I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 774,82
-
Brent Spot
Stengt
55,32
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,372
-
Euro
Stengt
8,984
-
FTSE 100
Stengt
7 151,18
-
DAX
Stengt
11 545,75
-
S&P 500
Stengt
2 265,39
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 545,68
-
Hovedindeksen
Stengt
697,17
-
Nikkei 225
Stengt
18 891,03
-

SAS får forlenget charterfly-avtale med Apollo

SAS skal fly Apollo-kunder fra Sverige, Danmark og Norge til 30 destinasjoner i Europa sommeren 2017, ifølge TDN Finans og Hegnar.
Kontrakten er verd 1 milliard svenske kroner eller 914,4 millioner norske kroner.

Siste nytt

Spørsmål

Andrew1949: Finnes det oversikter om når selskapene legger ut sine kvartalsrapporter

Gasskontrakt til I.M. Skaugen

I.M. Skaugen melder om en langsiktig kontrakt for tre multigass-skip. Disse skal benyttes i et konseptuelt, småskala LNG-prosjekt.
Inntektene under kontrakten estimeres til rundt 42 millioner dollar per år, eller 420 millioner dollar over ti år.

Statoil tynget Oslo Børs

Oslo Børs åpnet uken med nedtur, i det Hovedindeksen er ned 0,53 prosent til 697,17 poeng i mandagens handel.
Hovedindeksen tynges først og fremst av Statoil, som er ned 1,19 prosent til 158,0 kroner per aksje.
DNB Markets tok i dag ut Statoil av sin portefølje med anbefalte aksjer. Det har nok også bidratt negativt at oljeprisen har falt rundt én prosent til 54,89 dollar for dagen.
Største negative bidragsytere...Se mer

Nordic Mining fikk tommelen opp

Nordic Mining melder mandag at norske myndigheter har utvidet selskapets utvinningstillatelser for Engebø-prosjektet med 10 år fra november 2017.

Apple-leverandør saksøkes - stuper på børs

Qualcomm faller nesten 12 prosent på Wall Street mandag, og trekker med det med seg S&P 500 lavere.
Nedturen finner sted etter at selskapet før helgen ble anklaget av amerikanske myndigheter for uregelmessige konkurransegrep for å sikre monopol på nøkkelkomponenter til mobiltelefoner.
Qualcomm leverer til både Apple og Samsung, som står for rundt 40 prosent av selskapets inntekter. Fredag saksøkte s...Se mer

Spørsmål

Anonym: Hvem kjøpte 3,3m aksjer i ODF?

Anders Park Framstad:
Hei! Dette vet jeg ikke, vi får se om det kommer en melding etter hvert.

Wall Street åpner lavere etter nye Trump-grep

Wall Street faller moderat fra start mandag. Dow Jones er ned 0,09 prosent, Nasdaq 0,07 prosent og S&P 500 0,13 prosent.
Markedene tok i første omgang godt i mot mye av det som kom fra Donald Trump-leiren, men nå kan det se ut som sentimentet er i ferd med å snu. Ifølge Reuters frykter stadig flere konsekvensene av Trumps proteksjonistiske politikk.
Mandag er det ventet at Trump vil signere presiden...Se mer

Trump lover «massive» skattekutt

Dagen er i ferd med å gry i USA, og i president Donald Trump har gitt sine første intervjuer for uken.
Ifølge Dow Jones lover han «massive» skattekutt for middelklassen og amerikanske bedrifter.
Han hevder også at han er «venn av miljøet», men ønsker å redusere miljøreguleringene med minst 70 prosent fordi de ifølge presidenten er ødeleggende for bedriftene.
Trump starter dagen med å møte næringslivs...Se mer

McDonald's overskudd faller litt

Hamburgekjeden McDonalds fikk et netto overskudd på litt under 1,2 milliarder dollar i fjerde kvartal i fjor, mot litt over 1,2 millioner i fjerde kvartal i 2015.
Overskuddet per aksje havnet på 1,44 dollar, hvilket var noe bedre enn de forventede 1,41 dollarene.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen697,17-0,53%
FTSE 1007 151,18-0,66%
DAX11 545,75-0,73%
OMXN401 467,73-1,12%
S&P 5002 265,39-0,26%
Dow Jones19 774,82-0,26%
Nasdaq Comp.5 545,68-0,17%
Nikkei 22518 891,03-1,29%
Hangseng22 898,520,06%
Brent Spot55,32-0,23%
Amerikanske dollar8,372-0,46%
Euro8,984-0,16%
Svenske kroner0,946-0,07%
Britiske pund10,450,41%
EUR v. USD1,0730,30%
USD v. JPY113,18-1,24%
Gull1 212,851,02%
Sølv17,160,05%
AktuelleSiste+/-%
Apple Inc.120,030,02%
Bakkafrost330,70-3,92%
Halliburton Company 54,46-3,53%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
McDonald's Corporation 121,50-0,62%
Marine Harvest154,10-1,28%
Nordic Mining3,810-1,04%
Odfjell ser. A33,500,60%
QUALCOMM Incorporated55,60-11,58%
Statoil158,00-1,19%
VinnereSiste+/-%
African Petroleum Corporation3,47020,91%
PCI Biotech Holding23,009,52%
Golden Ocean Group48,407,56%
North Energy2,3007,48%
Storm Real Estate5,4707,25%
Napatech25,206,78%
Aasen Sparebank132,006,45%
The Scottish Salmon Company9,6905,79%
Hiddn Solutions9,5004,97%
Philly Shipyard80,754,87%
TapereSiste+/-%
Funcom3,090-16,71%
GC Rieber Shipping13,45-8,50%
Seadrill24,25-8,35%
I.M. Skaugen2,210-7,92%
Solvang26,00-7,14%
Questerre Energy Corporation4,720-6,72%
Awilco Drilling36,00-5,51%
Techstep5,800-5,38%
Fred. Olsen Energy21,30-5,33%
Insr Insurance Group6,560-4,93%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil353 mill.-1,19%
Norsk Hydro274 mill.0,40%
Marine Harvest246 mill.-1,28%
DNB209 mill.-0,29%
Telenor158 mill.0,08%
Yara International153 mill.-0,06%
Funcom136 mill.-16,71%
Orkla121 mill.0,32%
Golden Ocean Group97 mill.7,56%
Subsea 792 mill.-2,30%