I samarbeid med CMC Markets
Hovedindeksen
Stengt
691,33
-
Brent Spot
Stengt
55,34
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,535
-
Euro
Stengt
9,043
-
FTSE 100
Stengt
7 326,70
-
DAX
Stengt
11 556,78
-
S&P 500
Stengt
2 274,64
-
Dow Jones
Stengt
19 885,73
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 574,12
-
Nikkei 225
Stengt
19 095,24
-

Nyheter relatert til Klimatrusselen

Spørsmål

Anonym: Hvor risikable er aksjeselskap som baserer seg på forbedring av klimaendringene? (Selskap som fokuserer på miljøvennlighet, fornybare energikilder, etc.)

Kristin Norli:
Hvor lang tidshorisont har du? Hvor godt kjenner du markedene for bærekraftige energiressurser? Hvor erfaren er du i aksjemarkedet?
Det er vanskelig å si noe om risiko generelt fordi oppfattet risiko vil jo være forskjellig fra person til person basert på svarene på spørsmålene over (og mange fler) - samt hvor risikoglad du er i utgangspunktet.
Jeg ville uansett tatt en prat med en rådgiver.
Men hvis du er forbi det punkt...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,33-0,71%
FTSE 1007 326,70-0,15%
DAX11 556,78-0,62%
OMXN401 481,21-0,38%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,34-0,36%
Amerikanske dollar8,5350,39%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,64%
EUR v. USD1,060-0,42%
USD v. JPY114,06-0,38%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,81-0,36%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,80-0,74%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,40-0,07%
Stolt-Nielsen117,003,54%
Spectrum37,00-6,80%
Storebrand47,79-0,81%
Subsea 7106,30-3,28%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,41015,20%
Sevan Drilling6,15012,02%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,2006,77%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Goodtech6,9704,03%
RenoNorden4,7803,69%
TapereSiste+/-%
Hiddn Solutions8,400-12,50%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Fred. Olsen Energy21,60-8,47%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
Spectrum37,00-6,80%
Incus Investor1,120-6,67%
Odfjell Drilling14,95-5,97%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil235 mill.-0,68%
Yara International154 mill.-2,26%
Marine Harvest141 mill.-0,07%
Subsea 7134 mill.-3,28%
DNB119 mill.-0,74%
Aker BP101 mill.-0,93%
Norsk Hydro91 mill.0,32%
Telenor88 mill.-1,35%
Funcom88 mill.15,20%
Storebrand85 mill.-0,81%