I samarbeid med CMC Markets
Dow Jones
Stengt
19 827,25
-
Brent Spot
Stengt
55,45
-
Amerikanske dollar
Stengt
8,402
-
Euro
Stengt
8,988
-
FTSE 100
Stengt
7 198,44
-
DAX
Stengt
11 630,13
-
S&P 500
Stengt
2 271,31
-
Nasdaq Comp.
Stengt
5 555,33
-
Hovedindeksen
Stengt
700,85
-
Nikkei 225
Stengt
19 137,91
-

Vannlekkasje på Songa-rigg ved Heidrun-feltet

Riggselskapet Songa Offshore melder at det har vært en vannlekkasje inn i et pumperom ombord på Songa Encourage.
Lekkasjen skal være stanset og riggen stabilisert. De 79 personene som befant seg ombord på riggen skal ha samlet seg ved livbåtene i henhold til prosedyre. Ingen personer skal ha kommet til skade.
Riggen ligger for tiden ved Heidrun-feltet til Statoil, men skal ikke ha vært i arbeid da lekkasjen skjedde, som følge av dårlig vær.
Songa skriver videre at de har mobilisert sin beredskapsorganisasjon og at de er i dialog med Statoil og myndighetene mens man arbeider for å finne årsaken til lekkasjen.
Songa Encourage er én av fire nye og avanserte CAT D-rigger som er spesialbygget for Statoil og oppdrag på norsk sokkel. Riggene er på langsiktige kontrakter med oljeselskapet på minst åtte år.
Kommentarfeltet er stengt mellom 22:00 - 06:00

Siste nytt

Amerikanske børser stiger på Trumps store dag

Børsene i USA stiger etter at Donald Trump ble sverget inn som president fredag.
Dow Jones-indeksen gjorde et solid byks etter å ha falt fem dager på rad før innsettelsen av Trump.
  • Dow Jones-indeksen er opp 0,48 prosent til 19.827.25
  • Nasdaq Composite er opp 0,28 prosent til 5.555,33
  • S&P 500 er opp 0,34 prosent til 2.271,31

Avis: Klemskade på Prosafe-rigg i Nordsjøen

En dekksarbeider på en Prosafe-rigg ble torsdag skadet og fraktet til Haukeland universitetssykehus, ifølge Stavanger Aftenblad.
Dekksarbeideren skal ha fått en fot i klem under en konteiner som skulle løftes om bord på riggen fra et skip. Ulykken skal ha skjedd torsdag kveld, skriver avisen.

Kraftig hopp i riggtallet i USA

Antallet rigger som borer etter olje i USA steg med 29 i forrige uke, og totalen er nå på 551 rigger, ifølge data fra Baker Hughes.
Teller man med både olje- og gassrigger er tallet opp med 35 til 694, ifølge selskapet.
Oljeprisen er opp 2,23 prosent for dagen, og Brent nordsjøolje handles til 55,39 dollar fatet.

Pesoen styrker seg etter at Trump ikke nevnte Mexico

Den meksikanske pesoen styrker seg en betydelig fredag, etter å ha svekket seg kraftig siden Donald Trump vant valget i USA, blant annet på grunn av truslene hans om handelshindringer.
Årsaken til styrkelsen er trolig det at Trump ikke spesifikt nevnte pesoen i sin tale etter at han ble innsatt som USAs 45. president, skriver Marketwatch.
Pesoen styrker seg 1,38 prosent. Dermed kan en dollar kjøpe 2...Se mer
Pesoen styrkes
Infront

Mistanke om ILA-smitte i Bakkafrost-anlegg

Det færøyiske oppdrettsselskapet Bakkafrost melder om mistanke om infeksiøs lakseanemi ved et anlegg i Hvannasund på Færøyene.
Det skriver det Oslo-listede selskapet i en melding.
Lignende mistanke oppstod ved anlegget i juli i fjor, og det har derfor vært under overvåkning. Testene ble tatt av færøyiske veterinærmyndigheter som del av denne overvåkningen
Det er 1,2 millioner fisk med en snittvekt på...Se mer

Oslo Børs stenger på rekord over 700 poeng

Mens den amerikanske Dow Jones-indeksen har slitt med å bryte gjennom den «tallmagiske» grensen på 20.000, fikk hovedindeksen på Oslo Børs et tallmagisk gjennombrudd fredag.
Hovedindeksen passerte nemlig 700 poeng, godt hjulpet av stigende aksjer i de fleste bransjer, med Statoil i spissen.
Indeksen endte opp 0,30 prosent til 700,85 poeng.
På det høyeste gjennom dagen var indeksen oppe i 701,77.
Statoil var dagens mest omsatt...Se mer

Børsene i USA stiger på Trumps store dag

Samtidig som Donald Trump forbereder seg til å bli sverget inn som den 45. presidenten i USA åpner amerikanske børser høyere.
  • Dow Jones stiger 0,46 prosent til 19.828,31
  • Nasdaq Composite stiger 0,58 prosent til 5.573,52
  • S&P 500 stiger 0,55 prosent til 2.275,84

Oljeservicegigant nådde forventningene

Verdens ledende oljeserviceleverandør, Schlumberger, har lagt frem tall for fjerde kvartal, og leverer et sterkere resultat enn på samme tid i fjor.
Perioden ga et negativt resultat på 204 millioner dollar, tilsvarende 15 cents per aksje. Dette er en bedring fra minus 1,02 milliarder dollar i fjerde kvartal 2015 – et kvartal som var tungt preget av restruktureringskostnader.
Det justerte resultatet per ak...Se mer

DNBs finansdirektør blir styreleder i Axactor

Avtroppende finansdirektør Bjørn Erik Næss i DNB tar tømmene som ny styreleder i Axactor.
Dette melder selskapet i en pressemelding fredag.
Det er allerede kjent at Næss går av med pensjon i mars neste år, og erstattes av Kjerstin Braathen.
Frem til Næss pensjoneres i DNB, skal Dag Strømme lede Axactor-styret. Med seg får han Merete Haugli, Brita Eilertsen, Beate Skjerven Nygårdshaug og Terje Mjøs.

Mine aksjer

Logg inn for å følge dine aksjer

Rask og enkel tilgang til dine instrumenter, helt gratis!

UtvalgteSiste+/-%
Hovedindeksen700,850,30%
FTSE 1007 198,44-0,14%
DAX11 630,130,29%
OMXN401 484,330,72%
S&P 5002 271,310,34%
Dow Jones19 827,250,48%
Nasdaq Comp.5 555,330,28%
Nikkei 22519 137,910,34%
Hangseng22 885,91-0,71%
Brent Spot55,452,34%
Amerikanske dollar8,402-0,11%
Euro8,988-0,11%
Svenske kroner0,945-0,20%
Britiske pund10,39-0,13%
EUR v. USD1,070-0,00%
USD v. JPY114,38-0,19%
Gull1 200,55-
Sølv17,06-0,01%
AktuelleSiste+/-%
Axactor2,5901,97%
Bakkafrost344,20-0,81%
Lundin Petroleum AB198,501,12%
Prosafe33,10-1,49%
Schlumberger N.V. 86,49-0,81%
Solstad Offshore ser. B8,6501,76%
Statoil159,900,38%
Thin Film Electronics3,950-1,00%
Mexikanske peso0,3851,21%
VinnereSiste+/-%
PCI Biotech Holding21,0018,64%
WR Entertainment2,00011,11%
American Shipping Company29,7010,82%
Petrolia4,2909,16%
EAM Solar36,508,96%
Hiddn Solutions9,0508,25%
Siem Shipping64,507,50%
Höegh LNG Holdings101,007,45%
Solon Eiendom0,1507,14%
Electromagnetic Geoservices8,4507,10%
TapereSiste+/-%
FLEX LNG11,50-10,16%
RenoNorden5,410-9,83%
Polarcus0,470-7,84%
Incus Investor1,100-6,78%
REC Silicon1,396-5,03%
NattoPharma9,100-4,41%
Questerre Energy Corporation5,060-4,17%
Avocet Mining7,800-3,82%
DOF1,050-3,67%
Team Tankers International13,00-3,35%
Mest omsattOmsatt+/-%
Statoil354 mill.0,38%
Norsk Hydro332 mill.0,22%
Marine Harvest222 mill.0,00%
DNB210 mill.0,22%
Subsea 7204 mill.5,41%
Telenor177 mill.-0,61%
Yara International149 mill.0,35%
Orkla134 mill.-0,06%
Storebrand105 mill.0,04%
BW LPG100 mill.5,15%