I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 827,25
-
Brent Spot
Stengt
55,45
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,402
-
Euro
Stengt
8,988
-
FTSE 100
Stengt
7 198,44
-
DAX
Stengt
11 630,13
-
S&P 500
Stengt
2 271,31
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 555,33
-
Hovedindeksen
Stengt
700,85
-
Nikkei 225
Stengt
19 137,91
-

Nyheter relatert til Dollar

Nikkei faller på svakere dollar

Yen har styrket seg mot dollar gjennom natten, noe som er dårlig nytt for japanske eksportbedrifter. Bilprodusentene Mazda og Toyota ned henholdsvis 2,10- og 1,22 prosent litt før klokken kvart på seks, torsdag morgen.
Grafen viser hvordan dollar har svekket seg mot japanske yen....Se mer
Infront

Sterkeste dollar mot euro på nesten 14 år

Målt mot euroen holder dollaren seg på de sterkeste nivåene på nesten 14 år.
En euro koster 1,04 dollar fredag ettermiddag. Ikke siden starten av 2003 har euroen kostet mindre for amerikanerne.
Den aller siste bevegelsen har kommet etter stigende renteforventninger i USA, som gjør dollarplasseringer relativt mer attraktive.
Den amerikanske sentralbanken signaliserte tidligere i uken tre renteheving...Se mer
Dollaren styrkes mot euro
Dollaren styrkes mot euro

Spørsmål

Anonym: Hvis det blir renteheving i USA, vil det gjøre at oljeprisen stiger på grunn av at dollaren styrker seg?

Anders Park Framstad:
Hei! Normalt har man vel lagt til grunn et inverst forhold mellom dollaren og oljeprisen, hvilket vil si at oljeprisen vil falle når dollaren styrker seg. Bildet er nok dog blitt mindre klart i takt med høyere amerikansk produksjon, og jeg mistenker at andre faktorer enn dollarkursen kan være vel så viktige for oljeprisen i tiden fremover.

Euro tar seg opp

Etter å ha falt mot dollar i de tidlige morgentimer har euroen steget jevnt gjennom dagen, og klokken 14.50 koster én euro 1,0693 dollar, opp fra 1,067 dollar søndag.
Også mot den norske kronen har euro styrket seg, og én euro koster nå 8,99 NOK, mot 8,945 i dag tidlig.

InFront

Høyeste dollarindeks på ett år

En amerikansk dollarindeks som måler den amerikanske valutaen mot seks andre valutaer har nådd det høyeste nivået på nær ett år, melder Marketwatch.
Bakgrunnen er ikke minst Donald Trump-effekten og den forventede påvirkningen denne vil ha på både USAs økonomi og rentepolitikken.
- Dollaren ser ut som et godstog som ruller over alt som kommer i dets vei, skriver valutastrateg Nawaz Ali hos Western U...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%