I samarbeid med CMC Markets
Hovedindeksen
Stengt
691,16
-
Brent Spot
Stengt
55,36
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,535
-
Euro
Stengt
9,043
-
FTSE 100
Stengt
7 325,56
-
DAX
Stengt
11 556,73
-
S&P 500
Stengt
2 274,64
-
Dow Jones
Stengt
19 885,73
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 574,12
-
Nikkei 225
Stengt
19 095,24
-

Sturla Magnus blir sjef for Kværner Verdal

Oljeserviceselskapet Kværner melder at Sturla Magnus er ansatt som konserndirektør for Strucutral Solutions. Det medler selskapet i en pressemelding.
Jobben inkluderer blant annet at han får ansvaret for Kværners verft i Verdal og byggingen av stålkonstruksjoner og plattformunderstell som foregår der.
Magnus kommer fra Skanska og begynner i jobben 1. april. Han tar over etter Sverre Myklebust, som sluttet i jobben ved nyttår. I mellomtiden vil Ole Petter Bjartnes fungere midlertidig i jobben. Magnus har tidligere jobbet for Kværner, og hadde fra 2011 til 2014 jobben som prosjektdirektør for Kværners kontrakt med Kashagan-feltet i Kasakstan.
– Sturla Magnus sin omfattende erfaring fra industrien og Kværner/Aker Solutions, i tillegg til hans «hands-on»-ledelsesstil, gjør han til et perfekt medlem at vårt team, sier konsernsjef Jan Arve Haugan i Kværner i meldingen.

Siste nytt

Spørsmål

Erik Luo: Oslo børs stupte for 5 min siden. Hva skjedde?

Anders Park Framstad:
Hei! Ser ut som i hvert fall en del av dette kan tilskrives kursbevegelsen i Subsea 7, som er beskrevet under. Denne er nå den største negative bidragsyteren på Hovedindeksen.

Terminering av Subsea 7-kontrakt - aksjen stupte

Subsea 7 melder mandag at kontrakten for rørleggingsfartøyet Seven Mar er terminert før tiden.
Seven Mar skulle opprinnelig arbeide for Petrobras frem til 2018. Termineringen innebærer at Subsea 7s ordrebok reduseres med rundt 106 millioner dollar, tilsvarende over 900 millioner kroner.
Bakgrunnen for termineringen er det brasilianske regelverket som prioriterer innenlandske skip. Som en konsekvens...Se mer
Subsea 7
Infront

Spørsmål

Anonym: Hva skjer med Spectrum idag? Vet dere noe om det?

Anders Park Framstad:
Hei! Har ikke sett noe spesielt, dessverre. Er ikke overbevist om at det er noe fundamentalt som ligger til grunn for dagens bevegelse, under 20 handler verdt rundt en halv million.

Røkke-mann trekker seg fra Farstad-styret

Leif-Arne Langøy har trukket seg fra styret i Farstad Shipping.
Det fremkommer i en børsmelding fra Farstad Shipping.
Langøy er tidligere konsernsjef i Aker og er i dag nestleder i styret i Aker-eier Kjell Inge Røkkes private holdingselskap The Resource Group TRG.
Det gjeldstyngede Farstad Shipping arbeider nå intensivt med å få på plass en refinansieringsavtale. Aker og det delvis Aker-eide offshore...Se mer

Spørsmål: Dato for resultatoppdatering fra Marine Harvest

Anonym: Vet dere når MHG vil komme med oppdaterng for 4. kvartal?

Marius Lorentzen:
Hei. Jeg har snakket med Marine Harvest om saken. De går ikke ut med en spesifikk dato for når de offentliggjør resultatoppdateringen. Historisk sett pleier den å komme omtrent to uker før den fulle kvartalsrapporten.
Marine Harvest skal etter planen legge frem resultatene for fjerde kvartal 15. februar.

Stig Myrseth tar inn bilskip og kjemikalier i Dovre-porteføljen

Stig Myrseth i Dovre Forvaltning skriver at kjemikalieskipsrederiet Stolt-Nielsen og bilskiprederiet Wilh. Wilhelmsen tas inn i Dovre-porteføljen denne uken.
– Begge selskapene handles til 5-7 ganger estimert inntjening for de kommende tolv månedene. I tillegg til lav absolutt verdsettelse venter jeg at aksjene vil støttes av estimatoppjusteringer som en følge av bedre konjunkturer, skriver Myrset...Se mer

Schibsted kjøper spansk rubrikknettsted

Mediehuset Schibsted kjøper Habitaclia i Spania, melder bransjenettstedet Kampanje.
Ifølge nettavisen går ikke partene ut med prisen, men Habitaclia hadde en omsetning på 6,8 millioner euro i de tre første kvartalene av 2016. Habitaclia spesialiserer seg på rubrikkannonser for eiendommer langs Middelhavet.
Kampanje påpeker at Schibsted Spania fra før eier eiendomsnettstedet Fotocasa.es, i tillegg t...Se mer

Gjensidige kjøper Mølholm Forsikring i Danmark

Forsikringsselskapet Gjensidige melder at de har inngått en avtale med PFA Pension om å kjøpe Mølholm Forsikring av dem. Gjensidige opplyser ikke hva prisen er.
Gjensidige påpeker at Mølholms omsetning vokste fra 313 millioner danske kroner i 2013 til 404 millioner i 2016.
– Vi er meget oppmerksomme på at vi med oppkjøpet får en unik posisjon, som også styrker oss i bedriftsmarkedet, sier Kim Rud-P...Se mer

Nordea ETN-produkter pauset på grunn av tekniske problemer

I en børsmeldign mandag kommer det frem at handelen er pauset i tre av Nordeas ETNer (Electronically Traded Notes) på grunn av tekniske problemer. Det gjelder produkter emd gull som underliggende verdi.
Handelen vil ifølge meldingen fortsette når de tekniske problemene er løst.
Det er Bear Gull X3 ND, Bull Gull X3 ND og Long Gull ND som er pauset.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,16-0,73%
FTSE 1007 325,56-0,17%
DAX11 556,73-0,62%
OMXN401 481,22-0,38%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,36-0,32%
Amerikanske dollar8,5350,39%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,64%
EUR v. USD1,060-0,42%
USD v. JPY114,06-0,38%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,83-0,23%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,80-0,74%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,500,00%
Stolt-Nielsen117,003,54%
Spectrum38,00-4,28%
Storebrand47,73-0,93%
Subsea 7106,30-3,28%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,40014,86%
Sevan Drilling6,25013,84%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,1806,51%
RenoNorden4,9006,29%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Goodtech6,9704,03%
TapereSiste+/-%
Hiddn Solutions8,400-12,50%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Fred. Olsen Energy21,60-8,47%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
Incus Investor1,120-6,67%
Odfjell Drilling14,95-5,97%
I.M. Skaugen2,260-5,44%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil236 mill.-0,74%
Yara International155 mill.-2,26%
Marine Harvest142 mill.0,00%
Subsea 7134 mill.-3,28%
DNB119 mill.-0,74%
Aker BP102 mill.-0,99%
Norsk Hydro91 mill.0,37%
Telenor88 mill.-1,35%
Funcom88 mill.14,86%
Storebrand85 mill.-0,93%