I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 827,25
-
Brent Spot
Stengt
55,45
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,402
-
Euro
Stengt
8,988
-
FTSE 100
Stengt
7 198,44
-
DAX
Stengt
11 630,13
-
S&P 500
Stengt
2 271,31
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 555,33
-
Hovedindeksen
Stengt
700,85
-
Nikkei 225
Stengt
19 137,91
-

Nyheter relatert til Wall Street

Netflix-rally på grønn børs i New York

Wall Street stiger forsiktig fra start torsdag. Dow Jones er opp 0,06 prosent, Nasdag 0,09 prosent og S&P 500 0,04 prosent.
Blant dagens vinnere er Netflix, som etter stengetid i går la frem sterkere kvartalstall enn ventet. Aksjen er opp 6,7 prosent.
Før åpningen har det kommet trygdetall fra USA, som viser at antallet nye søkere til dagpenger i forrige uke lå på 234.000 – 15.000 lavere enn uken i...Se mer

Avventende åpning på Wall Street

Wall Street åpner blandet i onsdagens handel. Dow Jones er ned 0,09 prosent, mens Nasdaq og S&P 500 legger på seg henholdsvis 0,13 og marginale 0,04 prosent.
Onsdag har både Goldman Sachs og Citigroup lagt frem kvartaltall.
Før åpningen har det ellers kommet makrodata av betydning: De amerikanske konsumprisene økte med 2,1 prosent i desember, mens industriproduksjonen økte med 0,8 prosent i samme pe...Se mer

Wall Street faller fra start

Etter å ha holdt stengt i anledning Martin Luther King jr.-dagen i går, åpner de amerikanske børsene i rødt tirsdag.
Dow Jones er ned 0,22 prosent, Nasdaq ned 0,27 prosent og S&P 500 faller 0,23 prosent.

Blandet på Wall Street i påvente av Trump-pressekonferanse

Wall Street åpnet blandet, mens investorene venter på resultatsesongen. I løpet av uken skal finans-giganter som Bank of America, Black Rock og JPMorgan Chase komme med resultater, mens etter stengetid i dag er det tek-selskapet Synnex som kommer med resultater.
Men det er også spenning knyttet til en varslet pressekonferanse fra påtroppende president Trump kl 17 onsdag norsk tid.
Slik åpnet indeksene:...Se mer

Flatt på Wall Street etter jobbtall

«Månedens viktigste nøkkeltall» fra USA kom en time før Wall Street åpnet, og reaksjonen ble ikke stor i noen retning. Alle de tre indeksene begynner dagen ganske flatt, og vipper rundt 0.
Slik ser det ut et par minutter etter åpning:
Dow Jones ned 0,03 prosent
Nasdaq Composite opp 0,08 prosent
S&P 500 ned 0,01 prosent
Tallene fra amerikansk økonomi viser at jobbveksten avtok fra måneden før, mens ledi...Se mer

Oppgang i New York før Fed løfter på sløret

Wall Street stiger moderat fra start i onsdagens handel. Dow Jones er opp 0,18 prosent til 19.915 poeng, Nasdaq stiger 0,34 prosent mens S&P 500 legger på seg 0,33 prosent.
Dow Jones er dermed svært nær milepælen på 20.000 poeng.
Senere i dag legges det frem rentereferat fra Federal Reserves møte i desember.

Wall Street åpner året med opptur

Etter oppløftende handel både i Europa og store deler av Asia, stiger børsen i New York fra start tirsdag.
Dow Jones er opp 0,75 prosent, Nasdaq stiger 0,73 prosent mens S&P 500 legger på seg 0,71 prosent. Førstnevnte nærmer seg dermed igjen milepælen på 20.000 poeng.
Oppturen finner sted etter at det blant annet er sluppet oppløftende kinesiske industridata. Om en liten halvtime er det duket for de...Se mer
Dow
Infront

Mot oppgang på årets første handelsdag i USA

Etter en solid handelsdag i Europa og Asia, sistnevnte ikke minst drevet av oppløftende kinesiske industridata, ligger det an til opptur når Wall Street åpner dørene om 15 minutter.
Futures på S&P 500 og Nasdaq er opp henholdsvis 0,69 og 0,79 prosent.
Tirsdag er årets første handelsdag i New York.

Åpner årets siste handelsdag med opptur

Wall Street stiger moderat fra start i et siste forsøk på å jakte nye rekorder i 2016.
Dow Jones stiger 0,16 prosent fra start, og har ganske nøyaktig 150 poeng opp til 20.000. S&P 500 er opp 0,17 prosent, mens Nasdaq legger på seg 0,14 prosent.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%