for selskapenes multiklient-kunder i tredje kvartal neste år.

Underskudd og dystre utsiker for TGS

Seismikkselskapet TGS leverte akkurat regnskapet for første kvartal og de viser som ventet et kraftig fall i inntektene til 63,7 millioner dollar, mot 171 millioner dollar i første kvartal ifjor.
Driftsresultatet endte med et underskudd på 21,1 millioner dollar, mot et overskudd på 37 millioner dollar ifjor.
Alle tallene var på linje med det analytikerne hadde forventet seg, men selskapet selv ser...Se mer

Seismikk varsler inntektssmell

Seismikkselskapet TGS-Nopec Geophysical Company melder fredag at inntektene i første kvartal var omtrent 64 millioner dollar.
Dette er en nedgang fra 172 millioner dollar i første kvartal i fjor, og svakere enn ventede 90,9 millioner dollar (SME Direkt for TDN Finans).
- Dette siste kvartalet har diskutabelt vært det mest alvorlige i denne nedgangssyklusen, med mange kunder som fokuserer på kostnade...Se mer

Jekker ned anbefalinger før selskaper skal i ilden

DNB Markets gjør justeringer på sine estimater før resultatsesongen virkelig sparkes i gang her hjemme.
Meglerhuset tar ned sin anbefaling på TGS-Nopec til selg fra hold, og gjentar et kursmål på 100 kroner per aksje.
Videre venter analytikerne lavere marginer for XXL, og jekker ned sportskjeden til hold fra kjøp. Kursmålet forblir uendret på 105 kroner.

Seismikkselskap i rødt etter tallslipp

Fallet på Oslo Børs vedvarer. Hovedindeksen er ned 0,7 prosent til 552,8 poeng etter rundt fem minutters handel.
Børslokomotivet Statoil er ned 2,63 prosent til 111,2 kroner per aksje.
Det er også verdt å merke seg at TGS, som slapp sine tall for fjerde kvartal i dag morges, er ned hele 6,66 prosent til 116,3 kroner per aksje. Seismikkselskapet meldte om fallende inntekter og et betydelig underskud...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen701,480,62%
FTSE 1007 150,34-0,01%
DAX11 594,940,43%
OMXN401 477,770,68%
S&P 5002 280,070,66%
Dow Jones19 912,710,57%
Nasdaq Comp.5 600,960,86%
Nikkei 22518 787,99-
Hangseng22 949,86-
Brent Spot55,180,04%
Amerikanske dollar8,3590,08%
Euro8,9620,01%
Svenske kroner0,943-0,01%
Britiske pund10,470,09%
EUR v. USD1,072-0,07%
USD v. JPY113,77-0,09%
Gull1 216,80-
Sølv17,04-0,30%
AktuelleSiste+/-%
Ford Motor Company 12,612,44%
Fiat Chrysler Automobiles N.V. 10,885,84%
Fred. Olsen Energy22,204,23%
General Motors Company 37,000,95%
I.M. Skaugen8,990306,79%
MultiClient Geophysical1,170-0,85%
Norsk Hydro48,727,86%
REC Silicon1,320-5,38%
Spectrum38,306,39%
Sparebanken Vest48,500,00%
VinnereSiste+/-%
I.M. Skaugen8,990306,79%
Hiddn Solutions9,30029,30%
Havila Shipping1,67021,01%
FLEX LNG12,508,70%
Norsk Hydro48,727,86%
Napatech27,007,14%
NEXT Biometrics Group141,006,82%
DOF1,1206,67%
Spectrum38,306,39%
Insr Insurance Group6,9505,95%
TapereSiste+/-%
Questerre Energy Corporation4,260-9,75%
Polaris Media15,70-9,25%
Avocet Mining7,430-8,72%
Funcom2,850-7,77%
SeaBird Exploration18,50-7,50%
WR Entertainment1,850-7,50%
Serodus2,150-6,52%
NextGenTel Holding25,60-6,23%
REC Silicon1,320-5,38%
Kid34,10-5,28%
Mest omsattOmsatt+/-%
Norsk Hydro856 mill.7,86%
Statoil428 mill.0,63%
Telenor305 mill.-0,84%
Marine Harvest256 mill.0,91%
DNB210 mill.0,37%
Yara International190 mill.1,47%
Orkla118 mill.0,19%
Norwegian Air Shuttle103 mill.0,37%
Golden Ocean Group103 mill.-0,83%
Subsea 792 mill.0,27%