I samarbeid med CMC Markets
Hovedindeksen
Stengt
691,31
-
Brent Spot
Stengt
55,35
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,532
-
Euro
Stengt
9,043
-
FTSE 100
Stengt
7 327,76
-
DAX
Stengt
11 558,28
-
S&P 500
Stengt
2 274,64
-
Dow Jones
Stengt
19 885,73
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 574,12
-
Nikkei 225
Stengt
19 095,24
-

Nyheter relatert til OPEC

Oljeprisen når høyeste nivå siden oktober

Oljeprisen (brent spot) stiger til over 51 dollar per fat etter at det nå er flere kilder som melder at Saudi-Arabia og Iran har inngått et kompromiss om hvor mye sistnevnte skal få lov til å produsere.
Nordsjøoljen handles i spotmarkedet for det høyeste siden slutten av oktober.

Brent spot
Oljen stiger til over 51 dollar per fat. / Infront

Bloomberg: Opec nær avtale om produksjonskutt på 1,4 millioner fat; enighet om Iran og Russland

Etter to år med snakk om å kutte produksjonen av olje i Opec, kan det onsdag se ut som det blir en realitet.
Bloomberg melder like før klokken 13.30 at oljekartellet nærmer seg en avtale om å kutte sin samlede produksjon med 1,4 millioner fat per dag.
Samtidig melder en rekke kilder at man har kommet seg forbi et av de største hindrene: Nemlig hvor mye olje Iran skal få lov til å pumpe opp.
Ifølge flere kilder er dette s...Se mer

Oljeprisen pusher 51 dollar per fat

Denne grafen snakker for seg selv.
Brent spot
Prisen på Nordsjøolje stiger i rykk og napp på de fleste meldingene som kommer fra Opec. /Infront

Oljehopp på Oslo Børs

Mens Opec-toppene snakker i Wien ser optimistene ut til å være i flertall i oljemarkedet, der oljeprisen stiger nesten syv prosent.
Det setter fart i oljetunge Oslo Børs. Hovedindeksen er onsdag formiddag opp 1,1 prosent til 657,1 poeng, ikke langt under årsbeste på 660,3 poeng.
Blant enkeltselskapene kommer mye av det positive bidraget fra Statoil som slår følge med oljeprisen og stiger 3,6 prosen...Se mer

Siste fra Opec: Samlede kutt på 1,4 millioner fat, 0,5 mill. skal tas utenfor Opec

Siste nytt (merk: ubekreftet) fra Opec-møtet i Wien er følgende:

Det er disse tre som bestemmer

Saudi-Arabias oljeminister Kaleh al-Fallih er trolig Opecs mektigste. Men akkurat nå er oljestormakten som står for en tredel av hele Opecs oljeproduksjon, kraftig presset av Iran og Irak, som krever spesialbehandling i fordelingen av kvoter under produksjonstaket, dersom det skal bli noe av.
Saudi-Arabias oljeminister Kaleh al-Falih
Saudi-Arabias oljeminister Kaleh al-Falih. / Scanpix

Statoil-hopp etter oljerykk

Når oljeprisen stiger følger gjerne Statoil etter. Mens oljestormaktene i Opec er samlet til toppmøte i Wien hopper oljeprisen nesten syv prosent og kursen i Børsens største selskap bykser 3,2 prosent.
Statoil-aksjen
Statoil-aksjen hopper 3,2 prosent onsdag/Infront

Nytt rykk i oljeprisen

Ingen skal komme og si at det ikke svinger i markedet i dag. Oljeprisen gjør et nytt rykk - tydelig at alle følger med på hver minste ting som slipper ut fra Opec-møtet i Wien...

Brent spot
Spotprisen på Nordsjøolje stiger i øyeblikket brått. Grafen viser prisen siste 1,5 timer. /Infront

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen691,31-0,71%
FTSE 1007 327,76-0,14%
DAX11 558,28-0,61%
OMXN401 481,50-0,36%
S&P 5002 274,640,18%
Dow Jones19 885,73-0,03%
Nasdaq Comp.5 574,120,48%
Nikkei 22519 095,24-1,00%
Hangseng22 718,15-0,96%
Brent Spot55,35-0,34%
Amerikanske dollar8,5320,35%
Euro9,043-0,03%
Svenske kroner0,953-0,10%
Britiske pund10,30-0,66%
EUR v. USD1,060-0,38%
USD v. JPY114,03-0,41%
Gull1 202,751,04%
Sølv16,82-0,29%
AktuelleSiste+/-%
Aker335,00-0,59%
DNB133,90-0,67%
Farstad Shipping3,700-3,65%
Marine Harvest148,40-0,07%
Stolt-Nielsen116,503,10%
Spectrum37,00-6,80%
Storebrand47,75-0,89%
Subsea 7106,30-3,28%
Wilh. Wilhelmsen Holding ser. B211,002,43%
VinnereSiste+/-%
Oceanteam3,30018,28%
Funcom3,41015,20%
Sevan Drilling6,24013,66%
GC Rieber Shipping14,759,67%
Norwegian Energy Company239,007,17%
Avocet Mining8,2006,77%
Techstep6,3904,93%
Intex Resources2,4404,72%
Akastor15,904,61%
Goodtech6,9704,03%
TapereSiste+/-%
Black Sea Property1,510-10,65%
Solstad Offshore ser. B8,100-10,50%
Hiddn Solutions8,700-9,38%
EMAS Offshore0,680-9,33%
Scanship Holding1,270-9,29%
Fred. Olsen Energy21,70-8,05%
Aqua Bio Technology11,15-7,85%
SeaBird Exploration20,30-6,88%
Spectrum37,00-6,80%
Incus Investor1,120-6,67%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil233 mill.-0,68%
Yara International153 mill.-2,26%
Marine Harvest139 mill.-0,07%
Subsea 7133 mill.-3,28%
DNB119 mill.-0,67%
Aker BP101 mill.-1,05%
Norsk Hydro89 mill.0,32%
Funcom87 mill.15,20%
Telenor86 mill.-1,35%
Storebrand83 mill.-0,89%