I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 827,25
-
Brent Spot
Stengt
55,45
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,402
-
Euro
Stengt
8,988
-
FTSE 100
Stengt
7 198,44
-
DAX
Stengt
11 630,13
-
S&P 500
Stengt
2 271,31
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 555,33
-
Hovedindeksen
Stengt
700,85
-
Nikkei 225
Stengt
19 137,91
-

Nyheter relatert til Oslo Børs

Oljehopp på Oslo Børs

Mens Opec-toppene snakker i Wien ser optimistene ut til å være i flertall i oljemarkedet, der oljeprisen stiger nesten syv prosent.
Det setter fart i oljetunge Oslo Børs. Hovedindeksen er onsdag formiddag opp 1,1 prosent til 657,1 poeng, ikke langt under årsbeste på 660,3 poeng.
Blant enkeltselskapene kommer mye av det positive bidraget fra Statoil som slår følge med oljeprisen og stiger 3,6 prosen...Se mer

Fredriksen kjøper Arcus-aksjer for 288 mill.

Før børsnoteringen av vin- og spritprodusenten Arcus er det gjennomført et aksjetilbud, og blant de som har tegnet seg er skipsreder John Fredriksen.
Fredriksen-selskapet Geveran Trading er blitt tildelt 6,7 millioner aksjer i tilbudet, noe som vil utgjøre en eierandel 9,85 prosent etter børsnoteringen, ifølge en melding.
Med en tilbudspris på 43 kroner beløper Fredriksens tegning seg til 288 millio...Se mer

Oslo Børs snur opp

En negativ start snur raskt til moderat oppgang på Oslo Børs.
Hovedindeksen stiger 0,2 prosent til 651,4 poeng, mens Yara, som falt tre prosent i åpningen henter seg litt inn og er ned vel to prosent.
Blant de andre tungvekterne stiger Statoil, DNB og Telenor mellom 0,3 og 1,2 prosent.
Samtidig er børsene i Frankfurt og Paris moderat opp, mens London-børsen er uendret.
I markedene er den store hende...Se mer

Yara-fall tynger Oslo Børs

Oslo Børs åpner moderat ned onsdag, mens investorene stålsetter seg for utfallet av oljekartellet Opecs møte i Wien.
Hovedindeksen faller 0,2 prosent til 648,7 poeng, tynget av Yara som faller 2,5 prosent, mens Telenor åpner ned 0,3 prosent.
Dagens store hendelse er oljekartellet Opecs møte i Wien, der det på forhånd er stor usikkerhet om medlemslandene klarer å komme til enighet om en produksjonsa...Se mer

Netfonds spår positiv start på Børsen

Oslo Børs vil åpne med oppgang onsdag, venter Netfonds.
- Vi tror Oslo børs åpner opp 0,3 prosent i dag, skriver analysesjef Roger Berntsen i en kommentar.
Dagens store hendelse er oljekartellet Opecs møte i Wien, der det på forhånd er stor usikkerhet om medlemslandene klarer å komme til enighet om en produksjonsavtale som kan begrense eller senke oljeproduksjonen.
Utspillene i opptakten til møtet i...Se mer

Oslo Børs snur opp

Etter en rød start har Oslo Børs krøpet over nullstreken et par timer ut i handelen tirsdag.
Hovedindeksen er opp 0,2 prosent til 656,2 poeng, hjulpet av oppgang i Telenor og DNB på henholdsvis 0,6 og 0,8 prosent, mens Statoil faller 0,9 prosent.
På de største børsene i Europa spriker utviklingen. London-børsen er ned 0,4 prosent, mens børsene i Frankfurt og Paris stiger henholdsvis 0,2 og 0,7 pros...Se mer

Spår svak børsåpning i Oslo

Netfonds tror Oslo Børs vil åpne med et fall på rundt 0,2 prosent tirsdag.
- Markedet, eller spekulantene, har sendt oljeprisen ned fra gårsdagens nivåer, i påvente av morgendagens viktige Opec-møte. Dette vil naturlig nok kunne prege Oslo Børs negativt i åpningsminuttene i dag, skriver analysesjef Roger Berntsen i en kommentar.
I oljemarkedet er det oljekartellet Opecs møte i Wien som stjeler oppme...Se mer

Spørsmål

Anonym: Hvordan vil inntreden på hovedindeksen påvirke en aksje? Får den da større oppmerksomhet fra meglerhusene, eller er dette helt irrelevant.

Anders Park Framstad:
Hei! Du er nok inne på noe her. Det finnes også fond hvis mandat innebærer at de kun investerer i selskaper på Hovedindeksen. Men jeg har ikke noen empiri å vise til når det kommer til kursendringer.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%