I samarbeid med CMC Markets
Hovedindeksen
Stengt
691,30
-
Brent Spot
Stengt
55,32
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,535
-
Euro
Stengt
9,043
-
FTSE 100
Stengt
7 326,70
-
DAX
Stengt
11 556,79
-
S&P 500
Stengt
2 274,64
-
Dow Jones
Stengt
19 885,73
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 574,12
-
Nikkei 225
Stengt
19 095,24
-

Nyheter relatert til Gass

Norsk Hydro vil erstatte olje med gass i Brasil

Aluminiumsgiganten Norsk Hydro vil skifte ut en stor del av fyringsoljen på verdens største alumina-raffineri Alunorte i Brasil, og heller bruke renere naturgass.
Det skriver selskapet i en melding.
Hydro har skrevet under en intensjonsavtale med den brasilianske staten Pará og inngått en omforent avtale med Shell Brasil om å utvikle infrastruktur for flytende naturgass, LNG, i regionen.
En større forbruker som Hydro...Se mer

Eni forhandler om å selge mer av gigantisk gassfelt

Italienske Eni skal være i forhandlinger om å selge enda mer av Zohr-feltet, skriver Dow Jones Newswires.
I forrige uke solgte selskapet 10 prosent av Zohr til BP til en pris som ble oppgitt til over tre milliarder kroner.
Eni har sagt at selskapet vil redusere sin andel til rundt 50 prosent i feltet, skriver Dow Jones. Zohr ble oppdaget i 2015, og Eni anslår at feltet inneholder opptil 850 milliard...Se mer

Overraskende høy norsk oljeproduksjon

Norsk sokkel produserte 1,71 millioner fat per dag med råolje i oktober, hele ti prosent mer enn ventet, ifølge Oljedirektoratet.
Produksjonen av råolje i oktober var også fire prosent høyere enn samme måned i fjor.
Både olje- og gassproduksjonen skjøt i været i oktober mot måneden før. Totalproduksjonen på 2,099 millioner fat per dag er drøyt 30 prosent høyere enn i september, noe som kan skyldes v...Se mer

RBC tror på Statoil

RBC oppgraderer Statoil til hold, etter tidligere å ha hatt en salgsanbefaling, og oppjusterer kursmålet til 140 kroner fra tidligere 125 kroner.
Banken sier at selskapets anslag på lavere investeringer er realistisk, selv om kuttet delvis skyldes svakere krone. RBC forventer investeringer på 11 milliarder dollar i år og 11,5 milliarder dollar neste år.
RBC sier også at Statoil kan øke produksjonen...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,30-0,71%
FTSE 1007 326,70-0,15%
DAX11 556,79-0,62%
OMXN401 481,26-0,37%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,32-0,40%
Amerikanske dollar8,5350,39%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,64%
EUR v. USD1,060-0,42%
USD v. JPY114,06-0,38%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,81-0,36%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,80-0,74%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,40-0,07%
Stolt-Nielsen117,003,54%
Spectrum37,00-6,80%
Storebrand47,77-0,85%
Subsea 7106,30-3,28%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,41015,20%
Sevan Drilling6,25013,84%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,2006,77%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Goodtech6,9704,03%
RenoNorden4,7803,69%
TapereSiste+/-%
Hiddn Solutions8,400-12,50%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Fred. Olsen Energy21,60-8,47%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
Spectrum37,00-6,80%
Incus Investor1,120-6,67%
Odfjell Drilling14,95-5,97%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil235 mill.-0,68%
Yara International154 mill.-2,26%
Marine Harvest140 mill.-0,07%
Subsea 7134 mill.-3,28%
DNB119 mill.-0,74%
Aker BP101 mill.-0,99%
Norsk Hydro90 mill.0,37%
Telenor88 mill.-1,35%
Funcom88 mill.15,20%
Storebrand85 mill.-0,85%