I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 827,25
-
Brent Spot
Stengt
55,45
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,402
-
Euro
Stengt
8,988
-
FTSE 100
Stengt
7 198,44
-
DAX
Stengt
11 630,13
-
S&P 500
Stengt
2 271,31
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 555,33
-
Hovedindeksen
Stengt
700,85
-
Nikkei 225
Stengt
19 137,91
-

Nyheter relatert til USA

Kraftig hopp i riggtallet i USA

Antallet rigger som borer etter olje i USA steg med 29 i forrige uke, og totalen er nå på 551 rigger, ifølge data fra Baker Hughes.
Teller man med både olje- og gassrigger er tallet opp med 35 til 694, ifølge selskapet.
Oljeprisen er opp 2,23 prosent for dagen, og Brent nordsjøolje handles til 55,39 dollar fatet.

Pesoen styrker seg etter at Trump ikke nevnte Mexico

Den meksikanske pesoen styrker seg en betydelig fredag, etter å ha svekket seg kraftig siden Donald Trump vant valget i USA, blant annet på grunn av truslene hans om handelshindringer.
Årsaken til styrkelsen er trolig det at Trump ikke spesifikt nevnte pesoen i sin tale etter at han ble innsatt som USAs 45. president, skriver Marketwatch.
Pesoen styrker seg 1,38 prosent. Dermed kan en dollar kjøpe 2...Se mer
Pesoen styrkes
Infront

Dow Jones stenger på årsverste, langt unna 20.000

De amerikanske børsene ender lavere torsdag, og Dow Jones-indeksen stenger på sitt svakeste nivå httil i år, etter å ha falt fem dager på rad.
Dermed er troen på at indeksen skal nå grensen på 20.000 poeng lenger unna enn på lenge. Indeksen lå like under dette nivået tidligere i januar.
  • Dow Jones er ned 0,37 prosent til 19.732,40
  • Nasdaq Composites stenger ned 5.540,08
  • S&P 500 stenger ned 0,36 prosent på 2.263,69

Netflix-rally på grønn børs i New York

Wall Street stiger forsiktig fra start torsdag. Dow Jones er opp 0,06 prosent, Nasdag 0,09 prosent og S&P 500 0,04 prosent.
Blant dagens vinnere er Netflix, som etter stengetid i går la frem sterkere kvartalstall enn ventet. Aksjen er opp 6,7 prosent.
Før åpningen har det kommet trygdetall fra USA, som viser at antallet nye søkere til dagpenger i forrige uke lå på 234.000 – 15.000 lavere enn uken i...Se mer

USAs sentralbanksjef vil øke renten flere ganger i året

USAs sentralbanksjef Janet Yellen snakker nå i San Francisco, i en tale du kan følge her. Hun sier blant annet at hun vil øke renten noen ganger i året, ifølge Nordea Markets-analytiker Johnny Bo Jakobsen.

Avventende åpning på Wall Street

Wall Street åpner blandet i onsdagens handel. Dow Jones er ned 0,09 prosent, mens Nasdaq og S&P 500 legger på seg henholdsvis 0,13 og marginale 0,04 prosent.
Onsdag har både Goldman Sachs og Citigroup lagt frem kvartaltall.
Før åpningen har det ellers kommet makrodata av betydning: De amerikanske konsumprisene økte med 2,1 prosent i desember, mens industriproduksjonen økte med 0,8 prosent i samme pe...Se mer

Industriproduksjonen i USA litt høyere enn ventet

Den amerikanske industriproduksjonen steg med 0,8 prosent i desember. Det var på forhånd ventet vekst på 0,7 prosent, ifølge Dow Jones Newswires.
Kapasitetsutnyttelsen i amerikansk industri økte med 0,6 prosentpoeng i samme periode til 75,5 prosent, nøyaktig som ventet.

Amerikansk inflasjon som forventet

Den amerikanske konsumprisveksten var i desember på 2,1 prosent på årsbasis. Veksten fra november til desember var på 0,3 prosent, ifølge Dow Jones nøyaktig som ventet.
Såkalt kjerne-KPI, konsumprisveksten fratrukket mat- og energikomponentene, økte med 2,2 prosent. Energiprisene økte isolert 1,5 prosent, mens matvareprisene var uendret.
Med desember-tallene i boks er det klart at den amerikanske pr...Se mer

Detaljhandelen i USA steg mindre enn ventet i desember

Detaljhandelen i USA steg 0,6 prosent i desember.
Forventningene var på 0,7 prosent, ifølge Dow Jones Newswires.

Avis: Takata kan si seg skyldig og få milliardbot i dag

Takata, som lager kollisjonsputer, kan allerede fredag komme til å erklære seg skyldig i ulovligheter etter feil på selskapets kollisjonsputer og betale en milliard dollar i kompensasjon, skriver Wall Street Journal.
Selskapet skal ifølge avisen ha skjult testresultater som viste feil på kollisjonsputene for bilprodusentene som kan føre til at de sprekker når de blåses opp. Flere titalls millioner...Se mer

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%